Napi - Ez történt szombaton
Ez történt szombaton
(Fotó:Europress/Getty)

2014/07/06 00:47

A szombati újabb két negyeddöntő után kialakult a brazíliai foci-vb elődöntőinek párosítása. Sajnos tovább tart a gólínség, hiszen a kora esti argentin-belga találkozón csak egyetlen találat született, a dél-amerikaiknak végül Higuain 8. percben szerzett gólja jelentette a továbbjutást és 24 év után az első vb-elődöntős eredményt. Nem jó hír viszont az argentinok számára, hogy szombaton szívinfarktussal kórházba szállították Madridban Alfredo di Stefanót.

Az esti meccs hosszabbítással zárult, miután az utolsó tíz perc ziccereit nem tudták gólra váltani a hollandok, így Costa Rica ellen 0-0-val zárult a negyeddöntő rendes játékideje. A hosszabbításban mindkét oldalon akadt helyzet, Sneijder a 118. percben kapufát is lőtt, de végül itt sem született gól. A büntetőknél két rontás volt csupán, Ruiz és Omana hibája után végül Hollandia jutott döntőbe.

Wimbledonban a szombati nap a női döntőé volt, ahol váratlanul simán, alig egy óra alatt győzött a 2011-es bajnok cseh Petra Kvitová, aki 6-3, 6-0-ra múlta felül az amúgy remekül játszó és idén mindhárom Grand Slam tornán a legjobb négy közé jutó kanadai - élete első GS-döntőjében pályára lépő - Eugenie Bouchardot. Érdekesség, hogy 1992 óta nem volt ennyire egyoldalú női döntő az angol nyílt bajnokságon. A női páros döntőben Babos Tímeáért szoríthattunk, aki egyelőre nem szerezte meg pályafutása első felnőtt GS-diadalát, de a döntős szereplés így is remek londoni mérlegnek tekinthető.

Szombaton Leedsben kezdetét vette a 101. francia kerékpáros körverseny. A Tour első etapja izgalmasan alakult, ahol egy Cavendish-bukás (és kulcscsont sérülés) és Kittel-győzelem a legfontosabb történés. A hosszabbitas.hu kamerája előtt a verseny két kommentátora az alábbiakban elemzett. Itt pedig már a vasárnapi második szakasz legfontosabb tudnivalói is elolvashatóak.

Izgalmasan alakult a Brit Nagydíj szombat délutáni időmérője, ahol az utolsó percekben is sűrűn változott a sorrend. A kvalifikáció után a vb-pontversenyben vezető Nico Rosberg rajtolhat majd az élről, mellőle pedig a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel várja majd a rajtjelzést.

Ma is folytattuk sorozatunkat, amelyben a keddi székesfehérvári Gyulai István Memorial atlétikai verseny külföldi sztárjait mutatjuk be - ezúttal egy amerikai sprinter, Carmelita Jeter került sorra.