Előny Rafánál és a Barcánál - Ez történt szombaton

Szántó Petra ·
2015/05/10 04:49

A szombati nap igazi tavaszi sportünnepet hozott sok-sok meglepetéssel, érdekességgel, fontos hírrel.

A Forma 1 mezőnye Barcelonában csap össze ezen a hétvégén. A szombati időmérőn nem tudott Sebastian Vettel a Mercedesek elé száguldani, ám meglepetést mégis hozott a nap: Lewis Hamilton ugyanis először nem polepozícióból indul a vasárnapi futamon, hanem csak a második helyről, miközben Nico Rosbergé az első rajtkocka.

Rózsaszínben úszik az országúti kerékpáros világ, vagy legalábbis Olaszország: elkezdődött az év első háromhetes körversenye, a Giro d’Italia, melynek első szakaszát, a maratoni hosszúságú csapat időfutamot az Orica nyerte. Na meg Bodnár Gergő kollégánk, aki a helyszínen gyűjti az értékes információkat az ES Bringa olvasói számára, és még diszkréten integetett is az Eurosport adásában Juan Antonio Flecha válla felett. :)

Petra Kvitova lett Madrid királynője, ami persze egyáltalán nem meglepetés: aki 2015-ben először tudta legyőzni a világelső Serena Williamst, az bizonyosan jó formában van. A wimbledoni bajnok a hozzá hasonlóan kétszeres Grand Slam bajnok Svetlana Kuznetsovát verte a döntőben, és varázslatos játékot produkált a Caja Magicában, ugyanis 33 nyerővel fejezte be a 66 percen át tartó 6/1 6/2-es mérkőzést – ha jól osztunk-szorzunk, ez bizony tökéletes tenisz volt a cseh lánytól.

A férfiaknál álomdöntő jött össze, ha már nem volt Nadal-Federer álomdöntő: Rafael Nadal ugyanis tavalyi döntőbeli ellenfelével szemben ezúttal nem Nishikor Kei ellen, hanem Andy Murrayvel szemben készülhet.

A jövő héten kezdődő római torna női egyes versenye azonban magyar teniszező nélkül rajtol, ugyanis Babos Tímea kiesett a selejtező első fordulójában.

Nem sikerült a bravúr dárdai Pál Herthájának, a berliniek ugyanis simán kikaptak a Borussia Dortmund otthonában a Bundesligában, bár így volt ezzel a már most német bajnok Bayern München mely emberhátrányban kapott ki 1–0-ra hazai pályán az Augsburgtól. Szalai Ádám együttese, a Hoffenheim Frankfurtban szenvedett 3-1-es vereséget.

A Barcelona nagyot lépett a spanyol bajnoki cím felé, köszönhetően a Real Madrid botlásának, mely kétgólos hátrányból tudott csak pontot menteni a Valencia ellen, miközben CR büntetőt hibázott.