Napi - Szenzációs magyar teljesítmény a Tour de Hongrie-n, új sárga trikós a Dauphiné hegyi szakasza után

2019/06/15 22:51

A brazil labdarúgó-válogatott magabiztos játékkal megnyerte a Copa America nyitómérkőzését. A Sao Paulóban 65 ezer néző előtt rendezett találkozón a sérült Neymart nélkülöző hazai csapat az első félidőben még nem volt hatékony, a másodikban viszont három gólt szerzett, ezzel begyűjtötte a három pontot a bolíviai együttessel szemben. Philippe Coutinho előbb tizenegyesből, majd fejjel talált a kapuba, a végeredményt pedig Everton állította be.

Eredmény. A csoport, 1. forduló:
Brazília-Bolívia 3-0 (0-0)

A magyar női kézilabda-válogatott a második kalapból várja a decemberi, kumamotói olimpiai kvalifikációs világbajnokság jövő pénteki sorsolását. A német szövetség (DHB) honlapja szerint a magyarok biztosan nem kerülhetnek azonos csoportba Dániával, Norvégiával és Svédországgal. A sorsolásra jövő pénteken, magyar idő szerint 9 órától kerül sor Tokióban, a 24 csapatos világbajnokságot pedig november 30. és december 15. között rendezik Japánban, Kumamotóban. Ez lesz a 24. női vb, és a 22., amelyen a magyar válogatott is részt vesz.

6. kalap: Ausztrália, Kazahsztán, Kongói DK, Kuba

Rasovszky Kristóf győzött 10 kilométeren a nyíltvízi úszók balatonfüredi világkupaversenyén. A szám Európa-bajnoki ezüstérmese szombaton magabiztosan végzett az élen, megelőzve az olimpiai- világ- és Európa-bajnok holland Ferry Weertmant. A világkupaverseny megnyitóján Szabó Tünde sportért felelős államtitkár kiemelte: ahogy a Duna Aréna mára az úszósport ikonikus otthonának számít, és ahogy a vízilabdavilág számára a Margitsziget jelenti a sportág Mekkáját, úgy vált 2010 óta Balatonfüred a nyíltvízi úszás egyik legnagyszerűbb helyszínévé, mára pedig a sportág igazi paradicsoma lett. A nőknél már jóval szorosabban alakult a befutó, ugyanakkor a brazil Ana Marcela Cunha - a sportág egyik nagy alakja - az utolsó métereken nem engedte felzárkózni riválisait.

A sárga trikós lett Krists Neilands nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpárverseny negyedik szakaszát, a Kékestetőn záruló királyetapot, Dina Márton második, Valter Attila pedig harmadik lett.

Poels nyerte a szakaszt, Fuglsangnál a sárga trikó | Hosszabbítás

Wout Poels nyerte a Dauphiné első hegyi befutós szakaszát, Fuglsang az új sárga trikós.

A magyar női kosárlabda-válogatott 69-63-ra kikapott Lettországtól a csehországi felkészülési torna harmadik napján, Prágában. Székely Norbert együttese - amely a szerb-lett közös rendezésű Európa-bajnokságra készül - csütörtökön 65-58-ra kikapott a házigazda csehektől, majd pénteken 83-58-ra legyőzte Bosznia-Hercegovinát. A magyar válogatott számára a csehországi torna után két itthoni mérkőzés következik Fehéroroszország ellen a székesfehérvári MKOSZ-csarnokban. A 16 csapatos kontinensbajnokság június 27-én kezdődik és július 7-ig tart. A magyar válogatott a C csoportban Törökország, Olaszország és Szlovénia ellen lép pályára a szerbiai Nisben. A csoportból az első három jut a legjobb 12 közé, a helyosztókat Belgrádban vívják.

Eredmény, 3. forduló (a cseh szövetség honlapjáról):
Lettország-Magyarország 69-63 (21-15, 16-14, 16-21, 16-13)

A magyar női röplabda-válogatott szombaton 3-1-re legyőzte az osztrák csapatot Budapesten, a Ludovika Arénában, az Európa-liga arany divíziójának hatodik, utolsó fordulójában, de nem lesz ott a sorozat horvátországi négyes döntőjében.

Női Európa-liga, arany divízió, B csoport, 6. (utolsó) forduló:
Magyarország-Ausztria 3-1 (-18, 16, 18, 23)

A magyar férfi röplabda-válogatott szombaton 3-0-ra kikapott az osztrák csapattól Budapesten, a Ludovika Arénában az Európa-liga ezüst divíziójának hatodik, utolsó fordulójában. A román Bogdan Tanase irányította nemzeti csapat így egy győzelemmel és öt vereséggel zárta a sorozatot.

Férfi Európa-liga, ezüst divízió, A csoport, 6. (utolsó) forduló:
Magyarország-Ausztria 0-3 (-24, -21, -23)
a legjobb pontszerzők: Horváth 13, illetve Buchegger 18, Berger 13
A csoport állása: 1. Ausztria 15 pont/6 mérkőzés, 2. Görögország 12/5, 3. Magyarország 3/6 (7-16), 4. Bosznia-Hercegovina 3/5 (4-13)

Hosszú Katinka két aranyérmet nyert szombaton az úszó Mare Nostrum sorozat befejező, harmadik állomásának nyitónapján Barcelonában. A kétnapos nagymedencés viadal honlapjának beszámolója szerint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú először 400 méter vegyesen diadalmaskodott 4:32.52-vel, ami a világ idei legjobbja, majd nem sokkal később 100 méter pillangón szezonbeli eddigi legjobbját (58.68) közel egy másodperccel megjavítva 57.80 másodperces eredménnyel győzött. Női 1500 méter gyorson Kapás Boglárka 16:15.18 perccel harmadikként csapott célba, míg Milák Kristóf ezúttal 400 méter gyorson próbálta ki magát és 3:51.10-el az ötödik lett. A sorozat az elmúlt hétvégén Monte-Carlóban kezdődött, majd a hét közben a franciaországi Canet-en-Roussillon városában folytatódott.

Ukrajna nyerte az U20-s labdarúgó-világbajnokságot, miután a lengyelországi torna döntőjében 3-1-re jobbnak bizonyult a Koreai Köztársaságnál. A lódzi finálé ötödik percében az ázsiai együttes büntetőből szerzett vezetést, de Vladiszlav Supriaga góljaival fordítottak az ukránok: a támadó a 34. és az 53. percben volt eredményes. Az európai válogatott a 89. percben harmadik góljával biztosította be a győzelmét. Ukrajna veretlenül - hat győzelemmel és egy döntetlennel - nyerte meg a vb-t, és ebben a korosztályban tizenegyedik nemzetként lett aranyérmes.