Napi - Fucsovics kikapott Medvedevtől a szófiai döntőben, a Szeged a Celjét verte
Fucsovics kikapott Medvedevtől a szófiai döntőben, a Szeged a Celjét verte

2019/02/10 23:07

A Siófok KC hazai pályán 32-25-re legyőzte vasárnap a német Metzingen csapatát a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában. A siófokiak hat győzelemmel, vagyis százszázalékos teljesítménnyel zárták a csoportkört.

Női EHF Kupa, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, B csoport:

Siófok KC-TusSies Metzingen (német) 32-25 (13-11)

A MOL-Pick Szeged 29-28-ra győzött vasárnap a szlovén Celje vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában. A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással az európai kupaporondon: egy döntetlen és két vereség mellett a magyar csapat ötödször nyert, ezzel a második helynél rosszabb már nem lehet a B csoportban.

A címvédő Manchester City váratlanul simán, 6-0-ra legyőzte a vendég Chelsea együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi rangadóján. Josep Guardiola együttese lehengerlően kezdte a meccset, a 25. percig négy gólt szerzett, majd a második játékrészben újabb két találatot ért el. Sergio Agüero háromszor, Raheem Sterling kétszer, Ilkay Gündogan egyszer volt eredményes. A Manchester City ezzel újra a tabella élére állt, igaz, csak jobb gólkülönbségével, ráadásul a második Liverpool egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A Chelsea, amely már csak hatodik, 1991 óta nem szenvedett ilyen súlyos vereséget tétmérkőzésen.

Premier League, 26. forduló:

Manchester City-Chelsea 6-0 (4-0)

korábban:

Tottenham Hotspur-Leicester City 3-1 (1-0)

A címvédő Juventus fölényes, 3-0-s győzelmet aratott a Sassuolo vendégeként vasárnap az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában, így 11 pontra növelte előnyét a második Napolival szemben. A meccset a hazaiak kezdték jobban, több nagy helyzetet is elpuskáztak, majd a Juventus fokozatosan átvette az irányítást, és Sami Khedira révén megszerezte a vezetést. A második félidőben végig jobban játszott a torinói együttes, amelyben előbb Cristiano Ronaldo, majd a hajrában Emre Can is eredményes volt.

Bologna-Genoa 1-1 (1-1)

A listavezető FC Barcelona meglepetésre 0-0-s döntetlent játszott az Athletic Bilbao vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A katalán együttes előnye így hat pontra csökkent a második Real Madrid előtt.

La Liga, 23. forduló:

Athletic Bilbao-FC Barcelona 0-0

Baji Balázs világbajnoki bronzérmes atléta edzésen megsérült, emiatt kihagyja a fedettpályás szezon hátralévő részét. "A szombati technikai tréningen a gáthúzó lábát a térde fölött verte a gátba" - mondta az MTI érdeklődésére Kámán Bálint, a magyar szövetség sportigazgatója, aki hozzátette, a 29 éves gátfutó sérülését ellátták, s jelenleg a pontosabb diagnózist várják. Az Eb-ezüstérmes Baji a március első hétvégéjén esedékes fedettpályás Európa-bajnokságra készült, melyen éremesélyesként indult volna 60 méter gáton.

Fucsovics Márton két szettben, 6:4, 6:3-ra kikapott a harmadik helyen kiemelt orosz Daniil Medvedevtől az 524 ezer euró (166 millió forint) összdíjazású szófiai keménypályás férfi tenisztorna vasárnapi fináléjában. A vasárnapi döntő első játszmájában Fucsovics kétszer is elvesztette adogatását, míg brékelni csak egyszer tudott. A második szettben viszont már csak Medvedev tudott fogadóként gémet nyerni, ráadásul kétszer is, így 1 óra 23 perc alatt megnyerte a döntőt. A 27 éves magyar játékos - aki 47. a világranglistán - és a 22 esztendős riválisa (16.) korábban kétszer találkozott. Az orosz a 2016-os portorozi challenger-tornán 6:3, 6:2-re, míg tavaly Monte-Carlóban 6:7, 6:2, 7:5-re múlta felül magyar riválisát. Fucsovics tavaly májusban a genfi salakpályás viadalon aratta pályafutása eddigi egyetlen tornagyőzelmét.

A 90 kilogrammos Tóth Krisztián bronzéremmel zárta a cselgáncsozók párizsi Grand Slam-versenyét. A világbajnoki ezüstérmes magyar sportoló a verseny honlapja szerint előbb olasz, majd tunéziai riválist győzött le, a negyeddöntőben viszont nem bírt a japán Nagaszava Kentával. A vigaszági folytatásban előbb meccs nélkül győzött, majd a helyosztón ipponnal legyőzte az izraeli Li Kochmant.

Aranyérmes lett a karatésok dániai korosztályos Európa-bajnokságán Ilankovic Aleksandra küzdelemben, a junior lányok 53 kilogrammos súlycsoportjában. A hazai szövetség vasárnapi beszámolója szerint az MTK sportolója öt győzelmet aratva szerezte meg az Eb-elsőséget. Magyar ezüstérmest is avattak szombaton Aalborgban: Nguyen Hoang An a junior 68 kilósok küzdelmi kategóriájában végzett második helyen. A 2020-as, tokiói olimpia műsorán is szereplő küzdősport utánpótlásának kontinensviadalán a pénteki nyitónapon a kadétkorú Bárdos Ádám ezüstérmet érdemelt ki formagyakorlatával.

Legjobb magyar eredményként vasárnap a vegyesváltó és Bácskai Sára Luca 1000 méteren ötödik lett a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának utolsó, torinói állomásán. A 19 éves magyar sportoló pályafutása során másodszor jutott fináléba vk-viadalon: a negyed- és az elődöntőből is futammásodikként lépett tovább, végül a legjobb ötöt felvonultató mezőnyben utolsóként ért célba. A nap kellemetlen meglepetését a váltóval olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor szolgáltatta, aki ugyanezen a távon már a negyeddöntőben búcsúzott, így 17. helyen zárt. Egyéniben további két magyar volt érintett: Jászapáti Petra és a stafétával szintén ötkarikás aranyérmes Burján Csaba 500 méteren kisdöntőbe jutott, előbbi hatodikként, utóbbi nyolcadikként végzett. Szintén a kisdöntőben szerepelt a Jászapáti, Bácskai, Burján, Liu Shaolin összeállítású vegyesváltó, amely a 2000 méteres futamban a lengyeleket megelőzve nyert és így lett ötödik.

A magyar női párbajtőrcsapat ötödik helyen végzett a barcelonai világkupaversenyen. A magyar szövetség honlapjának vasárnapi beszámolója szerint az olimpiai bajnok Szász-Kovács Emesét nélkülöző fiatal magyar négyes Budai Dorina, Kun Anna, Muhari Eszter, Nagy Kinga összeállításban előbb az izraeli (45-37), majd a világranglista harmadik helyén álló dél-koreai (45-44) együttest is legyőzte. A negyeddöntőben 45-34-es vereséget szenvedett a kínaiaktól a magyar csapat, ám a helyosztókat remekül vette: az olaszokat 45-36-ra, a világbajnok amerikaiakat pedig 42-41-re múlta felül, így 29 induló közül ötödikként zárt.

Jo-Wilfried Tsonga nyerte az 525 ezer euró (167 millió forint) összdíjazású montpellier-i keménypályás férfi tenisztornát: a vasárnapi francia házidöntőben a hetedikként rangsorolt Pierre-Hugues Herbert felett diadalmaskodott. A 33 éves, a világranglistán 210. Tsonga egy és negyed óra alatt múlta felül hat évvel fiatalabb, a rangsorban 44. honfitársát, ezzel pályafutása 17. egyéni ATP-trófeáját gyűjtötte be.

Eredmény, döntő:

Tsonga (francia)-Herbert (francia, 7.) 6:4, 6:2

Alekszandr Bublik nyerte a 42 ezer euró (13,3 millió forint) összdíjazású budapesti férfi challenger-tenisztornát. A nyolcadikként rangsorolt, a világranglistán 172. kazah játékos a vasárnapi fináléban egy sima és egy szorosabb szettben, 56 perc alatt múlta felül az olasz Roberto Marcorát (283.).

Alekszandr Bublik (kazah, 8.)-Roberto Marcora (olasz) 6:0, 6:3

Ilka Stuhec címét megvédve nyerte a női lesiklást a svédországi Arében zajló alpesi világbajnokságon, míg Lindsey Vonn bronzéremmel fejezte be karrierjét. A 28 éves szlovén síző 23 századdal bizonyult gyorsabbnak az ezüstérmes svájci Corinne Suternél és közel fél másodperccel Vonn-nál. A vasárnapi futamot rövidített pályán rendezték meg a köd és az erős szél miatt.

A szerb Crvena Zvezda vízilabdázóira támadtak horvát huligánok a közép-dalmáciai Split városában, a játékosok könnyebb sérüléseket szenvedtek - írta a Jutarnji List című horvát napilap vasárnap. A történteket a horvát kormány is elítélte. Az eset miatt elhalasztották az esti regionális vízilabdaliga-mérkőzést, amelyen a Crvena Zvezdát a Mornar fogadta volna.