Napi - Távozók a magyar válogatottnál, csalódott szerbek, Sinner nyert Szófiában, Strollé a pole

2020/11/15 04:44

Doppingvétség miatt kétéves eltiltást kapott a világbajnok kenyai futó. Két évre tiltotta el a versenyzéstől Elijah Manangoit a Nemzetközi Atlétikai Szövetség doppingügyekkel foglalkozó testülete.

Nézők és vonalbírók nélkül jön az ATP-világbajnokság. Utoljára és zárt kapuk mögött ad otthont a londoni O2 Arena a férfi teniszezők vasárnap kezdődő ATP-világbajnokságának.

Messi zsebe – milliók a hűségért. Lionel Messi, az FC Barcelona argentin sztárja 33 millió eurót kap jövőre a katalán futballklubtól hűségéért – jelentette az ESPN.

Neymar nélkül is hozta a „kötelező” győzelmet a brazil labdarúgó-válogatott a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

Rossi jobban van, hárman távoztak a keretből. A jövő évi Európa-bajnokságra kijutott magyar labdarúgó-válogatott koronavírusos megbetegedéssel küzdő szövetségi kapitánya, Marco Rossi többek között arról számolt be, hogy mostanra tünetmentessé vált. Közben Gulácsi Péter és Willi Orbán kisebb sérülés, Sallai Roland pedig a karanténszabályok miatt elhagyta a válogatottat, amely vasárnap 20.45-től Szerbiával találkozik a Nemzetek Ligája másodosztályát jelentő B divízióban. Ljubisa Tumbakovic szerb szövetségi kapitány szerint nehéz lesz felállnia a csapatának az elvesztett pótselejtező után.

Kapás harmadik, Késely negyedik. Legjobb magyarként Kapás Boglárka 400 méter gyorson a harmadik lett a Duna Arénában rendezett Nemzetközi Úszóliga (ISL) első elődöntőjének szombati nyitónapján.

Strollé a pole Isztambulban. Lance Stroll, a Racing Point kanadai versenyzője nyerte a Forma-1-es Török Nagydíj esős időben rendezett szombati időmérő edzését. Hatalmas várakozás előzte meg a 2020-as versenynaptárba visszatérő nagydíjat, de már az első szabadedzésen csalódniuk kellett a versenyzőknek, az új aszfalt ugyanis váratlan kihívás elé állította a csapatokat. Már a hétvége előtt is rossz hírek jöttek Törökországból: nyolcan produkáltak pozitív koronavírustesztet a csapatok körében múlt péntektől csütörtökig elvégzett vizsgálatok során.

Sinner nyerte a szófiai ATP-tornát. Az első fordulóban Fucsovics Mártont búcsúztató olasz Jannik Sinner nyerte a szófiai keménypályás férfi tenisztornát.

Sabalenka – Mertens döntő lesz Linzben. A második kiemelt belga Elise Mertens után az elsőként rangsorolt fehérorosz Aryna Sabalenka jutott döntőbe a linzi keménypályás női tenisztornán.

Biatlon: Csehország és Svájc is rendez vb-t. A 2024-es sílövő-világbajnokságot Nove Mestóban, a 2025-öst pedig Lenzerheidén rendezik.

Tizedik lett a pontversenyben Lovassy. Lovassy Krisztián tizedik lett a pontversenyben a plovdivi pályakerékpáros Európa-bajnokság szombati versenynapján.

Ikszeltek a spanyolok, Ramos rekorder lett és kihagyott két büntetőt; nyert Németország, Franciaország és Svédország a Nemzetek Ligájában.