Ez történt csütörtökön
Pintér Attila elégedett volt a dánok elleni 2-2-vel (Fotó: Europress/AFP)

2014/05/22 23:49

Május 22-én csütörtökön is bővelkedtünk sporteseményekben. Aki lemaradt netán a hétvégéhez képest azért még visszafogott hírfolyamról, azok kedvéért íme egy gyors összefoglaló a nap legfontosabb sport vonatkozású eseményeiről:

A legnagyobb publicitást kétségkívül a Debrecenben rendezett magyar-dán barátságos labdarúgó mérkőzés kapta. Pintér Attila második meccsén sem tudott nyerni, igaz Dzsudzsák és a válogatottban először betaláló Varga Roland góljai szépek voltak, a hajrában némi szerencse (és a jól védő újonc, Gulácsi Péter) is kellett a mieinknek a 2-2-es döntetlenhez.

Két nappal a férfiak fináléja előtt rendezték meg Lisszabonban a női labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjét. A német Wolfsburg 0-2-es félidő után fordított és nyert 4-3-ra, így az Umea és a Lyon után a harmadik csapat lett, amely meg tudta védeni címét a BL-ben. A győztes csapatban ezúttal nem játszott Jakabfi Zsanett, aki azonban így is kétszeres BL-győztesnek vallhatja magát.

Hatvankét esztendős korában elhunyt Gedővári Imre, az UTE és a Vasas korábbi kardozója tagja volt az 1988-as szöuli olimpián győztes csapatnak, ő nyerte meg az utolsó asszót a szovjet Alsan ellen.

Az olasz kerékpáros körverseny, a Giro d'Italia 12. szakasza az első egyéni időfutam volt a háromhetes versenyen. A száguldásban meglepetésre Rigoberto Uran volt a legjobb, aki ezzel átvette a vezetést az ausztrál Cadel Evanstól és a Giro történetének első kolumbiai éllovasa lett az összetettben.

A Haladás elleni 1-1-re végződő találkozó után tett nyilatkozata miatt az MLSZ féléves eltiltással büntette a Diósgyőr edzőjét Szivics Tomiszlavot.

Babos Tímea harmadik kiemeltként két szoros játszmában győzött (7-6, 6-3) a holland Indy De Vroome ellen a francia nyílt teniszbajnokság selejtezőjének második fordulójában, így már csak egy sikerre van a Roland Garros főtáblájától.

A Minszkben zajló A-csoportos jégkorong világbajnokságon a negyeddöntőket rendezték csütörtökön, amelyek európai fölényt hoztak, és Kanada búcsúja után Oroszország-Svédország, valamint Csehország-Finnország találkozók lesznek az elődöntőben.

A Monacói Nagydíj első szabadedzésén a legutóbbi négy futamból négyet nyerő Lewis Hamilton volt a leggyorsabb, ám a második edzést – melyet egy kiadós jégeső után tudtak csak megrendezni – már a Ferrari spanyol versenyzője, Fernando Alonso nyerte meg.

A kétszeres BL-győztes Győri Audi ETO KC kézilabda csapata bemutatta új szerzeményeit. Az amúgy is erős keretet a távozó Bulatovics pótlására igazolt német Susann Müller, a Rostovból érkező orosz átlövő Ana Sen és a Randers spanyol irányítója, Macarena Aguilar teheti még ütőképesebbé.

Olimpiai bajnok tornászunk, Berki Krisztián lólengésben a harmadik helyen finalista, a Hidvégi Vid, Tálas Bence, Berki Krisztián, Vlacsil Attila és Vecsernyés Dávid összetételű férfi tornász válogatott a csapatversenyben a 15. helyen végzett a szófiai Európa-bajnokságon.

Az NBA rájátszásában a nyugati főcsoport döntőjének második meccsén a San Antonio Spurs hatalmas különbséggel (112-77) győzött az Oklahoma City Thunder ellen, így mindkét hazai meccsét megnyerve 2-0-ra vezet a négy sikerig tartó párharcban.

Az NHL rájátszásában a bajnok Chicago Blackhawks hét győzelem után elveszítette idei hazai veretlenségét, miután 6-2-re kikapott a Los Angeles Kingstől, a két csapat így 1-1-el vonul át a nyugati döntő kaliforniai folytatásra.

2010 után a következő szezonban ismét narancsszínű idegenbeli meze lesz a Barcelona labdarúgó csapatának.