Napi - Ez történt vasárnap
Ez történt vasárnap
Az Eb-gólkirálynő ezúttal is kettőt vállalt (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

2014/07/20 23:17

Vasárnap véget ért a budapesti vízilabda Európa-bajnokság női csoportköre. A Merész András vezette magyar csapat  a hatgólos Keszthelyi Rita vezetésével remek játékkal, 16-5-re győzött Nagy-Britannia ellen. Ezzel a mieink a csoport második helyén végeztek és kedden az orosz csapat ellen a negyeddöntőben folytathatják.

Parádésan szerepelt a magyar kajak-kenu válogatott a Szegeden rendezett ifjúsági és U23-as világbajnokságon. A mieink tíz arany-, három ezüst- és két bronzérmet gyűjtöttek a Maty-éren rendezett eseményen, ezzel még a tavalyi korosztályos vb éremzuhatagát is sikerült felülmúlni...

A francia kerékpáros körverseny, a Tour de France 15. szakaszát a norvég Kristoff nyerte meg, aki ezzel második idei diadalát ünnepelhette. Az összetett versenyben továbbra is az olasz Vincenzo Nibali vezet.

Kiváló felvezetést kapott vasárnap a közelgő Magyar Nagydíj. Egy héttel a mogyoródi futam előtt ugyanis Nico Rosberg révén német siker született Hockenheimben. A rajt-cél győzelmet arató Rosberg mögött a Williams finn versenyzője, Valtteri Bottas végzett a második helyen, míg a harmadik az a Lewis Hamilton lett, aki az időmérőn elszenvedett balesete miatt csak a 20. helyről kezdhette meg a versenyt.

A magyar csapat 3-1-es vereségével kezdődött el az idehaza zajló U19-es labdarúgó Európa-bajnokság, amely kapcsán Szathmári Attila fogalmazta meg a gondolatait. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság is komoly döntések előtt áll, hamarosan megtudjuk, mi lehet a sportági reformelképzelések eredménye. A nap jó hírei közé tartozott még Wéber Gábor remeklése a SEAT León Európa Kupában.