Napi - Ez történt csütörtökön
Ez történt csütörtökön
Most jó idő volt Párizsban a Garroson (Fotó: Europress/AFP)

2014/05/29 23:55

Nem mondhatjuk, hogy a hét középső napja elkényeztetett volna bennünket sport vonalon, de azért így is van miről beszámolni. A francia nyílt teniszbajnokságon, a Roland Garroson a korábbi "meglepetés-eső" után most nyugi volt, így csütörtökön egyetlen TOP20-as játékos sem esett ki a versenyből. Sima három játszmában jutott tovább a harmadik fordulóba a címvédő Rafael Nadal, valamint a hetedik helyen kiemelt Andy Murray is. Kiemelésre érdemes a spanyol Fernando Verdasco produkciója, aki az uruguayi Cuevas ellen 0-2-ről tudott fordítani.

Az egyéni selejtezőben elvérző Babos Tímea párosban a főtábla első fordulójában búcsúzott Párizsban, igaz vegyes párosban még van esélye, hogy nagyot alkosson a salakos Grand Slam tornán.

Az észak-amerikai major sportokban már javában zajlik a rájátszás. Az NBA-ben a keleti konferencia döntőjének ötödik meccsén Paul George remeklésével szépített odahaza az Indiana a bajnok Miami Heat ellen. A Pacers ugyanúgy 2-3-ra áll, mint az NHL bajnok Chicago Blachkhawks, amely a négy gólpasszig jutó Patrick Kane vezetésével tudott kétszeri hosszabbítás után nyerni a Los Angeles Kings elleni ötödik meccsen.

Szintén major, de egy kicsit más értelemben. Közeleg a golfozók második kiemelt verseny, a US Openen azonban nem lesz ott Tiger Woods, a 14 major győzelmet számláló kollekciója egyelőre tehát nem bővül...

A túraautó világbajnokság (WTCC) moszkvai futamai előtt eldőlt, hogy mostantól a Hondák, így Michelisz Norbert autója is kap majd némi nehezéket.

Kettős kolumbiai siker született a Giro d'Italia 18. szakaszán, az összetettben szintén két kolumbiai kerekes áll az élen, ahol továbbra is Nairo Quintana vezet. A pénteki 26,8 km-es hegyi időfutam talán az utolsó esély lesz, hogy megfogják őt a vetélytársak - közeleg ugyanis a trieszti befutó...

A magyar férfi kézilabda válogatott Nyíregyházán játszott felkészülési találkozót a szlovén válogatott elleni vb-selejtező párharc előtt. A románok elleni csata gólzáport és négygólos (34-30) magyar sikert hozott. A mieinkénél Harsányi kilenc, Ancsin pedig hat gólt dobott.

Csütörtökön két negyeddöntővel vette kezdetét Barcelonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája sorozat hatos döntője. A csütörtök igazi fekete nap volt az olaszoknak, hiszen az esélyesebb Recco (Madaras Norbert 1 gólt dobott) büntetőkkel 19-18-ra kikapott a Partizan Belgrádtól, a Brescia pedig gólszegény meccsen 6-4-re maradt alul a házigazda Barceloneta ellen. A pénteki elődöntőknél már a csoportkör két kiemeltje, a Primorje Rijeka és a Radnicski is bekapcsolódik a küzdelmekbe, a Final Six döntőjét szombaton rendezik.