Napi - Döntős a Veszprém, a Liverpool nyerte a BL-t, búcsúzott Serena Williams és a világelső

2019/06/02 01:54

A Telekom Veszprém 33-30-ra legyőzte a lengyel Vive Kielce csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati elődöntőjében, a kölni négyes döntő első játéknapján.

A csapatkapitány Nagy László és a kapus Sterbik Árpád sérülés miatt valószínűleg nem léphet pályára a Telekom Veszprém csapatában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi, kölni döntőjében.

Az FC Liverpool nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2018/19-es szezonját azt követően, hogy a sorozat szombat esti madridi fináléjában 2-0-ra legyőzte a Tottenham Hotspur együttesét.

Az első helyen kiemelt Naomi Osaka 6:4, 6:2-re veszített mindössze 1 óra 19 perc alatt, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe, de világranglista-vezető pozícióját így is megőrzi majd.

A férfiaknál az első kiemelt és világranglista-vezető szerb Novak Djokovic a papírformának megfelelően lépett tovább a nyolcaddöntőbe, miután szombaton három játszmában búcsúztatta az olasz Salvatore Carusót.

A harmadik helyen kiemelt címvédő, Simona Halep a 3. fordulóban alig 55 perc alatt leiskolázta az ukrán Lesja Tsurenkót a francia nyílt teniszbajnokságon.

A korábbi világelső és most 10. kiemelt amerikai Serena Williams nem jutott be a nyolcaddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokságon, amelynek szombati harmadik fordulójában honfitársa, Sofia Kenin búcsúztatta két játszmában.

Babos Tímea, oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal, bejutott a nyolcaddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokság női páros versenyében.

Az ecuadori Richard Carapaz megtartotta a rózsaszín trikót a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 20. szakaszán szombaton, így a vasárnapi záró időfutam előtt végső győztesnek tekinthető. A hegyi befutóval zárult etapot a spanyol Pello Bilbao nyerte.

Közlekedési balesetben életét vesztette José Antonio Reyes, korábbi spanyol válogatott labdarúgó.