Napi - Cseh Laci új klubban folytatja, elvesztette veretlenségét a Dortmund, Kozák Danuta az év kajakosa

2018/12/19 07:16

Harmadosztályú csapat az egyik elődöntős. A harmadosztályú Burton Albion 1-0-ra legyőzte idegenben a második vonalban szereplő Middlesbrough-t, ezzel bejutott az angol labdarúgó Ligakupa elődöntőjébe. A másik keddi negyeddöntős párharc rendes játékideje 1-1-re végződött a Leicester és a Manchester City között, a tizenegyes-párbajt pedig utóbbi csapat nyerte.

Eredmények:
Leicester City-Manchester City 1-1 (0-1) - tizenegyesekkel: 1-3
Middlesbrough (II. osztály)-Burton Albion (III.) 0-1 (0-0)

Elveszítette veretlenségét a Dortmund. Elszenvedte első vereségét a Borussia Dortmund a német labdarúgó-bajnokság mostani idényében: a listavezető a 16. forduló keddi játéknapján a tabella alsó régiójában található Fortuna Düsseldorftól kapott ki idegenben. A Dortmund előzőleg 12 mérkőzést nyert meg és háromszor játszott döntetlent a Bundesligában. Vereségével a második helyezett Borussia Mönchengladbach hátránya hat pontra csökkent. Dárdai Pál vezetőedző csapata, a berlini Hertha hazai pályán döntetlent játszott az Augsburggal.

Bundesliga, 16. forduló:
Fortuna Düsseldorf-Borussia Dortmund 2-1 (1-0)
Hertha BSC-Augsburg 2-2 (2-2)
VfL Wolfsburg-VfB Stuttgart 2-0 (2-0)

Nem volt gól Bolognában. A Bologna és az AC Milan gól nélküli mérkőzésével zárult kedden este az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulója. A hazaiaknál a magyar válogatott Nagy Ádám végigjátszotta a találkozót. A milánóiak a francia Tiemoue Bakayoko kiállítása miatt az utolsó 15 percet emberhátrányban töltötték.

Serie A, 16. forduló:
Bologna-AC Milan 0-0

Baráth Botond a Sporting Kansas Citybe igazolt. Baráth Botond az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS) szereplő Sporting Kansas City csapatához szerződött kedden. A Sallói Dánielt és Németh Krisztiánt is foglalkoztató klub honlapjának beszámolója szerint a Budapest Honvédtól távozó háromszoros válogatott hátvéd megállapodása a következő két idényre szól, és hosszabbítási opciót is tartalmaz. A 26 éves Baráth 11 esztendő után hagyja el a kispestieket, mivel december 31-én lejár a szerződése. A védő a Magyar Futball Akadémián nevelkedett, 2012 nyarán mutatkozott be az NB I-ben, ahol eddig 159 mérkőzést játszott.

A Nyíregyháza kikapott Franciaországban. A Fatum Nyíregyháza 3-1-re kikapott a francia ASPTT Mulhouse vendégeként a női röplabda CEV Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén kedden. Az előző körben a svájci Düdingent búcsúztató Magyar Kupa-győztes nyíregyháziak legeredményesebb játékosa Varga Elizabet-Lenke volt 17 ponttal.    A nyolcaddöntő visszavágója január 23-án lesz a szabolcsi megyeszékhelyen. A sorozatban még a bajnok Békéscsaba érdekelt, amely csütörtökön, ugyancsak idegenben kezdi a svájci Pfeffingen elleni párharcot.

Eredmény, női CEV Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
ASPTT Mulhouse VB (francia)-Fatum Nyíregyháza 3-1 (19, 20, -21, 19)

Ismét Kozák Danuta az év női kajakosa. A portugáliai világbajnokságon háromszoros aranyérmes Kozák Danutát választotta az év legjobb női gyorsasági kajakosának a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ). Az UTE ötszörös olimpiai bajnok versenyzője - aki szülés utáni visszatérő évében a belgrádi Eb-n további két aranyat és egy ezüstöt gyűjtött be - az elismerést Sárfalvi Péter sportért felelős helyettes államtitkártól vehette át kedden este, a sportág évzáró gálavacsoráján. Az esztendő legjobb gyorsasági kajakedzője címet Kozák Danuta trénere, egyben férje, Somogyi Béla érdemelte ki. Az év férfi kajakosa Kopasz Bálint, férfi kenusa Bodonyi András, női kenusa pedig Balla Virág lett. A parasportolóknál Varga Katalint, illetve a vb-ezüstérmes Suba Róbertet választották meg 2018 legjobbjának, míg az év paraedzője címet az őket irányító Csamangó Attila és Győrfi Tamás kapta meg. A maratoni szakágban az év legjobb kajakosa Kiszli Vanda, illetve Boros Adrián és Solti László lett, a kenusok közül pedig Dóczé Ádámot díjazták. A legjobb maratoni edző elismerést Kluka József vehette át. Schmidt Gábor, a szövetség elnöke köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a magyar kajak-kenu sport elmúlt néhány évtizede igazi sikertörténet, ezért a gálán a hagyományoknak megfelelően nemcsak az idei esztendő legkiemelkedőbb eredményeit, hanem a világversenyeken 10, 20, 30, 40, 50 és 60 évvel ezelőtt érmes magyar versenyzők sikereit is felelevenítették, továbbá köszöntötték a 75. születésnapját a közelmúltban ünneplő Hesz Mihályt, Mexikóváros olimpiai bajnokát. Az ünnepség keretében a szövetség legjelentősebb elismerését, az arany érdemrendet is kiosztották. Ezt az MKKSZ főtitkári posztját két évtizeden át betöltő Füleky András, Sziklenka Lászó mesteredző, valamint Kadler Gusztáv, a szövetség regionális működésért felelős alelnöke, a Graboplast Győr szakosztályelnöke vehette át.

Az al-Ain az első döntős. Meglepetésre az otthon játszó egyesült arab emírségekbeli al-Ain jutott be elsőként a labdarúgó-klubvilágbajnokság döntőjébe, mivel kedden 2-2-es eredményt követően tizenegyespárbajban felülmúlta a River Plate-et. A hazai csapat szerzett gyorsan vezetést a 3. percben Marcus Berg jóvoltából, de alig telt el negyedóra és már az argentinoknál volt az előny Rafael Borre duplázásával. Az első félidő hajrájában gólt szerzett az al-Ain, videózás után azonban Gianluca Rocchi játékvezető les miatt kirúgást ítélt. A brazil Caio pontos lövésével az 51. percben mégis összejött az egyenlítés. Azután a River Plate megint fokozta a tempót, és a 69. percben tizenegyeshez jutott, melyet azonban Gonzalo Martinez kihagyott, a felső lécre bombázta a labdát. A folytatásban is az argentin csapat játszott fölényben, de sem a rendes játékidő további részében, sem a hosszabbításban nem tudott változtatni az eredményen. A tizenegyeseknél a hazaiak öt rúgója nem hibázott, a River Plate ötödik próbálkozója, Enzo Perez viszont igen. Az al-Ain ellenfele a döntőben a legutóbbi két kiírás győztese, a Real Madrid vagy a japán Kashima Antlers lesz. A második elődöntőt szerdán rendezik.

Eredmény elődöntő:
al-Ain (egyesült arab emírségekbeli)-River Plate (argentin) 2-2 (1-2, 2-2, 2-2) - tizenegyesekkel 5-4

Ibrahimovic aláírta új szerződését Los Angelesben. Zlatan Ibrahimovic kedden aláírta a következő idényre szóló szerződését a Los Angeles Galaxy labdarúgóklubnál. A 37 éves csatár márciusban két évre írt alá a tengerentúliakhoz, de a felek most új megállapodást kötöttek, így a játékos évi 1,5 millió dolláros bére jelentősen megemelkedett, s nem vonatkozik rá a fizetési plafon. Ibrahimovic, akit az elmúlt hetekben az AC Milan próbált visszacsábítani, első amerikai szezonjában 27 bajnoki mérkőzésen 22 gólt szerzett és tíz gólpasszt adott, őt választották a liga legjobb újoncának és övé lett a legszebb gól is, csapata viszont nem jutott be a rájátszásba. "Még nem fejeztem be az MLS-ben... Jól kezdtem, jól teljesítettem, de még nem vagyok elégedett az eredménnyel. Továbbra is dolgom van itt" - mondta a klubja honlapján közzétett videóban Ibrahimovic. Hozzátette, az első évet csupán bemelegítésnek tekinti, a második még ennél is jobb lesz, mert már jól ismeri a bajnokságot, és többet tud az ellenfeleiről. A csatár korábban Olaszországban, Hollandiában, Spanyolországban és Franciaországban is bajnok lett, ezt a sort szeretné folytatni az Egyesült Államokban is. "Azért vagyok itt, hogy nyerjek. Már a legelső napon megmondtam, hogy nem vakációzni jöttem" - szögezte le.

Cseh László a BVSC-Zuglóhoz igazol. Cseh László olimpiai ezüst- és bronzérmes úszó, valamint edzője, Plagányi Zsolt januárban a BVSC-Zuglóhoz igazol. A klub keddi sajtóközleménye szerint a 33 éves világ- és Európa-bajnok Cseh Lászlón és trénerén kívül a 23 éves Európa-bajnoki bronzérmes Burián Katalin, illetve a 19 esztendős junior világ- és Európa-bajnok, felnőtt világbajnoki bronzérmes Németh Nándor is a BVSC-ben folytatja pályafutását. A szerződéseket január elején írják alá. Jelenleg mindhárom úszó az Egri ÚK versenyzője. A beszámoló emlékeztet rá, hogy a tavalyi, budapesti vizes világbajnokságon a BVSC-Zugló volt a második legeredményesebb magyar egyesület.

Visszavonul a svájciak olimpiai bajnok alpesi sízője. Sérülései miatt bejelentette visszavonulását Sandro Viletta, a svájciak olimpiai bajnok alpesi sízője. A 32 éves versenyző az elmúlt két évben kétszer is térdszalag-szakadást szenvedett, és azt mondta, már nem érzi teljesen magabiztosnak magát a lejtőkön. Viletta 2014-ben, Szocsiban nyert olimpiai bajnoki címet, meglepetésre lett első a horvát Ivica Kostelic előtt szuperkombinációban. A világkupákon egy sikert aratott, még 2011-ben, a Beaver Creek-i szuper-óriásműlesiklásban győzött, aztán sorozatos sérülések hátráltatták.  A sportoló azt mondta: edzőként szeretné kamatoztatni a tudását.

Mourinho távozott a Manchester Unitedtól.A csapat gyenge szereplése miatt távozott a Manchester United labdarúgóklubtól José Mourinho vezetőedző. Az egyesület kedden közölte, hogy megköszönte a 2016 májusában kinevezett portugál tréner munkáját, s hamarosan kijelöli utódját, aki megbízott edzőként ül le az idény végéig a kispadra. A Sky Sports értesülése szerint a továbbiakban az eddigi másodedző, a májusban visszavonult Michael Carrick irányítja majd a csapatot. Az előző klubjaival (Porto, Inter) kétszeres Bajnokok Ligája-győztes Mourinho idén januárban 2020-ig hosszabbított szerződést a manchesteri együttessel, amellyel Európa-ligát, angol ligakupát és angol szuperkupát nyert. Az 55 éves Mourinho előző klubjától, a Chelsea-től is idő előtt távozott: akkor a 2015-ös bajnoki címet követő szezonban, 16 forduló után köszönték meg a munkáját. Az MU 17 forduló után 26 ponttal a hatodik helyen áll a Premier League-ben, ez az elmúlt 28 idény legrosszabb bajnoki rajtja a Vörös Ördögöktől. A csapat vasárnap a nagy rivális Liverpool otthonában szenvedett vereséget, így hátránya 11 pont a Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik helyhez képest. A manchesteriek a BL nyolcaddöntőjében a Paris Saint-Germainnel találkoznak februárban és márciusban.