Napi - Csoportelső a férfi vízilabda-válogatott, Haaland mesterhármassal debütált a Bundesligában
Fotó: MVLSZ/Derencsényi István

2020/01/18 23:01

Gólt sem kapva szerezte meg a csoportelsőséget a férfi vízilabda-válogatott. A házigazda magyar válogatott 26-0-ra legyőzte a máltai csapatot, így jobb gólkülönbségének köszönhetően - a világbajnoki ezüstérmes spanyolokat megelőzve - megnyerte a C csoportot, és közvetlenül a negyeddöntőbe jutott a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján. Märcz Tamás együttesének így lesz egy extra pihenőnapja, majd szerdán az Oroszország-Georgia párharc továbbjutójával találkozik a nyolc között. Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egy kvótát lehet szerezni, az európai csapatok közül az olimpiai címvédő szerbek, a világbajnok olaszok, valamint a vb-ezüstérmes spanyolok tokiói szereplése már biztos.

Európa-bajnokság (Duna Aréna):
férfiak, csoportkör, 3. forduló:
C csoport:
Magyarország-Málta 26-0 (6-0, 7-0, 8-0, 5-0)

Balázs Attila közel háromórás csatában nyerte meg a bangkoki tenisztornát. Balázs Attila megnyerte a Bangkokban rendezett, 54 ezer dollár (16,2 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi challenger-tenisztornát. A világranglistán karriercsúccsal 128. magyar játékos ötödik thaiföldi mérkőzésén, szombaton az orosz Aszlan Karacevvel csapott össze, aki a 293. helyen áll, de volt már 153. is.

Úszó Bajnokok Sorozata: Hosszú és Késely is aranyérmes a nyitónapon. Hosszú Katinka és Késely Ajna is nyert egy-egy aranyérmet szombaton a Pekingben zajló, Úszó Bajnokok Sorozata második állomásának nyitónapján. A viadal honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok 200 méter háton 2:09.95 perces idővel diadalmaskodott, míg 18 esztendős honfitársa 400 méter gyorson bizonyult a legjobbnak 4:09.10 perces teljesítménnyel. Utóbbi számban két magyar állt a dobogón, mivel a második Kapás Boglárka lett 4:11.35 perccel. Kenderesi Tamás 200 méter pillangón ugyancsak második helyen ért célba 1:55.87 perccel, ennek a futamnak az érdekessége viszont, hogy Seto Daiya elképesztő, 1:52.53 perces idővel nyert. Ez minden idők ötödik legjobb teljesítménye, a 23-szoros olimpiai bajnok, már visszavonult Michael Phelps rendelkezik három jobb idővel, illetve a világcsúcstartó Milák Kristóf (1:50.73). A japán klasszis úgy tűnik bombaformában van, ugyanis 200 méter vegyesen is nyert, ráadásul olyan idővel (1:55.55), aminél csak hatan úsztak jobbat a sportág történetében. Kozma Dominik 200 méter gyorson volt érdekelt, ahol 1:48.98 perccel a harmadik lett. Az első nap zárásaként 4x100 méteres vegyes gyorsváltót rendeztek nemzetközi csapatok részvételével. A második helyezett négyesnek tagja volt Szilágyi Liliána, a harmadiknak pedig Kenderesi Tamás.

Rublev második trófeáját szerezte idén, a nőknél Barty lett a bajnok Adelaide-ben. A férfiaknál az orosz Andrey Rublev, a nőknél pedig a világelső ausztrál Ashleigh Barty nyerte az Adelaide-ben rendezett tenisztornákat. Rublev – aki a fináléban a selejtezőből indult Lloyd Harrist múlta felül – 16 év után az első férfi teniszező, aki két tornagyőzelemmel kezdte a szezont, múlt héten Dohában diadalmaskodott. Barty a döntőben az ukrán Dayana Yastremskát győzte le, ezzel 9 év után első hazai játékosként nyerte a tornát.

Eredmények, döntő :
nők :Barty (ausztrál, 1.)-Yastremska (ukrán) 6:2, 7:5
férfiak :Rublev (orosz, 3.)-Harris (dél-afrikai) 6:3, 6:0

Feuz harmadik alkalommal nyerte meg a patinás wengeni lesiklást. A férfi alpesi sízőknél a hazai pályán versenyző svájci Beat Feuz diadalmaskodott Wengenben, a lesiklásban rendezett szombati világkupafutamonFeuz 2012 és 2018 után harmadszor tudott nyerni a viadalon, amelyre 32 ezren voltak kíváncsiak a helyszínen. A második helyet az olasz Dominik Paris, a harmadikat pedig a német Thomas Dressen szerezte meg. Sikerével a svájci átvette a szakági sorrendben az elsőséget Paristól.

Eredmények :1. Beat Feuz (svájci) 1:42.53 perc
2. Dominik Paris (olasz) 1:42.82
3. Thomas Dressen (német) 1:42.84

Hihetetlen verseny: három versenyző érkezett meg egyetlen századmásodpercen belül. Az olasz Federica Brignone és a szlovák Petra Vlhova holtversenyben végzett az élen női óriás-műlesiklásban az alpesi sízők világkupa-sorozatának olaszországi állomásán, szombatonA sestrierei viadalon a harmadik helyet a második futamban leggyorsabb Mikaela Shiffrin, az összetett vk-ban vezető amerikai szerezte meg, aki egyetlen századmásodperccel szorult a győztesek mögé.

Eredmények:
1. Federica Brignone (olasz) 2:21.15 perc (1. futam: 1:10.28, 2. futam: 1:10.87) és Petra Vlhova (szlovák) 2:21.15 (1:10.45, 1:10.70)
3. Mikaela Shiffrin (amerikai) 2:21.16 (1:10.70, 1:10.46)

A Négysáncverseny győztese nyert Titisee-Neustadtban. A Négysáncverseny címvédője, a lengyel Dawid Kubacki nyerte a síugrók világkupa-versenyét szombaton a németországi Titisee-Neustadtban. A második helyen az összetettben is második, osztrák Stefan Kraft végzett, míg a bronzérmes a pontversenyben is harmadik japán Kobajasi Rjoju lett. A világkupa éllovasa, Karl Geiger hazai közönség előtt csak a 12. helyen zárt.

Eredmények:
1. Dawid Kubacki (lengyel) 290,1 pont (140,5 m/141 m)
2. Stefan Kraft (osztrák) 283,7 (135,5/140,5)
3. Kobajasi Rjoju (japán) 282,8 (138,5/138,5)

Mesterhármassal kezdte dortmundi pályafutását a norvég csodagyerek. Álomszerűen, mesterhármassal mutatkozott be a német labdarúgó-bajnokságban Erling Haaland, a Borussia Dortmund norvég csatára, akit télen szerzett meg a klub a Salzburgtól. A 19 éves támadó - akiért "fél Európa" sorban állt a téli szünetben, miután a Bajnokok Ligája őszi csoportküzdelmei során nyolc gólt szerzett - a 18. forduló szombati játéknapján az Augsburg otthonában az 56. percben, 3-1-es hazai vezetésnél csereként lépett pályára, 183 másodperccel később pedig már meg is szerezte az első Bundesliga-gólját, majd a 70. és a 79. percben is betalált. Pierre-Emerick Aubameyang után Haaland lett a Ruhr-vidéki klub történetének második futballistája, aki mesterhármassal mutatkozott be.

A Real Madrid legyőzte a Sevillát. Real Madrid hazai pályán 2-1-re legyőzte a Sevillát a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati rangadóján. A vezetést a brazil Casemiro révén az 57. percben szerezte meg a királyi gárda, a holland Luuk de Jong azonban - akinek első félidőben szerzett találatát nem adták meg - a 64. percben egyenlített. A madridi siker mégsem maradt el, mivel Casemiro másodszor is eredményes volt a 69. percben.

La Liga, 20. forduló:
Real Madrid-Sevilla 2-1 (0-0)

A Crystal Palace elrontotta Guardiola születésnapját. Az utolsó percben esett hazai öngóllal döntetlen lett a vége a címvédő Manchester City és vendége, a Crystal Palace összecsapásának az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján. A találkozó eleve rosszul indult a vezetőedzőjét, Pep Guardiolát 49. születésnapján győzelemmel köszönteni akaró City szempontjából, mivel a török Cenk Tosun a 39. percben a látogatóknak szerzett vezetést. Már-már a vereség fenyegetett, amikor a hajrában - szezonbéli 15. találatát megszerezve - az argentin "gólvágó", Sergio Agüero a 82.percben előbb egyenlített, majd a 87.-ben 2-1-re alakította az állást. A diadal azonban elmaradt, mert a 90. percben a brazil Fernandinho a saját kapujába talált.

Gulácsiék továbbra is vezetik a Bundesligát. A magyar válogatott Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató, listavezető RB Leipzig hazai pályán legyőzte az újonc Union Berlint a német labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati játéknapján. A lipcsei együttesben a sérüléséből lábadozó Orbán továbbra sem fogható hadra, Gulácsi viszont végigvédte a meccset. A Bajnokok Ligájában nyolcaddöntős Leipzig minden versenysorozatot figyelembe véve október 26. óta nem kapott ki.