Napi - Ez történt csütörtökön
Ez történt csütörtökön

Rév DánielRév Dániel
2014/08/22 00:18

Újabb parádés napot zárt a magyar csapat a Berlinben zajló úszó Európa-bajnokságon. Hosszú Katinka vitte a prímet, aki fölényesen nyerte a 200 méteres vegyesúszást, majd felállt úszósapkában a dobogó tetejére, majd holtversenyben megnyerte a 100 méteres hátúszást, majd felállt úszósapkában a dobogó tetejére, majd 2,5 másodperces hátrányból a harmadik helyre hozta be a 4x200 méteres gyorsúszó váltót (a váltó további tagjai: Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Kapás Boglárka). Kapás is két éremmel zárt, mivel korábban 800 méteres gyorsúszásban lett harmadik. Arról, hogy az éremkollekció teljes legyen, Biczó Bence gondoskodott, aki a 200 méteres pillangóúszásban szerzett ezüstérmet. Tovább részletek összefoglalónkban olvashatók.

3-1-es vereséget szenvedett a Debrecen a Young Boys otthonában az Európa Liga playoff körének első mérkőzésén. A svájci csapat szerzett vezetést, Sidibe egyenlítő gólja után azonban jó helyzetben volt a magyar bajnok. Két védelmi hiba után kapott góllal azonban a svájciak várhatják jobb helyzetből a jövő heti visszavágót. A nap további fontos és érdekes hírei itt olvashatók.

A világbajnokság óta először áll asztalhoz a hétvégi fürthi versenyen a snooker legnagyobb sztárja, Ronnie O'Sullivan. Filippo Pozzato nagyjából egy hónapja közel állt ahhoz, hogy visszavonuljon.

Megszületett a régóta várt csapatfúzió a kerékpáros World Tour mezőnyben: egyesül a Garmin és a Cannondale.

Két pénzzel kapcsolatos érdekesség a tengerentúlról: az Under Armour 10 évre 265-285 millió dollárt fizetne Kevin Durantnek, hogy a márka egyik arca legyen. Az NFL pedig licitre bocsáthatja a következő Super Bowl félidei fellépőjének pozícióját, Rihanna, Katy Perry és a Coldplay a három emlegetett jelölt.

Remek formában érkezik a US Openre Roger Federer, aki egy győzelemmel az ATP Race (az idén szerzett pontok alapján kialakuló világranglista) első helyére is ugorhat.

Végül pedig két írás a labdarúgás világából: folytatódott sorozatunk, amely a Bundesliga résztvevőit mutatja be, ezúttal az újonc Köln volt terítéken. Antonio Contét pedig magas fizetése miatt támadják: ő lett a második legtöbbet kereső szövetségi kapitány Fabio Capello (Oroszország) mögött.