Napi - Ez történt szombaton
Ez történt szombaton

Rév DánielRév Dániel
2014/11/16 00:02

Újabb nyolc mérkőzéssel folytatódtak a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság selejtezői. Meglepetésre kikapott Oroszország Bécsben, míg Anglia 0-1 után fordított, Wayne Rooney gólt szerzett a 100. válogatott mérkőzésén. San Marino pontot szerzett, Liechtenstein pedig idegenben verte Moldovát.

C csoport:

Luxemburg - Ukrajna: 0-3

Macedónia - Szlovákia: 0-2

Spanyolország - Fehéroroszország: 3-0

Állás: 1. Szlovákia 12 pont, 2. Spanyolország 9 (gólkülönbség: +10), 3. Ukrajna 9 (+5), 4. Macedónia 3, 5. Fehéroroszország 1 (-7), 6. Luxemburg 1 (-8)

E csoport:

Anglia - Szlovénia: 3-1

San Marino - Észtország: 0-0

Svájc - Litvánia: 4-0

Állás: 1. Anglia 12, 2. Szlovénia 6 (0), 3. Svájc 6 (+5), 4. Litvánia 6 (-3), 5. Észtország 4, 6. San Marino 1

G csoport:

Ausztria - Oroszország: 1-0

Moldova - Liechtenstein: 0-1

Montenegró - Svédország: 1-1

Állás: 1. Ausztria 10, 2. Svédország 6, 3. Oroszország 5, 4. Montenegró 5, 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1

A magyar U19-es labdarúgó válogatott hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett Szlovákiától Európa-bajnoki selejtezőn, így nem jutott tovább.

Jól sikerült a nap a magyar kézilabdacsapatoknak, az MKB-MVM Veszprém a rendkívül erős Vardar Szkopjét győzte le idegenben. A nőknél felavatták a Győri Audi ETO új csarnokát, az Audi Arénát, a nemzetközi kupákban pedig győzött a Ferencváros, az Érd és a Dunaújváros is.

Hiába nyerte meg a második játszmát Kei Nishikori a Londonban zajló ATP világbajnokság első elődöntőjében, Novak Djokovic fordított, így a papírformának megfelelően döntőbe jutott. Az már a második elődöntő előtt is tudott volt, hogy Djokovic ellenfele egy svájci teniszező lesz, mivel Roger Federer ellenfele Stan Wawrinka volt. Óriási mérkőzést játszott ellen a két svájci, Wawrinka nyerte az első játszmát, Federer egyenlített, és hasonló volt a döntő szett folyása is. A végén tie-break döntött, amit Federer nyert meg, így összejött az álomdöntő.