Napi - Döntős a női vízilabda-válogatott az Universiadén, Federer-Djokovic döntő lesz Wimbledonban

2019/07/12 22:29

Az 57 kilogrammos Karakas Hedvig bronzérmet nyert a budapesti Papp László Sportarénában zajló olimpiai kvalifikációs cselgáncs Grand Prix pénteki nyitónapján. A világbajnoki harmadik magyar versenyző három győzelem és az elődöntőben elszenvedett vereség után a bronzcsatában a lengyel Anna Borowskával csapott össze, aki két Grand Slam/Grand Prix-éremnél tartott.

A magyar válogatott 39-31-re legyőzte Ausztria csapatát a Győrben zajló női junior kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, pénteken. A házigazda magyarok legeredményesebb játékosa Albek Anna és Schatzl Natalie volt egyaránt öt góllal. Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata - amely csütörtökön 27-18-ra legyőzte Montenegrót - vasárnap Spanyolország ellen zárja a csoportkört. Azt a meccset is az Audi Arénában játsszák 18.30-tól. A négyes csoportból az első két helyezett jut a középdöntőbe.

Eredmény, 2. forduló, C csoport:
Magyarország-Ausztria 39-31 (21-15)

A magyar női vízilabda-válogatott az oroszok legyőzésével döntőbe jutott a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott Universiade pénteki versenynapján Nápolyban. A magyar szövetség honlapja szerint a válogatott 12-12-es rendes játékidőt követően 4-2-re megnyerte az ötméteres-párharcot, így jutott a fináléba, ahol Olaszországgal találkozik. A pénteki mérkőzés legjobb magyar játékosa Garda Krisztina és Máté Zsuzsanna volt egyformán három góllal.

Dávid Janka és Gács Boglárka 29. helyen zárt a szinkronúszó párosok technikai selejtezőjében, így nem jutott döntőbe a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokság pénteki nyitónapján.

Bejelentette visszavonulását Peter Crouch korábbi válogatott angol labdarúgó. A 38 éves játékos - aki karrierje során többek között a Tottenham Hotspur, a Liverpool, majd 2011 és 2019 között a Stoke City, legutóbb pedig a Burnley játékos volt - a közösségi oldalán bejelentett hírhez hozzátette, hogy álmai valóra váltak, és mindent megkapott ettől a "csodálatos" játéktól. Crouch 2005 és 2010 között 42 alkalommal lépett pályára az angol válogatottban, amelyben 22 gólt szerzett. A nemzeti csapat tagjaként két világbajnokságon szerepelt, a Liverpoollal 2007-ben döntőt játszott a Bajnokok Ligájában, 2006-ban pedig megnyerte az FA Kupát.

Csaknem kétszer annyi gyerek eshet szexuális bántalmazás áldozatáula sportszövetségeknél Németországban, mint a hatalmas felháborodást kiváltó egyházi visszaélések esetében - jelentette pénteken az ARD közszolgálati csatorna honlapja.

Tárgyalások kezdődtek az Újpesti Torna Egylet és az Újpest FC között a klub hagyományos címerének visszaállítása érdekében. Az UTE közösségi oldalának pénteki tájékoztatása szerint a labdarúgócsapatot működtető Újpest 1885 Kft. hét pontból álló feltételrendszert adott át a megbeszélésen.

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó két szettben kikapott a harmadikként rangsorolt Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh kettőstől a wimbledoni teniszbajnokság női párosversenyének pénteki elődöntőjében.

Az FC Barcelona bejelentette Antoine Griezmann világbajnok francia labdarúgó szerződtetését. A katalán együttes pénteki tájékoztatása szerint a 28 éves támadóval öt évre szóló megállapodást kötöttek, szerződése 800 millió eurós kivásárlási záradékot tartalmaz. Griezmann május közepén jelentette be, hogy öt év után elhagyja az Atlético Madridot, amelyben nemzetközi klasszissá vált, Bajnokok Ligája-döntőt játszott és az Aranylabda-szavazáson a legjobb három jelölt közé került. Sajtóhírek szerint szóban már akkor elkötelezte magát a spanyol bajnokcsapathoz.

A holland Dylan Groenewegen nyerte pénteken a Tour de France országúti kerékpáros körverseny hetedik szakaszát, amelyen az olasz Giulio Ciccone megőrizte a vezető pozíciót összetettben. Részletek ITT

Roger Federer lesz Novak Djokovic ellenfele a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének vasárnapi döntőjében. A füves pályás Grans Slam-torna pénteki második elődöntőjében a svájci játékos a spanyol Rafael Nadalt győzte le négy szettben. Ez volt a két játékos negyvenedik összecsapása. Wimbledonban legutóbb a 2008-as döntőben találkoztak, akkor Nadal nyert öt szettben, az utolsó játszmában 9:7-re diadalmaskodva.

A 37 esztendős svájci 12. alkalommal játszhat döntőt Wimbledonban, eddigi mérlege nyolc győzelem és három vereség. A világelső szerb Novak Djokovic a hatodik fináléjára készül a füves pályás Grans Slam-tornán, eddig négyszer nyert és egyszer kikapott.

Eredmények, férfiak, elődöntő:
Federer (svájci, 2.)-Nadal (spanyol, 3.) 7:6 (7-3), 1:6, 6:3, 6:4
korábban:
Djokovic (szerb, 1.)-Bautista Agut (spanyol, 23.) 6:2, 4:6, 6:3, 6:2

Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája érte el a legjobb köridőt a Forma-1-es Brit Nagydíj pénteki második szabadedzésén. A 29 éves versenyző mögött csapattársa, az ötszörös világbajnok és címvédő Lewis Hamilton, az összetett brit éllovasa zárt másodikként, míg a harmadik helyen Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája végzett. A délelőtti első gyakorláson leggyorsabb francia Pierre Gasly (Red Bull) ezúttal ötödik lett, míg a négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel (Ferrari) a negyedik köridőt autózta.

Újabb kulcsemberéről mondott le az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA) szereplő Oklahoma City Thunder, amely Russell Westbrookot odaadta a Houston Rockets együttesének. Az ESPN amerikai hírportál arról számolt be, hogy a Houston a 34 éves Chris Pault, valamint első körös draftjogokat adott Westbrookért. A 30 éves klasszis így ismét egy csapatban szerepel majd James Hardennel, akivel 2009-től három idényen át erősítették az Oklahoma Cityt, irányításukkal 2012-ben nagydöntős volt a Thunder.

Az eladósodott Boris Becker egykori német teniszcsillag trófeái több mint 680 ezer fontért (246 millió forintért) keltek el egy csütörtök este zárult online aukción. A legtöbb pénzt, 150 250 fontot azért a Tiffanynál készült ezüstkupáért adtak, amelyet a sztár Ivan Lendl legyőzésével nyert a US Openen 1989-ben - olvasható a Wyles Hardy londoni aukciósház honlapján. Az aukción 82 darabra lehetett licitálni, köztük volt a Davis Kupa egy példánya, amely 52 100 fontért kelt el, a Teniszhírességek csarnoka gyűrűje, karórák és teniszruhák. Az adósságokban úszó 51 éves Becker 2017-ben jelentett csődöt. Az árverés bevételéből adósságai egy részét kell kifizetnie. Egy évvel később kijelentette, hogy diplomatastátusza van, ezért mentességet élvez, amivel az utolsó pillanatban megakadályozta trófeái és személyes tárgyai eladását.