Napi - Ez történt kedden
Ez történt kedden

Baranyai BalázsBaranyai Balázs
2016/02/23 23:39

Jó estét zártak az idegenben kezdő csapatok a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek odavágóin kedd este. A Bayern München két gólos előnyből végzett döntetlenre a Juventus otthonában – idegenben lőtt gólokkal mégis náluk az előny -, a másik találkozón pedig a Barcelona tudta megtörni az Arsenal védekezését: a hajrában Lionel Messi köszönt be kétszer is, ezzel pedig a Barca először tudott győzni az Eimirates Stadionban.

Babos Tímea két szettben legyőzte az olasz Sara Erranit a dubai kemény pályás tenisztornán, ahol már a legjobb 16 között van. Következő ellenfele a spanyol Garbine Muguruza lesz.

Sebastian Vettel megnyerte a Formula 1-es barcelonai teszt második napját is a Ferrarival: a német versenyző kipróbálta az ultralágy gumikat, amikkel két másodpercet javított tegnapi időeredményén. A Mercedes a hétfői naphoz hasonlóan most is a legtöbb kört tette meg, ám Rosberg csak a negyedik leggyorsabb volt egy körön.

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női vízilabda-válogatott 10–7-re kikapott az olasz csapat vendégeként a világliga európai selejtezősorozata csoportkörének negyedik fordulójában.

Botrányos körülmények között esett ki a Valencia együttese az UEFA Ifjúsági Ligából. Az 1-1-es eredményt követően büntetőpárbaj döntött a végső győztes kilétéről a Chelsea elleni nyolcaddöntőben, de a játékvezető hibájából úgy estek ki, hogy mindet belőtték. A hatalmas baki miatt a szurkolók és a felnőtt csapat tagjai is hangot adtak nemtetszésüknek.

A síugró-világkupában Michael Hayboeck lett a legjobb a finnországi Koupióban, megelőzve a norvég Tandét és a szintén osztrák Kraftot. Az összetettben így feljött a harmadik helyre Hayboeck, akit csak Peter Prevc és Severin Freund előznek meg.

Lábtörése miatt véget ért az idény Marc Gasol, a Memphis Grizzlies és a spanyol kosárlabda-válogatott első számú centere számára.

A listavezető Szeged sima győzelmet aratott Orosházán a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén. A vége 26-39 lett.

A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) áprilisig adott haladékot Kenyának arra, hogy szabályzatát a nemzetközi doppingkódexnek megfelelően alakítsa át, különben a „nem megfelelő” besorolás alá kerül, ami az ország sportolóinak olimpiai szereplését is veszélyeztetheti.

A nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult Ali bin al-Husszein jordán herceg, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) pénteki elnökválasztásának egyik jelöltje azért, hogy elérje: a voksoláson átlátszó legyen a szavazófülke, illetve független szavazatszámlálók működjenek közre.

Minden eddiginél több, hat asztaliteniszező képviseli Magyarországot a szeptemberi, riói paralimpián. A szakvezetés szerint a csapatban több érem megszerzésének lehetősége is benne van. Emellett újabb kvótát szerzett a dzsúdós Burányi Flóra is, aki szabadkártyával lehet ott Rio de Janeiróban.