Napi - Federer indul a Roland Garroson, Dárdaiék győzelemmel kezdték az új évet
Federer indul a Roland Garroson, Dárdaiék győzelemmel kezdték az új évet

Hosszabbitás ·
2019/01/21 00:22

Jól hajrázott a Barcelona. A listavezető FC Barcelona hazai pályán, a papírformának megfelelően két góllal legyőzte a Leganést a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A katalánok az első félidő végén 1-0-ra vezettek, a második játékrészben azonban a vendégek egyenlíteni tudtak, ám Luis Suarez a 71. percben ismét előnyhöz juttatta a Barcát, majd Lionel Messi a 92. percben végleg eldöntötte a meccset.

Rangadót nyert a Napoli. A második helyen álló Napoli 2-1-re győzött a vendég Lazio ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnap esti rangadóján. Sikerükkel a nápolyiak hat pontra csökkentették hátrányukat a listavezető Juventusszal szemben, mely hétfő este fogadja a sereghajtó Chievót.

Serie A, 20. forduló:
Napoli-Lazio 2-1 (2-0)

Norvég siker a magyarok csoportjában. Norvégia válogatottja négy góllal legyőzte Egyiptom csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének magyar érdekeltségű csoportjában, vasárnap Herningben. Az előző világbajnokságon ezüstérmes norvégok némi meglepetésre az első félidőben nem tudtak megnyugtató előnyt kialakítani, a szünetben csak két góllal vezettek. A második felvonásban elhúztak 21-16-ra, de Egyiptom egy 6-2-es sorozattal felzárkózott, a hajrá viszont a skandinávoknak sikerült jobban.    A norvégok közül Sander Sagosen és Magnus Röd is tíz gólt dobott.

Magyarország-Tunézia 26-22 (16-14)

Ötszettes győzelemmel került előnybe a Vasas az elődöntőben. Kiélezett, ötszettes mérkőzésen győzött a Vasas a vendég Békéscsaba ellen a női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Eredmény, női Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés:
Vasas Óbuda - Swietelsky-Békéscsabai RSE 3-2 (20, -21, 16, -21, 12)

Hosszabbítás után győzött a Fehérvár AV 19. A Fehérvár AV19 hosszabbítás után 5-4-re győzött a Dornbirn Bulldogs vendégeként az osztrák jégkorongliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján. A fehérváriak a szlovén Anze Kuralt révén 48 másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenlítettek, majd a ráadásban Erdély Csanád találatával diadalmaskodtak. A találkozó egyik legjobbja Hári János volt, aki egy gólt és három gólpasszt is jegyzett.

Eredmény:
Dornbirn Bulldogs (osztrák)-Fehérvár AV19 4-5 (1-2, 1-0, 2-2, 0-1) - hosszabbítás után

A magyar válogatott öt góllal legyőzte Tunéziát. A magyar férfi kézilabda-válogatott 26-21-re legyőzte Tunézia csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, vasárnap Herningben. Az eredmény azt jelenti, hogy a magyaroknak továbbra is jó esélyük van helyosztót játszani a torna ötödik vagy hetedik pozíciójáért, de mindez matematikailag még nem dőlt el. A csapat szerdán 18 órától az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégia ellen zárja a középdöntőt. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő ötkarikás selejtezőtornákon.

Hosszú és Verrasztó is egy-egy számban győzött vasárnap Antwerpenben. Hosszú Katinka és Verrasztó Dávid is nyert egy-egy aranyérmet az Antwerpenben rendezett nagymedencés úszóverseny vasárnapi napján. A viadal honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú azt követően, hogy szombaton 400 méter vegyesen nyert és Szilágyi Liliána mögött második lett 200 méter pillangón, ezúttal 200 méter vegyesen lett a legjobb (2:14.53 perc), emellett 100 méter háton gyűjtött be egy bronzérmet (1:01.81 p). Verrasztó Dávid - aki szombaton 200 méter vegyesen második lett - 400 méter vegyesen 4:19.48 perccel diadalmaskodott.

Dárdaiék idegenbeli győzelemmel kezdték az évet. Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 3-1-re nyert az 1. FC Nürnberg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának vasárnapi játéknapján. A berliniek legjobbja a duplázó Ondrej Duda volt.

Bundesliga, 18. forduló:
1. FC Nürnberg-Hertha BSC 1-3 (1-1)

Federer indul a Roland Garroson. Három év szünet után elindul az idei Roland Garroson Roger Federer, aki címvédőként a nyolcaddöntőben kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci sztár keserűen nyilatkozott, miután vasárnap négy szettben kikapott a görög Sztefanosz Cicipasztól: "Talán nem látszik rajtam, de nagyon fáj ez a vereség. A második szettet meg kellett volna nyernem, de végül a meccsembe került, mint ahogy a sok elszalasztott bréklabda is bosszantó" - elemezte a 3 óra 45 perces mérkőzést, majd rátért a folytatásra: "Úgy döntöttem, hogy 2015 után újra részt veszek a Roland Garroson. Olyan szakaszában vagyok a karrieremnek, amikor az örömjáték is fontos, és nem akarok olyan hosszú szünetet tartani a salakszezon miatt, mint eddig" - mondta a párizsi GS-torna 2009-es bajnoka, aki az elmúlt években rendre kihagyta tavasszal az erőnlétileg nagy kihívást jelentő salakos viadalokat.

A nyolcaddöntőben kiesett a címvédő Federer. Az elmúlt két évben győztes Roger Federer kiesett a nyolcaddöntőben az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci sztárt vasárnap a világranglistán 15. Sztefanosz Cicipasz verte meg 6:7 (11-13), 7:6 (7-3), 7:5, 7:6 (7-5)-re, 3 óra 45 perces mérkőzésen. A 37 éves Federer a 12-ből egyetlen bréklabdáját sem tudta kihasználni. A 20 esztendős Cicipasz az első görög, aki bejutott egy Grand Slam-torna negyeddöntőjébe.