Ez történt pénteken

Szathmári AttilaSzathmári Attila
2014/06/06 23:05

Hogyan is indult sportszempontból a pénteki nap?

Megkezdődött az NBA nagydöntője, a San Antonio Spurs és a bajnoki címvédő Miami Heat között. A tavalyi döntő visszavágóját meghatározta, hogy LeBron James lábai görcsöltek az utolsó percekben, a Spurs pedig győzelemre váltotta ezt a lehetőséget. A vége 110-95 lett. A folytatás hétfő hajnalban következik San Antonióban.

Kialakult a Roland Garros férfi döntőjének párosítása. Novak Djokovic jutott elsőként a a vasárnapi fináléba, köszönhetően Ernests Gulbis legyőzésének. Ott pedig Rafael Nadal lesz az ellenfele, aki három játszmában 6/3 6/2 6/1-re legyőzte Andy Murray-t. Így zsinórban ez lesz a harmadik év, hogy összefutnak a Garroson, tavaly és tavalyelőtt is Nadal győzött.

Felkészülési mérkőzésen a világbajnokságra hangoló Oroszország Berezutski és Zhirkov góljával 2-0-ra megverte Marokkót.

Németország utolsó vb előtti meccsén, két döntetlent követően nyerni tudott Örményország ellen. Remek hajrával, az utolsó húsz percben szerzett 5(!) góllal nyert 6-1-re, úgy, hogy Götze duplázni tudott. Aggodalomra adhat okot viszont Reus sérülése, akit a félidőben kellett lehozni a pályáról.

A házigazda Brazília Fred góljával 1-0-ra győzött a tornáról lemaradó Szerbia ellen.

Ki kell viszont hagynia a nagy eseményt a hátsérüléssel bajlódó Franck Ribérynek. A 2006-ban döntőt játszó középpályásnak ez lett volna a harmadik világbajnoksága, és ki tudja lesz e még lehetősége pályára lépni vb-n, hiszen négy év múlva már 35 éves lesz.