Napi - Djokovic ötödik wimbledoni trófeáját nyerte, csoportgyőztes a női kézi csapat a junior Eb-n

2019/07/14 22:28

Nem szereztek olimpiai kvótát a magyar versenyzők a nyíltvízi úszók női 10 kilométeres versenyében a Koreai Köztársaságban zajló világbajnokság vasárnapi napján: Olasz Anna a 16., Rohács Réka pedig a 22. helyen ért célba.

A magyar női vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően a házigazda dél-koreai csapat elleni győzelemmel kezdte vasárnap a Kvangdzsuban zajló világbajnokság csoportküzdelmeit. Bíró Attila együttese 64-0-s sikerével a sportág történetének legnagyobb arányú győzelmét aratta: az eddigi rekordot Jugoszlávia tartotta, amely az 1985-ös Universiadén 62-0-ra ütötte ki Guatemalát.

Eredmény, vízilabda, nők, B csoport, 1. forduló:
Magyarország-Koreai Köztársaság 64-0 (16-0, 18-0, 16-0, 14-0)

A magyar válogatott 33-23-ra legyőzte Spanyolország csapatát a Győrben zajló női junior kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap. A házigazda magyarok legeredményesebb játékosa Kácsor Gréta volt hét góllal. Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata csütörtökön Montenegrót 27-18-ra, pénteken Ausztriát 39-31-re győzte le, vagyis százszázalékos mérleggel, csoportelsőként jutott a középdöntőbe, ahol kedden Norvégiával, szerdán pedig Romániával találkozik az Audi Arénában, 18.30-tól. A magyarok a továbbjutással biztosították részvételüket a jövő nyári, romániai U20-as világbajnokságon.

Eredmény, 3. forduló, C csoport:
Magyarország-Spanyolország 33-23 (18-11)

Major Veronika nyerte vasárnap a 40 vegyes versenyszámot a gyenesdiási 50 méteres futócéllövő Európa-bajnokságon. A magyar szövetség beszámolója szerint Major már a szombati nap után élen állt 191 körrel (97, 94) néggyel megelőzve a második német Daniela Vogelbachert. A keszthelyi sportlövőnek vasárnap sem remegett meg a keze, a második húsz lövés (95, 94) során sem tudták megelőzni. A 380 körös teljesítménnyel biztosan lett aranyérmes, második helyen az ukrán Galina Avramenko zárt 377 körrel, míg a harmadikon az orosz Irina Izmalkova 375-tel. A másik két magyar induló közül, Körtvélyessy Gabriella 359 körrel 7., Bedekovich Viktória 317 körrel 13. lett.

Maratoni ötöspárbajt követően bronzérmes lett a magyar férfi vízilabda-válogatott a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott Universiadén. Az ötöspárbaj egészen hihetetlen idegőrlő küzdelmet hozott, ugyanis nemhogy az első öt-öt kísérlet lett gól, hanem a következő hét párban is mindenki betalált. A magyarok a sorozat közben kapust cseréltek, majd a 12. pártól ismét Kardos védett. A 13. párban aztán Várnai belőtte a maga ötösét, míg Guszarov próbálkozását Kardos kivédte.

A magyar női kosárlabda-válogatott ezüstérmet nyert a szarajevói U18-as Európa-bajnokságon. Völgyi Péter szövetségi kapitány együttese a vasárnapi döntőben az olaszokkal csapott össze, és 70-62-re kikapott. A nemzeti együttes legjobbja Dombai Réka lett 16 ponttal - a viadal honlapja szerint. A magyarok - akik az elődöntőben a favorit franciákat verték 67-56-ra - a tavalyi korosztályos Eb-n bronzérmet nyertek Olaszországban.

A hazai környezetben versenyző Lewis Hamilton, a Mercedes pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Brit Nagydíjat, így 39 pontosra növelte előnyét az összetettben. A címvédő és ötszörös világbajnok hatodszor végzett az élen a nagy-britanniai futamon, így Jim Clarkot és Alain Prostot megelőzve az örökrangsor élére állt. Hamilton idei hetedik sikerét aratta, amely egyben pályafutása nyolcvanadik futamgyőzelme volt. Mögötte csapattársa, a finn Valtteri Bottas lett a második, a Ferrari monacói pilótája, Charles Leclerc pedig a harmadik. A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német versenyzője egy ütközés következtében csupán a 15. helyen végzett. A világbajnokság két hét múlva Hockenheimben, a Német Nagydíjjal folytatódik.

Az ausztrál Matt Hall nyerte a Red Bull Air Race gyorsasági műrepülő versenysorozat magyarországi futamát vasárnap Zamárdiban. A címvédő cseh Martin Sonka negyedik lett, és ezzel átvette a vezetést az összetettben. A Red Bull Air Race idei, egyben a versenysorozat történetének utolsó versenyét Japánban rendezik szeptember elején. A névadó főszponzor május végén jelentette be, hogy a 2019-es lesz a Red Bull Air Race történetének záróidénye.

Lehmann Csongor és Bragmayer Zsanett végzett a magyarok közül a legelőkelőbb helyen a triatlonosok világkupa-sorozatának tiszaújvárosi állomásán vasárnap, előbbi a férfiaknál negyedik, utóbbi a nőknél hatodik lett.

Daryl Impey sikeres szökés végén nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát vasárnap, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.

Hatalmasat bukott Alessandro De Marchi a Tour de France országúti kerékpáros körverseny vasárnapi, kilencedik szakaszán, emiatt kórházba szállították. A 33 éves olasz kerekes nyolc kilométer után esett a Saint-Étienne és Brioude közötti 170,5 kilométeres etapon, melynek következtében hatalmas seb volt az arcán. Csapata, a CCC közölte: versenyzője eszméleténél volt a balesetet követően, de azt csak a röntgenfelvételek után tudják meg, hogy van-e csonttörése.

A +100 kilogrammos Sipőcz Richárd a bronzérmet nyert a Papp László Sportarénában zajló budapesti cselgáncs Grand Prix vasárnapi zárónapján. A kétszeres ifjúsági Európa-bajnok ötödik meccsén az orosz Anton Krivobokovval csapott össze, aki hét érmet gyűjtött eddig a World Tour (Grand Slam és Grand Prix) viadalokon. A Széchenyi Egyetem SE versenyzője - a GP meglepetésembere - 50 másodperc elteltével egy megkontrázott akcióra vazaarit kapott, ám magasabb-nehezebb ellenfele nemsokára egy hasonló indítást követően egyenlített. A csata másfél perccel a mérkőzésidő vége előtt dőlt el, amikor a 18 éves Sipőcz ippont érően döntötte fel az oroszt, és nyert. A magyarok három éremmel zárták az ötödik budapesti GP-t, pénteken az 57 kilós Karakas Hedvig, szombaton pedig a 81 kilós Ungvári Attila állhatott ugyancsak a dobogó alsó fokára.

A világelső Novak Djokovic ötödször nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyes versenyét, mivel a vasárnapi döntőben két meccslabdát hárítva legyőzte a nyolcszoros bajnok Roger Federert.

Eredmény, férfi egyes, döntő::
Novak Djokovic (szerb, 1.)-Roger Federer (svájci, 2.) 7:6 (7-5), 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 13:12 (7-4)

Hszie Szu-vej és Barbora Strycova diadalmaskodott a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyében. A tajvani, cseh duó - amely az elődöntőben Babos Tímea és Kristina Mladenovic kettősét győzte le - a vasárnapi fináléban két játszmában kerekedett a Gabriela Dabrowski, Hszü Ji-fan kanadai, kínai páros fölé.

Eredmény. női páros, döntő:
Hszie Szu-vej, Barbora Strycova (tajvani, cseh, 3.) - Gabriela Dabrowski, Hszü Ji-fan (kanadai, kínai, 4.) 6:2, 6:4