Napi - Egyelőre döntetlen a magyar-ukrán Davis-kupa-osztályozó, Roglic nyerte a Vueltát

2019/09/15 22:30

Balázs Attila mérkőzése sötétedés miatt félbeszakadt Ilja Marcsenko ellen vasárnap a Magyarország-Ukrajna tenisz Davis Kupa-osztályozón, így a 2-2-re álló párharc hétfőn fejeződik be.

Babos Tímea vasárnapi könnyed győzelmével főtáblára jutott a 250 ezer dollár összdíjazású szöuli keménypályás női tenisztornán. A magyar játékos (93. a világranglistán) - aki az első körben mindössze 52 percet töltött a pályán - a második fordulóban sem izzadt meg sokkal jobban: 74 perc alatt 6:2, 6:2-re győzte le a román Jaqueline Adina Cristiant (213.). Babosra a torna honlapja szerint a főtábla első körében - várhatóan kedden - a verseny 2017-es bajnoka, a Roland Garros-győztes lett Jelena Ostapenko (75.) vár.

Az Eger és a Miskolc is megnyerte harmadik mérkőzését is vasárnap a férfi vízilabda Eurokupa első selejtezőkörében: előbbi a négycsapatos torna házigazdájaként a szerb Radnicki felett diadalmaskodott, míg a Máltán szereplő borsodiak a hazai együttes ellen győztek. A második számú európai sorozat első szakaszában négy csoportban zajlottak a küzdelmek, mindenhonnan az első kettő jutott tovább, a második körben két-két csoportelső és második kerül majd össze két négyesben. Innen újra az első kettő mehet majd tovább és jut a negyeddöntőbe, ahová csatlakozik a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőjében elbukó négy együttes.

Az OSC harmadik mérkőzését is megnyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligája-selejtező budapesti négyes tornáján. A továbbjutását már szombaton bebiztosító magyar bajnoki ezüstérmes vasárnap az orosz Dinamo Moszkva felett diadalmaskodott úgy, hogy mind a négy negyedet megnyerte. Az OSC legjobbja a háromgólos szerb Andrija Prlainovics volt. A csoportból az első kettő jutott tovább a kvalifikáció második körébe, az OSC mellett az orosz Szintez Kazany. A főtáblán már ott van a címvédő Ferencváros és a 2017-es győztes, szabadkártyás Szolnok.

Férfi Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló (Budapest):
A-Híd OSC Újbuda - Dinamo Moszkva (orosz) 14-7 (4-2, 5-2, 2-1, 3-2)

Lőrincz Viktor olimpiai kvótát érő győzelmét követően az elődöntőben is nyerni tudott, így hétfőn aranyéremért léphet szőnyegre a kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában a nur-szultani kvalifikációs birkózó-világbajnokságon. Korpási Bálint pedig bronzérmet nyert a kötöttfogásúak 72 kilogrammos kategóriájában. Korpási ezzel a magyar küldöttség első érmét szerezte meg a kazah fővárosban, egyúttal ez karrierje negyedik világbajnoki dobogós helyezése. 2016-ban az első, míg tavaly második volt, 2017-ben pedig a mostanihoz hasonlóan a harmadik helyen zárt.

A kenyai Geoffrey Kamworor 58:01 perces idővel megdöntötte a félmaraton világcsúcsát a koppenhágai utcai futóversenyen. A 26 éves hosszútávfutó honfitársa, Abraham Kiptum tavaly Valenciában felállított 58:18 perces idejét adta át a múltnak a kicsivel több mint 21 kilométeres távon. Kamworor az első öt kilométeren még a régi csúcsnál rosszabb idővel haladt, az utolsó 11 kilométert pedig egyedül teljesítette. Tizenöt kilométernél már gyorsabb volt, mint Kiptum, előnyéből pedig annak ellenére is meg tudott őrizni 17 másodpercet a befutóig, hogy nagy eső nehezítette a versenyt. Kamworor karrierje első félmaratoniját még 2014-ben éppen a dán fővárosban nyerte.

Jakobsen nyerte a madridi befutót, Roglic a Vuelta 2019-es győztese,  ezzel első szlovén kerékpárosként diadalmaskodott háromhetes viadalon.

A spanyol válogatott nyerte a kínai férfi kosárlabda-világbajnokságot, mivel a vasárnapi döntőben 95-75-re legyőzte az argentin csapatot. Az európai válogatott a találkozó első percétől kezdve irányított, az argentinok egyszer sem vezettek. A 2006 után második világbajnoki címét szerző spanyol válogatott legjobbja a 20 pontos Ricky Rubio volt. Sergio Scariolo csapata veretlenül nyerte meg a vb-t.

A címvédő, ötszörös vb-győztes Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP versenyét a vasárnapi San Marinó-i Nagydíjon. A Honda spanyol pilótája így növelte előnyét a pontversenyben közvetlen riválisa, az ezúttal hatodik olasz Andrea Dovizioso előtt. A dobogóra a Yamaha két versenyzője állhatott még fel: a francia Fabio Quartararo végzett másodikként, míg a spanyol Maverick Vinales lett a harmadik.

Hölle Martin egyéniben, illetve ifj. Dobrovitz Józseffel és Osztertág Kristóffal kiegészülő magyar csapat egyaránt megvédte címét a németországi Drebkauban rendezett kettesfogathajtó-világbajnokságon. Hölle és a válogatott sikerével sorozatban negyedszer mind a két aranyérem Magyarországé lett, erre pedig még nem volt példa a sportág történetében. Négy és hat éve az egyéni küzdelmet a 11-szeres világbajnok Lázár Vilmos nyerte. Hölle megnyerte a díj- és maratonhajtást is, így több mint 15 hibapontos előnnyel várta az akadályhajtást, amely azonban nem sikerült jól neki: a 12 hibapontot érő négy verőhibája mellett időtúllépése is volt, azaz 14,49 hibaponttal zárt, de ezzel is meg tudta őrizni az első helyét.

Péter Sára ugrásban ezüst-, Kovács Zsófia felemáskorláton és Ryan Macleod Sheppard korláton bronzérmes lett a tornászok Párizsban rendezett világkupa-versenyén. A magyar szövetség vasárnapi beszámolója szerint Péter Sára apróbb sérülése ellenére szinte "lemásolta" selejtezőbeli teljesítményét, és 13,900 pontot kapott gyakorlatára, ami a második helyre volt elegendő. A Postás SE sportolója talajon elsőszámú tartalék volt, és a brit Elissa Downie visszalépése miatt indulhatott a fináléban, ahol 12,700 ponttal az előkelő negyedik helyet szerezte meg. Kovács Zsófia felemáskorláton javított a selejtezőhöz képest, így harmadik lett (14,200), talajon pedig ötödikként zárt (12,600). A férfiaknál az amerikai-magyar kettős állampolgárságú Ryan Macleod Sheppard korláton 13,950 ponttal a harmadik helyen végzett.

Az Arsenal hiába vezetett a félidőben két góllal, végül be kellett érnie a döntetlennel a sereghajtó Watford otthonában az angol labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának vasárnapi játéknapján.

Premier League, 5. forduló:
Watford-Arsenal 2-2 (0-2)
Bournemouth-Everton 3-1 (1-1)

Az AS Roma megszerezte idénybeli első győzelmét az olasz labdarúgó-bajnokságban, miután a harmadik forduló vasárnapi játéknapján saját közönsége előtt 4-2-re nyert a Sassuolo ellen. A Farkasok - akik két döntetlennel rajtoltak a Serie A-ban - a szünetben már 4-0-ra vezettek.

Serie A, 3. forduló:
AS Roma-Sassuolo 4-2 (4-0)
Brescia-Bologna 3-4 (3-1)
Parma-Cagliari 1-3 (0-2)
SPAL-Lazio 2-1 (0-1)
Genoa-Atalanta 1-2 (0-0)

A Schalke 04 ugyan már a nyolcadik percben hátrányba került a nyeretlen Paderborn otthonában, végül mégis sima, 5-1-s győzelmet aratott riválisa vendégeként a német labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában vasárnap.

Bundesliga, 4. forduló:
Paderborn-Schalke 04 1-5 (1-1)
Hoffenheim-Freiburg 0-3 (0-2)

Két harmadik, valamint egy-egy negyedik és ötödik helyével 35 pontot szerzett a kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Tankpool-Mercedes magyar pilótája a gyorsasági kamion Eb vasárnap véget ért belgiumi versenyhétvégéjén. A 34 éves szombathelyi versenyző a sorozat hivatalos honlapja szerint a szombati első futamon ötödik, a második versenyen pedig harmadik lett. Vasárnap Kisst az első viadalon intették le harmadikként, míg a hétvégét záró futamon negyedikként ért célba. A 2014-ben és 2015-ben Eb-győztes pilótának így a szerzett pontok szempontjából ez volt az idei legeredményesebb hétvégéje, és 156 ponttal az összetett ötödik helyén áll. A kamion Eb két hét múlva Franciaországban, Le Mans-ban folytatódik.