Napi - Fiatal portugál szélsőt szerződtetett a Manchester City, elődöntős a magyar válogatott az ifi kézi Eb-n

2019/08/07 23:16

Jelentős előnyben a Rosenborg. A norvég Rosenborg 3-1-re nyert a szlovén NK Maribor vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc szerdai, első mérkőzésén. A párharc továbbjutója a negyedik körben a Ferencvárossal vagy a horvát Dinamo Zagrebbel találkozik.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések:
NK Maribor (szlovén)-Rosenborg BK (norvég) 1-3 (0-0)
Basaksehir (török)-Olimpiakosz (görög) 0-1 (0-0)
CFR Cluj (román)-Celtic FC (skót) 1-1 (1-1)
FC Basel (svájci)-LASK Linz (osztrák) 1-2 (0-0)

Pliskova és Halep is amerikai riválist búcsúztatott. Karolina Pliskova és Simona Halep is három játszmában győzte le amerikai ellenfelét, ezzel nyolcaddöntőbe jutott a 2,83 millió dollár (833 millió forint) összdíjazású torontói keménypályás női tenisztornán. A harmadikként rangsorolt cseh játékos Alison Riskét búcsúztatta a szerdai második fordulós összecsapáson, míg a negyedik helyen kiemelt román teniszező Jennifer Bradyt múlta felül szetthátrányból fordítva.

Eredmények, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Kar. Pliskova (cseh, 3.)-Riske (amerikai) 6:4, 6:7 (4-7), 6:2
Halep (román, 4.)-Brady (amerikai) 4:6, 7:5, 7:6 (7-5)
Szvitolina (ukrán, 6.)-Siniakova (cseh) 6:3, 3:6, 6:3
Bencic (svájci, 11.)-Görges (német) 5:7, 6:3, 6:4
Kontaveit (észt, 16.)-Suárez Navarro (spanyol) 7:5, 3:1-nél Suárez Navaro feladta.
Jasztremszka (ukrán)-Azarenka (fehérorosz) 7:5, 7:5

Holman Dávid góljával győzött a Slovan Bratislava. A Slovan Bratislava hazai pályán - Holman Dávid góljával - 1-0-ra legyőzte az ír Dundalk FC csapatát a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc szerda esti első mérkőzésén. A magyar támadójátékos végig a pályán volt, és a 86. percben talált a hálóba, Guzmics Richárdot viszont nem nevezték a pozsonyiak keretébe.

Európa-liga, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések:
Slovan Bratislava (szlovák)-Dundalk FC (ír) 1-0 (0-0)

Hajrában szerzett góllal előnyben az FC Porto. Az FC Porto 1-0-ra nyert az FK Krasznodar vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc szerdai, első mérkőzésén. A meccs egyetlen gólját Sergio Oliveira szerezte a 89. percben szabadrúgásból.

FK Krasznodar (orosz)-FC Porto (portugál) 0-1 (0-0)

Elődöntős a magyar válogatott. A magyar válogatott elődöntőbe jutott a szlovéniai Celjében zajló női ifjúsági kézilabda Európa-bajnokságon, szerdán. Az európai szövetség honlapja szerint Ifj. Kiss Szilárd vezetőedző csapata a középdöntő második, utolsó fordulójában 28-27-re legyőzte Norvégiát, ezzel vált biztossá a négy közé kerülése. A mezőny legeredményesebb játékosa Koronczai Petra volt kilenc góllal. A győztes találatot Vámos Míra dobta az utolsó másodpercben. A magyarok a csoportkörben Szlovákiát, Ausztriát és Romániát, a középdöntőben a norvégok előtt Svédországot győzték le, a pénteki elődöntőben pedig Dániával találkoznak. A másik ágon a svédek a franciákkal mérkőznek a fináléért.

Bronzérmes a férfi és a női váltó. Bronzérmet nyert a Málits István, Bereczki Richárd és a Barta Luca, Réti Kamilla összeállítású magyar váltó az angliai öttusa Európa-bajnokságon, Bath-ban. A férfiak jól kezdtek, vívásban 24/16-os mérleggel zártak és másodikok lettek, a 2x100 méteres úszásban a nyolcadik eredményt érték el, így két szám után harmadikok voltak. A lovaglásban visszacsúsztak a magyarok, a kombinált versenynek - amelyben mindegyik váltótag 2x800 métert futott és két sorozatot lőtt - hetedikként vágtak neki, de jelentősen előreléptek. Az arany a briteké, az ezüst az ukránoké lett. A nőknél a magyar páros úszásban ötödik lett, a vívást 17/15-tel másodikként zárta, amivel két szám után harmadik volt. A lovaspályán két akadályveréssel és egy kis időtúllépéssel negyedikként végeztek a magyarok, ezzel megőrizték pozíciójukat, csakúgy, mint a kombinált számban. Itt az oroszok győztek és az olaszok lettek a másodikak.

Fiatal portugál szélsőt szerződtetett a Manchester City. A bajnoki címvédő Manchester City szerződtette Felix Correiát, a Sporting Lisszabon 18 éves labdarúgóját. Az U19-es portugál válogatott szélső brit sajtóértesülések szerint 3,2 millió fontért igazolt Angliába. Correira a júliusi U19-es Európa-bajnokságon - ahol a portugál válogatott a döntőig menetelt - mind az öt találkozón pályára lépett. A portugál játékos a manchesteriek negyedik nyári szerzeménye az egyaránt spanyol Rodri és Angelino, illetve az amerikai Zack Steffen után.