Napi - Djokovic hetedszer nyerte az Ausztrál Opent, Dánia aranyérmes a kézi vb-n
Djokovic hetedszer nyerte az Ausztrál Opent, Dánia aranyérmes a kézi vb-n

2019/01/27 22:55

Márton Anna ezüstérmet nyert a női kardozók Salt Lake Cityben zajló világkupa-versenyén. A 2015-ben világbajnoki harmadik, 2016-ban Eb-ezüstérmes vívó a főtábla első fordulójában az indiai Bhavani Chadalavada ellen nyert magabiztosan 15-6-ra, majd az amerikai Daniella Timofeyevet 15-10-re, azután az orosz Valerija Bolsakovát 15-6-ra verte. A negyeddöntőben is lendületben maradt, a görög Teodora Gunturát 15-8-cal búcsúztatta, a fináléba pedig az olasz Irene Vecchi 15-9-es legyőzésével jutott be. A döntőben végül mindössze egyetlen tussal, 15-14-re maradt alul a francia Cecilia Berderrel szemben - a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint.

Hosszú Katinka három aranyérmet nyert a kontinentális szövetség, a LEN úszó Európa Kupa-sorozata első állomásának vasárnapi zárónapján, Luxembourgban. A háromnapos viadal honlapjának beszámolója szerint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú 400 méter gyorson (4:13.84), 200 méter háton (2:11.82) és 200 méter vegyesen (2.11.99) is a leggyorsabb volt, utóbbi számban Verrasztó Evelyn negyedik lett (2:18.21). A 29 éves Hosszú pénteken 400 méter vegyesen győzött, szombaton pedig 100 méter pillangón bronzérmes volt. Verrasztó Dávid 200 méter vegyesen ezüstérmet nyert (2:01.99), Földházi Dávid pedig 200 méter háton (2:07.39) ötödik lett vasárnap. A luxemburgi versenyhétvégén 27 ország 700 versenyzője vett részt.

A Ferencváros 35-32-re győzött a német Thüringer HC otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában, vasárnap Nordhausenben. Az FTC tétmeccsen még soha nem kapott ki a Thüringertől: egy döntetlen mellett hatodszor nyert.

Eredmény, női Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. forduló, 2. csoport:
Thüringer HC (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 32-35 (19-19)

Az UVSE százszázalékos teljesítménnyel, csoportelsőként jutott tovább a legjobb nyolc közé a női vízilabda Euroliga selejtezőjéből. A D csoport Görögországban rendezett kvalifikációs tornáján Benczur Márton csapata a vasárnapi zárófordulóban 6-1-es első negyedet követően 13-11-re győzte le a házigazda Etnikosz Pireuszt. A Barcelonában döntetlennel szerepelt a BVSC, Dunaújváros pedig fölényes győzelemmel zárt Kassán, ám egyikőjük sem jutott a sorozat negyeddöntőjébe.

A világelső Novak Djokovic hetedszer nyerte meg az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi versenyét, mivel a vasárnapi döntőben 6:3, 6:2, 6:3-ra legyőzte a spanyol Rafael Nadalt.

Most akkor Novak Djokovic a valaha volt legnagyobb? | Hosszabbítás

Nem hiszem, hogy sokan gondolták volna hogy így lesz, de le lehet írni ezt a mondatot: a mai döntőre nem érdemes sok szót vesztegetni. Igazából egyetlen olyan kérdés van, melyre nem teljesen egyértelmű a válasz: Novak Djokovic azért tudott ennyire jó lenni, mert egyáltalán nem érezte a nyomást a másik oldalról, vagy Rafael Nadal azért nem tudott ennél agresszívebb lenni, mert nem volt erre tere.

A címvédő Bayern München 4-1-re verte a VfB Stuttgartot a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén. Az 1-1-es első félidőt követően a müncheniek az 55. percben öngóllal jutottak másodszor is vezetéshez a találkozón, majd Robert Lewandowski büntetőt hibázott. A 71. percben mégis két gólra nőtt a különbség, Lewandowski pedig a hajrában csak betalált, ezzel beállította a végeredményt. A Stuttgart sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el a Bundesligában, míg a megszakítás nélkül hetedik bajnoki összecsapását is megnyerő Bayern tapad az éllovas Borussia Dortmundra, de a müncheniek hátránya továbbra is hat pont.

Fortuna Düsseldorf-RB Leipzig 0-4 (0-3)
Bayern München-VfB Stuttgart 4-1 (1-1)

A Real Madrid 4-2-es győzelmet aratott az Espanyol vendégeként a spanyol bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján. A fővárosi együttes Karim Benzema duplájával és Sergio Ramos fejesével az első félidőben 3-1-es vezetésre tett szert, a hazaiak részéről Leo Baptistao volt eredményes. Ez volt az első idénybeli bajnokija a madridi csapatnak, amelyben már az első félidőben háromszor betalált. A szünet után a sérüléséből visszatért Gareth Bale is gólt szerzett, az Espanyol pedig a hajrában használta ki, hogy a Bajnokok Ligája-címvédő Real Madrid a 72. perctől emberhátrányban játszott Raphaël Varane kiállítása miatt: Roberto Rosales állította be a végeredményt.

La Liga, 21. forduló:
Espanyol-Real Madrid 2-4 (1-3)
Athletic Bilbao-Betis 1-0 (1-0)
Real Sociedad-Huesca 0-0
Girona-FC Barcelona 0-2 (0-1)
Valladolid-Celta Vigo 2-1 (0-1)

A címvédő és éllovas Juventus fordított és 2-1-re nyert Lazio vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. Az immár 25 bajnoki óta veretlen torinóiak Emre Can öngólja nyomán hátrányba kerültek ugyan, ám Joao Cancelo egyenlített, majd a hajrában Cristiano Ronaldo értékesített büntetője eldöntötte az összecsapást.

Chievo-Fiorentina 3-4 (1-2)

Thomas Dollt, a Ferencváros korábbi edzőjét nevezték ki a német élvonalban szereplő Hannover 96 labdarúgócsapatának kispadjára. Elődjét, Andre Breitenreitert, aki 2017 márciusa óta tevékenykedett a Hannovernél, a Bundesligában éllovas Borussia Dortmund vendégeként elszenvedett 5-1-es szombati vereség után menesztették.

Dánia válogatottja 31-22-re legyőzte Norvégia csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében, Herningben. A két csapat a csoportkörben is találkozott egymással, akkor az olimpiai bajnok dánok 30-26-ra nyertek. A norvégok a két évvel ezelőtti után a második, a dánok pedig a negyedik vb-döntőjüket játszották, de nyernie korábban egyik csapatnak sem sikerült.

Az osztrák Stefan Kraft a szombati verseny után vasárnap is a legjobbnak bizonyult a síugrók szapporói világkupáján. Kraft mögött a szlovén Timi Zajc végzett másodikként, míg az összetett vk-ban nagy fölénnyel első japán Kobajasi Rjoju ezúttal harmadikként zárt.

Az osztrák Stephanie Venier nyerte a női alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi németországi viadalát lesiklásban. Az osztrák versenyző mögött másodikként a szám olimpiai címvédője, az olasz Sofia Goggia végzett, aki szombaton Szuper-G-ben is hasonló pozícióban zárt. Harmadikként ezúttal a német Kira Weidle ért célba.