Napi - Ez történt szombaton
Ez történt szombaton

2014/10/25 23:36

Ma rendezték az 229. El Classicót, amit némi meglepetésre simán nyert a Real Madrid, köszönhetően Ronaldo, Pepe és Benzema találatainak. Suárez kezdett, de nem hagyott fognyomot első derbijén, ahogy Messinek sem sikerült a rekorddöntés. Győzelmével 1 pontra jött fel, ma esti ellenfelére a "királyi gárda".

Az angoloknál kisebb meglepetésre, folytatódik a Pool és Balotelli hattyú dala(Liverpool-Hull City 0-0),  kikapott a címvédős is (West Ham-Manchester City 2-1), így a már meglévő öt pontos előnyét holnap tovább növelheti a Chelsea. A Bundesliga 9. fordulójában tovább folytatódott a Dortmund mélyrepülése(Dortmund-Hannover 0-1), a bajnokság már most elúszott, de vajon a BL-re odaérnek még Klopp tanítványai? Ami a magyarokat illeti Szalai Ádám kezdőként lépett pályára az újonc Paderborn ellen, ő maga 58 percet játszott, gólt nem szerzett, csapata így is 1-0-ra hozta a kötelezőt. Steiber szerencsére nem volt részese a Herta gázolásának(Herta-Hamburg 3-0). A Serie A-ban a Roma nem tudott előzni, ikszükkel továbbra is a 2. helyen tanyáznak.

Szombat lévén elődöntőztek a teniszpályákon. Izgalmas meccsen, három szett és egy utolsó tie-break után jutott Serena Williams az évzáró WTA VB döntőjébe. Ellenfele a román Halep lesz, aki könnyedén, két szettben lépte le Radwanskát. Érdekesség, hogy Simona Halep a csoportmérkőzések alatt egyszer már elverte Williams-et, így a szezon utolsó WTA döntőjének kimenetelét nehéz előre megjósolni. A férfiaknál még koránt sincs vége a szezonnak, holnap kerül sor a bázeli döntőre, ahol a hazai pályán játszó Roger Federer a belga Goffinnal találkozik. Valenciában pedig Robredo és Murray döntőzik.

A mai nap gyász nap is volt, hisz tragikus körülmények között, autóbalesetben elhunyt a 2009-es 800m világbajnoka, a dél-afrikai Mbualeni Mulaudzi.