Napi - Ez történt csütörtökön
Ez történt csütörtökön
Újra legyőztük a szerbeket ! (Fotó:Vásárhelyi Tamás)

2014/07/17 23:51

Szenzációs magyar sikert hozott a budapesti vízilabda Európa-bajnokság csütörtöki napja, ahol az esti találkozón a magyar válogatott 8-6-ra győzött Szerbia ellen. Az Eb-címvédő déli szomszédaink régóta számítanak mumusnak, most négy év után tudtuk őket újra komoly tétmeccsen legyőzni. A sikerben hatalmas részt vállalt a Benedek Tibor által sokakat meglepve kezdőként nevezett kapus, Decker Attila.

A Tour de France 12. szakaszán megint nem sikerült Peter Sagannak győznie, a szlovákok sprintere negyedszer is második lett. Ezúttal a norvég Alexander Kristoff előzte őt meg a sprint befutónál. A szakasz elemzését a hosszabbitas.hu-n hallgathatjátok meg.

Eldőlt, hogy Massimilano Allegri veszi át a Juventus kispadját, a korábbi Milan trénernek nem lesz könnyű dolga Torinóban.

A túraautó világbajnokságon most holtszezon van, a versenyek hiányát Lanti egy kiváló Tiago Monteiro interjúval próbálja áthidalni, a portugált természetesen a Michelisz Norbival zajló párharcáról is kérdezte.

A Nemzetközi Biatlon Szövetség (IBU) döntött arról, hogy a szocsi olimpián doppingvétségen ért Evi Sachenbacher-Stehle és a decemberben lebukó orosz Irina Sztarih is két-kétéves eltiltást kap.

Kétszeri halasztás után szombaton megtartják a 32. Balaton-átúszást a Révfülöp és Balatonboglár közötti 5200 méteres távon.

Kétgólos (0-2) győzelmet aratott Bulgáriában a Litex Lovecs vendégeként a Diósgyőr, ugyanakkor egy 85. percben, 11-esből esett találattal kikapott Rijekában a Ferencváros, a Győr pedig hazai pályán szenvedett súlyos háromgólos (0-3) vereséget a Göteborgtól a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének második fordulójában.