Napi - Dán-francia és német-norvég elődöntő lesz, nyert az Eger és a Szolnok a BL-ben
Dán-francia és német-norvég elődöntő lesz, nyert az Eger és a Szolnok a BL-ben

Hosszabbitás ·
2019/01/23 23:29

Dán-francia és német-norvég elődöntő lesz. Az előző torna két döntőse, valamint a két társházigazda is elkerülte egymást a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság elődöntőjében. A középdöntő szerdai, utolsó játéknapján a németek nagy csatában, egy góllal legyőzték az Európa-bajnok spanyolokat, így megnyerték a kölni csoportot, és a négy között pénteken az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiával találkoznak. A herningi csoportban az olimpiai bajnok Dánia négy találattal nyert az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédország ellen, így az elődöntőben a vb-címvédő Franciaországgal mérkőzik.

Eredmények, középdöntő, 4. (utolsó) játéknap:

I. csoport (Köln):
Németország-Spanyolország 31-30 (17-16)
Brazília-Izland 32-29 (15-15)
Horvátország-Franciaország 23-20 (11-11)

6. Tunézia 0

Nagy csatában nyert az Eger. Az Eger nagy csatában, 13-12-re nyert a Crvena zvezda vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek hetedik fordulójában, szerdán.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló, A csoport:
Crvena zvezda (szerb) - ZF-Eger 12-13 (1-3, 2-4, 5-3, 4-3)

A Barcelona 75 millió eurót fizet Frenkie de Jongért. A 21 éves Frenkie de Jong nyártól a Barcelona labdarúgója lesz. A katalán klub szerdai közleményében kifejtette: a holland játékos öt évre, 2024 nyaráig kötelezte el magát, míg jelenlegi egyesülete, az Ajax Amsterdam 75 millió eurót (23,9 milliárd forintot) kap majd érte, továbbá bizonyos feltételek teljesülése esetén még további 11 millió eurót. Spanyol sajtóértesülések szerint De Jong megszerzéséért a Paris Saint-Germain és a Manchester City is nagy erőket mozgósított.

Magabiztos győzelemmel törte meg rossz sorozatát a Szolnok. A Szolnoki Dózsa 11-8-ra legyőzte a Mladost Zagreb csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek hetedik fordulójában, szerdán. A magyar együttes ezt megelőzően legutóbb a nyitókörben diadalmaskodott, ezzel a sikerrel mostani riválisát megelőzve a negyedik helyen áll.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló, B csoport:
Szolnoki Dózsa-Mladost Zagreb (horvát) 11-8 (4-1, 2-3, 2-2, 3-2)

Tóth Ivett 13. a rövidprogram után. Tóth Ivett a 13. helyen áll a nők szerdai rövidprogramját követően a Minszkben zajló műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokságon. A 20 éves versenyző hibátlanul teljesítette a két triplából álló ugráskombinációját, majd a háromfordulatos Lutz is sikerült neki, azonban a Bruno Mars zenéjére előadott produkció végén a dupla Axel csak szimpla lett, így elsősorban ennek tudható be, hogy nem áll a legjobb tíz között, ami a saját célkitűzése. "Bosszant, hogy elrontottam a dupla Axelt, hiszen az stabil ugrásom, de mivel az utolsó egy-másfél hétben küzdöttem az edzéseken, örülök, hogy azért csak összehoztam egy elfogadható rövidprogramot. Most igyekszem gyorsan regenerálódni, és pénteken nagyon fogok figyelni az Axelekre, ahogy persze a többi elemre is, hogy egy jó kűrrel előreléphessek" - nyilatkozta a hazai szövetség közösségi oldalán Tóth Ivett. A rövidprogramot követően két orosz versenyző kiemelkedik a 36 fős mezőnyből: a címvédő és olimpiai bajnok Alina Zagitova alig több mint két ponttal előzi meg honfitársát, Szofija Szamodurovát. A pénteki kűrt harmadik helyről váró svájci Alexia Paganininek már közel tíz pont a hátránya az éllovassal szemben. A párosok rövidprogramját követően a Vanessa James, Morgan Cipres francia kettős vezet, amely megelőzi a 2017-ben és 2018-ban kontinensbajnok Jevgenyija Taraszova, Vlagyimir Morozov orosz duót. A harmadik helyen a Nicole Della Monica, Matteo Guarise olasz páros várja a folytatást.

Eredmények nők, állás a rövidprogram után:
1. Alina Zagitova (orosz) 75,00 pont
2. Szofija Szamodurova (orosz) 72,88
3. Alexia Paganini (svájci) 65,64...13. Tóth Ivett 54,90

Kiesett a Vasas. A Vasas Óbuda kiesett a női röplabda Challenge Kupából, miután a nyolcaddöntő szerdai visszavágóján 3-1-re kikapott a szlovén Nova Gorica otthonában. A sorozat eredményközlő honlapja szerint a Vasas - amely az első felvonást hazai pályán decemberben 3-2-re nyerte meg - kétszettes hátrányba került, és a folytatásban szépített ugyan, ám a negyedik játszmában a játék minden elemében jobban teljesítő vendéglátók lezárták a párharcot. A mérkőzés 95 percig tartott.

Eredmény, nyolcaddöntő, visszavágó:
GEN-I Volley Nova Gorica (szlovén) - Vasas Óbuda 3-1 (14, 20, -20, 15)

Az OSC kikapott az elődöntő első felvonásán. Az OSC 11-10-re kikapott a montenegrói Jadran Carine vendégeként a férfi vízilabda Eurokupa elődöntőjének első felvonásán. A sorozat eredményközlő honlapja szerint az első negyed végére az OSC 3-0-ra elhúzott, de a második felvonásban hat gólt kapott, és a nagyszünetben döntetlen (6-6) volt az állás. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, amelynek nagyobb részében a vendégeknek kellett kapaszkodniuk. Az OSC játékosai közül Erdélyi Balázs négy, Manhercz Krisztián pedig három gólt lőtt. A párharc visszavágóját február 27-én rendezik.

Eredmény Eurokupa, elődöntő, első mérkőzés:
Jadran Carine (montenegrói) - A-Híd OSC Újbuda 11-10 (0-3, 6-3, 4-3, 1-1)

Kettős vereséggel búcsúzott a Nyíregyháza. A Fatum Nyíregyháza kettős vereséggel búcsúzott a női röplabda CEV Kupától, miután a nyolcaddöntő szerdai visszavágóján 3-0-ra kikapott a vendég Mulhouse csapatától. A sorozat eredményközlő honlapja szerint a francia együttes - amely az első felvonást házigazdaként 3-1-re nyerte meg - 76 perc alatt bizonyult jobbnak a nyírségieknél.

Eredmény, női CEV Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Fatum Nyíregyháza-ASPTT Mulhouse VB (francia) 0-3 (-19, -20, -23)

Kikapott a norvégoktól és tizedik lett a magyar válogatott. A magyar férfi kézilabda-válogatott nem játszhat az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyért a német-dán közös rendezésű világbajnokságon, miután a középdöntő záró fordulójában Herningben 35-26-ra kikapott a norvég csapattól, így tizedikként zárt. Elméletileg a 2-7. helyezettek vehetnek részt a jövő tavasszal sorra kerülő olimpiai selejtezőtornákon, de a tizediknek is marad esélye az indulásra, ha a vb legjobb kilenc csapatából Egyiptom megnyeri az Afrika-bajnokságot, Brazília a Pánamerikai bajnokságot, míg a német-francia-horvát-spanyol-dán-norvég-svéd hetesből az egyik Európa-bajnok lesz. A magyarok Koppenhágában a csoportkört két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel, a középdöntőt pedig egy győzelemmel és két vereséggel zárták, így a herningi II. csoportban az ötödik helyet szerezték meg, mert Egyiptommal azonos pontszámmal, de rosszabb gólkülönbséggel végeztek.