Napi - Djokovic legyőzésével Federer elődöntős, Anglia, Franciaország és Csehország kijutott a kontinenstornára

2019/11/15 07:18

Anglia, Franciaország és Csehország kijutott a kontinenstornára. Az angol, a francia és a cseh labdarúgó-válogatott kijutott a jövő évi Európa-bajnokságra. A történetük 1000. mérkőzésén szereplő angolok a Wembley Stadionban hamar eldöntötték a három pont sorsát a montenegróiak ellen: a 11. percben már vezettek, fél óra elteltével pedig négygólos előnyben voltak. A vége 7-0 lett. Az A csoport másik összecsapásán a csehek óriási hajrával győzték le a vendég koszovóiakat. A B csoportból az ukránok már korábban kiharcolták a továbbjutást, most a címvédő portugálok kerültek közelebb a kijutáshoz: Cristiano Ronaldo révén a 22. percben már 2-0-ra elhúztak a litvánoktól, és végül 6-0-ra diadalmaskodtak. A világsztár három találattal zárt. A szerbek előtt egy ponttal vezető portugálok az utolsó körben Luxemburgban lépnek pályára. A franciák már biztos Eb-résztvevőként fogadták a moldovaiakat, mivel az izlandiak kora este nem tudtak nyerni Törökországban. Talán ez is volt az oka, hogy az esélytelennek tartott vendégek szereztek vezetést a 9. percben. A folytatásban a franciáknak végül sikerült otthon tartani a három pontot. A 2020-as Eb-t 12 ország egy-egy városában, köztük Budapesten rendezik.

Djokovic legyőzésével Federer elődöntős, Nadal marad a világelső. Roger Federer simán legyőzte Novak Djokovicot a Londonban zajló férfi tenisz ATP-világbajnokságon a Björn Borg-csoport csütörtöki zárómérkőzésén, ezzel bejutott a négy közé. A nyolcfős szupertorna slágermeccsén a hatszoros bajnok Roger Federer és az ötszörös győztes Novak Djokovic döntötte el egymás között, hogy melyikük jut tovább az osztrák Dominic Thiemmel együtt a szombati elődöntőbe. A szerbek 16-szoros Grand Slam-bajnoka idegesen kezdett, sorra ütötte az "outokat" és a kettős hibákat, így a 20-szoros GS-győztes svájci sztár 3:1-re elhúzott. A 38 éves Federer kifogástalanul adogatott, és úgy hozta 35 perc alatt a nyitószettet, hogy Djokovic csupán három labdamenetet nyert fogadóként. A folytatásban a svájci klasszis 2:2-nél brékelte a tovább bizonytalankodó riválisát, aki egyre kedvetlenebbül küzdött, egyetlen bréklabdájával pedig nem tudott élni. Az egyoldalú találkozó 1 óra 11 percig tartott, Federer 26-23-ra szépített kettejük párharcában, s egyben visszavágott ellenfelének a wimbledoni döntőben elszenvedett vereségért. Sikerével Federer elődöntős, és Djokovic búcsújával az is eldőlt, hogy a spanyol Rafael Nadal marad az év végén is a világelső.

Hollandiai vereséggel kezdett a válogatott. A magyar női kosárlabda-válogatott 66-56-ra kikapott a hollandoktól Amszterdamban a 2021-es Európa-bajnokság selejtezősorozatának csütörtöki nyitányán. Székely Norbert szövetségi kapitány együttese a nyitónegyedben főként a honosított Turner Yvonne révén nyolc ponttal elhúzott, de a komolyabb nemzetközi eredmény nélkül álló ellenfél a nagyszünetig kiegyenlített (26-26). Fordulás után a hollandok uralták a meccset, a magyarok 15 perc alatt mindössze 10 pontot hoztak össze, és végül váratlan vereséget szenvedtek. A nemzeti csapat legjobbja Turner lett 20 ponttal. Az idei Eb-n hetedik válogatott vasárnap 20.30 órától Sopronban fogadja Szlovákiát. Jövő novemberben újabb két játéknap következik, majd a kvalifikáció 2021 februárjában zárul.

Berrettini a Thiem elleni sikerrel búcsúzott. A biztosan búcsúzó Matteo Berrettini két szettben legyőzte a már elődöntős  Dominic Thiemet a Londonban zajló férfi tenisz ATP-világbajnokságon, a Björn Borg-csoport csütörtöki zárófordulójának tét nélküli összecsapásán. Az első szettben egy-egy bréket láthatott az O2 Aréna közönsége, majd a rövidítést az olasz játékos uralta, aki 48 perc alatt került előnybe. A második felvonásban Berrettini 3:2-nél elvette az osztrák adogatójátékát, s előnyét végig megtartva, már az első meccslabdáját értékesítve, 1 óra 18 perc alatt megnyerte a mérkőzést, így győzelemmel fejezte be első vb-jét.    A csoport másik továbbjutójáról az esti Roger Federer-Novak Djokovic összecsapás dönt, a két sztár ki-ki mérkőzést játszik egymással.

Diego Costának porckorongsérve van. Porckorongsérv miatt több hónapos kihagyás vár Diego Costára, az Atlético Madrid labdarúgójára. A 31 éves, brazil születésű, spanyol válogatott támadó kezeléséről a következő napokban döntenek az orvosok - közölte csütörtökön a fővárosi klub. A Marca című lap szerint ugyanakkor műtétre is szükség lesz, és a játékos legalább három hónapig pihenőre kényszerül. Costa az elmúlt napokban hátfájdalomra panaszkodott, szerdán már az edzésen sem tudott részt venni, s a röntgenfelvételek alapján született meg a diagnózis. Az Atlético Madrid jelenleg a harmadik helyen áll a spanyol bajnokságban, a Bajnokok Ligájában pedig jó esélye van a nyolcaddöntőbe jutásra.

Bejelentette visszavonulását Jorge Lorenzo. Bejelentette visszavonulását a spanyol Jorge Lorenzo, a gyorsaságimotoros-világbajnokság ötszörös győztese. A 32 éves Lorenzo csütörtökön sajtótájékoztatón jelentette be, hogy vasárnap a Valenciai Nagydíj lesz pályafutása utolsó futama. A spanyol versenyző 2002-ben mutatkozott be a 125 köbcentiméteres kategóriában, majd a 250 köbcentiméteresek mezőnyében 2006-ban és 2007-ben világbajnok lett. A MotoGP-ben 2008 óta szerepelt a Yamaha és a Ducati színeiben is, jelenleg pedig a Honda-csapat tagja. A királykategóriában 2010-ben, 2012-ben és 2015-ben lett világbajnok, 47 futamot nyert, és összesen 114 alkalommal állt dobogón.

Willi Orbánt megoperálták, idén már nem futballozhat. Megoperálták Willi Orbánt, az RB Leipzig magyar válogatott labdarúgóját, ezért idén már nem léphet pályára. A lipcsei klub honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a hátvéd térdét artroszkópos eljárással műtötték meg, ezért ki kell hagynia csapata hat bajnoki mérkőzését és két Bajnokok Ligája-csoportmeccsét. A 27 éves, 12-szeres válogatott védő október 30-án sérült meg. Először kéthetes kihagyást jósoltak neki, majd szerdán eldőlt, hogy nem játszhat a magyar válogatottban pénteken Uruguay ellen a Puskás Aréna avatómeccsén, illetve kedden a wales-i Európa-bajnoki selejtezőn.