Ez történt vasárnap

Rév DánielRév Dániel
2014/06/08 23:20

Rendkívül izgalmas napot zártak a sportrajongók, menjünk fontossági sorrendben.

Magyar szempontból a férfi kézilabda válogatott világbajnoki selejtezője volt az első számú sportesemény, Mocsai Lajos csapata Harsányi 9 góljának és a csapat remek második félidei védekezésének köszönhetően 25-22-re győzte le Szlovéniát. A visszavágót egy hét múlva rendezik, Velenjében.

A túraautó világbajnokság mezőnye Moszkvában versenyzett, látványos futamokat láthatott a közönség, Michelisz Norbi az első versenyen a 9., a másodikon pedig a 7. helyen végzett, utóbbin két körre volt a dobogótól, ám a verseny vége felé visszacsúszott. A Hondáknak nem ment igazán jól, az együttműködés hiánya is egyértelmű a japán márka csapatainál.

A vívó Európa-bajnokságon a női párbajtőrözők léptek pástra, a legjobban Szász Emese szerepelt, aki a negyeddöntőben kapott ki olasz ellenfelétől, és az 5. helyen végzett.

Ami a nemzetközi eseményeket illeti, a legfontosabb a Roland Garros férfi döntője volt, ahol hiába nyerte meg az első játszmát Novak Djokovic, Rafael Nadal fordított, és 3/6, 7/5, 6/2, 6/4-re győzött úgy, hogy a negyedik játszma vége felé komoly hátfájással is küzdenie kellett. Nadal kilencedik alkalommal győzött a párizsi salakon, és 14. Grand Slam győzelmét szerezte meg.

A Stanley-kupa döntője a második mérkőzéssel folytatódott, amely hasonlóan alakult az elsőhöz: két góllal vezetett - ezúttal többször - a New York Rangers, a Los Angeles Kings döntetlenre mentette a rendes játékidőt, majd hosszabbításban - ezúttal a másodikban - megszerezte a győztes gólt. A párharc állása 2-0, a következő két mérkőzést New Yorkban rendezik.

A Forma-1 világbajnokság az idei hetedik futamán van túl, a Kanadai Nagydíj helyszíne Montreal volt. A verseny a Mercedesek mechanikai problémái miatt izgalmasan alakult, volt komoly baleset az elején és a végén is, közben pedig Daniel Ricciardo szerezte meg élete első F1-es győzelmét, miközben Nico Rosberg 22 pontra növelte előnyét a kieső Lewis Hamiltonnal szemben a pontversenyben.

Megkezdődött Lyonban a Tour de France egyik legfontosabb felkészülési versenyének számító Critérium du Dauphiné, amelynek első szakaszát, egy 10,4 km-es időfutamot, a címvédő Chris Froome nyerte, aki ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta. Legnagyobb riválisai közül Alberto Contador 8, az időfutamra rengeteget edző Vincenzo Nibali pedig 13 másodperc hátrányt kapott Froome-tól.

Folytatódtak a felkészülési mérkőzések a labdarúgó világbajnokság előtt, íme a vasárnapi eredmények:

Egyesült Államok - Nigéria: 2-1 (gól: Altidore 2 ill. Moses 11-esből)

Trinidad és Tobago - Irán (Sao Paulo): 0-2 (gól: Hajsafi, Ghoochannejhad)

Franciaország - Jamaika: 8-0 (gól: Matuidi 2, Benzema 2, Griezmann 2, Cabaye, Giroud).

És folytatódott a mi világbajnoki felvezető sorozatunk is, egy meglepetéssel: Szathmári Attila Japánra teszi a voksát a csütörtökön kezdődő viadal előtt.