Napi - Ez történt szombaton
Ez történt szombaton

Ajkler ZitaAjkler Zita
2019/03/16 23:31

Női kézilabda MK - Döntőben a FerencvárosA Ferencváros 33-26-ra legyőzte a Dunaújváros csapatát a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében, a debreceni Főnix Csarnokban zajló négyes döntő első játéknapján. A 12-szeres kupagyőztes fővárosiak 21. alkalommal jutottak a fináléba.

Eredmény, elődöntő:FTC-Rail Cargo Hungaria - Dunaújvárosi Kohász KA 33-26 (17-11)

A másik ágon a címvédő Győr 39-26-ra legyőzte az Érd csapatát a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében, a debreceni Főnix Csarnokban zajló négyes döntő első játéknapján. A 13-szoros kupagyőztes győriek 18. alkalommal jutottak a fináléba, ahol a 12-szeres aranyérmes Ferencváros lesz az ellenfelük vasárnap 18 órától. A fővárosiak 21. alkalommal játszhatnak kupadöntőt. A két csapat hetedszer találkozik az MK-fináléban, eddig ötször az ETO, egyszer az FTC győzött.

Eredmény, elődöntő:

Győri Audi ETO KC-Érd HC 39-26 (20-15)

La Liga - Nem bírt a sereghajtó az Alavésszel:A sereghajtó Huesca a 80. percig döntetlenre állt az ötödik helyét őrző vendég Alavésszel szemben, ám végül 3-1-re kikapott a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának első szombati mérkőzésén.A Girona kétgólos győzelmet aratott a Leganés vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

La Liga, 28. forduló:

Leganés-Girona 0-2 (0-2)

Athletic Bilbao-Atlético Madrid 2-0 (0-0)

Real Madrid-Celta Vigo 2-0 (0-0)

Huesca-Alavés 1-3 (1-1

Férfi vízilabda ob I: A Kaposvár esélyeshez méltóan legyőzte a vendég KSI csapatát a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján, az alsóházban. A PVSK 11-11-es döntetlent játszott vendégével, a Tatabányával a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján az alsóházban.

Eredmények, E.ON férfi vízilabda ob I, középszakasz, 4. forduló, B csoport (alsóház):

Kaposvári VK-KSI 10-5 (2-0, 4-2, 1-2, 3-1)

Metalcom Szentes-UVSE Hunguest Hotels 12-9 (3-1, 1-3, 4-2, 4-3)

PVSK-Mecsek Füszért - Tatabánya 11-11 (3-5, 3-2, 3-2, 2-2)

VasasPlaket-AVUS Szombathely 6-8 (2-3, 1-1, 2-1, 1-3)

A Debrecen 13-12-re legyőzte a vendég Honvéd csapatát a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján, a felsőházban.

A csoport (felsőház):

Debreceni VSE - RacioNet-Honvéd 13-12 (3-0, 3-2, 5-4, 2-6)

PannErgy-Miskolci VLC - BVSC-Zugló 10-8 (2-2, 5-2, 1-4, 2-0)

FA Kupa - Kétgólos hátrányból fordított a Manchester City: A Manchester City kétgólos hátrányból fordítva nyert a másodosztályú Swansea City otthonában a labdarúgó FA Kupa szombati negyeddöntőjében. Josep Guardiola csapatával szemben a hazaiak nagy meglepetésre a 29. percben már két góllal vezettek A spanyol szakember a második félidőben pályára küldte Raheem Sterlinget és Sergio Agüerót is: előbbi kiharcolt egy tizenegyest, utóbbi pedig a City első találata előtt gólpasszt adott, majd a 89. percben megszerezte a továbbjutást jelentő találatot is. A manchesteriek második gólja úgy született, hogy Agüero kihagyta a Sterling elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt, ám a kapufáról visszapattanó labda a hazaiak svéd kapusa, Kristoffer Nordfeldt hátáról a hálóba pattant. A Wolverhampton hazai pályán 2-1-re legyőzte a Bajnokok Ligájában nyolc közé jutott Manchester Unitedet a labdarúgó FA Kupa szombat esti negyeddöntőjében.

FA Kupa, negyeddöntő:

Wolverhampton-Manchester United 2-1 (0-0)

Swansea City (II. osztály)-Manchester City 2-3 (2-0)

Watford-Crystal Palace 2-1 (1-0)

Férfi kézilabda NB I: A Mezőkövesd hazai pályán egy góllal legyőzte a Ferencvárost a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A fővárosi együttes az utolsó hét percben nem talált ellenfele kapujába, a borsodiak ez idő alatt kétgólos hátrányról fordítottak, sikerükkel pedig elmozdultak a kiesést jelentő 13. helyről, ahová így a Dabas otthonában alulmaradó Budakalász csúszott le.

Eredmények, férfi NB I:

Mezőkövesdi KC-Ferencvárosi TC 23-22 (13-12)

Vecsési SE - DVTK-Eger 26-35 (14-17)

HE-DO B. Braun Gyöngyös - Balatonfüredi KSE 20-26 (8-12)

Dabasi KC-CYEB Budakalász 27-23 (13-11)

Ceglédi KKSE-Csurgói KK 22-27 (13-14)

Férfi kosárlabda NB I :A címvédő és listavezető Szolnok öt ponttal kikapott a Pécs vendégeként a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A hazai csapatból az amerikai Kameron Taylor 26 pontot szerzett, ezzel a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult. A kupagyőztes Tisza-partiak negyedszer szenvedtek vereséget ebben az idényben.

Eredmények:

Serco-TF-BP - JP Auto-JKSE 70-84 (21-17, 12-29, 17-17, 20-21)

Alba Fehérvár-Kaposvári KK 87-83 (17-20, 24-17, 25-14, 21-32)

Pécsi VSK-VEOLIA - Szolnoki Olaj KK 83-78 (18-18, 15-17, 29-26, 21-17)

Zalakerámia ZTE KK-Sopron KC 91-84 (25-21, 21-16, 18-22, 27-25)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Egis Körmend 68-76 (24-13, 4-21, 18-23, 22-19)

Labdarúgó NB I -Az élcsoportban semmi nem változott a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában, mivel az első öt helyezett egyaránt győzött szombaton. Az éllovas Ferencváros a Haladást 2-0-ra, az őt üldöző címvédő MOL Vidi FC pedig a Mezőkövesdet verte 1-0-ra hazai pályán. A dobogóért küzdő Debrecen, Újpest és Budapest Honvéd szintén begyűjtötte a három pontot.