Napi - Bodó és Lékai nélkül vág neki az Eb-nek a magyar válogatott, Fucsovics főtáblára jutott Dohában

2020/01/05 23:10

A francia Clement Noël nyerte meg vasárnap az alpesi sízők világkupa-sorozatának idei első műlesikló-versenyét Zágrábban. A nyolcezer néző előtt megrendezett viadalon a 22 éves versenyző összesítésben mindössze hét századmásodperccel előzte meg a svájci Ramon Zenhäusernt.

Meglepetésgyőzelemmel kezdődött a 2020-as Dakar-rali: az idén Szaúd-Arábiában zajló verseny első szakaszát az autósoknál a litván Vaidotas Zala nyerte, aki több mint két perccel gyorsabban teljesítette a távot, mint a 13-szoros bajnok francia Stéphane Peterhansel.

Fucsovics Márton főtáblára jutott a dohai keménypályás tenisztornán, miután a második mérkőzését is megnyerte a selejtezőben. A kvalifikáció első kiemeltje három szettben, 4:6, 6:1, 6:4-re bizonyult jobbnak a cseh Jiri Veselynél.

Bodó Richárd és Lékai Máté sem került be a jövő héten kezdődő olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon szereplő magyar férfi kézilabda-válogatott keretébe. A magyar szövetség honlapjának Gulyás István szövetségi kapitány elmondta: a végleges keret kijelölésénél a szakmai stáb a játékosokkal és a válogatott orvosaival egyeztetve hozta meg döntését.

Már korábban szó volt arról, hogy a NOB és a helyi szervezőbizottság célja a karbonsemlegesség lesz, azonban újévi üzenetében maga a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, Thomas Bach emelte ki, hogy az általa irányított szervezet mindent megtesz a cél elérése érdekében.

Ismét megrongálták Zlatan Ibrahimovic malmői szobrát, ezúttal ráadásul már sikerült teljesen kidönteniük az ismeretlen tetteseknek. A szobrot javítás céljából ideiglenesen elszállították, azonban a tervek szerint vissza fogják állítani az eredeti helyére.

Minnesota Vikings óriási csatában, hosszabbítás után nyert a New Orleans Saints otthonában a profi amerikaifutball-liga (NFL) rájátszásának első fordulójában. A hazaiak a zárónegyedben tízpontos hátrányukat ledolgozva egyenlítettek, így jöhetett a ráadás, amelynek első támadásában Kirk Cousins előbb Adam Thielennek adott egy 43 yardos passzt, majd Kyle Rudolph kapott tőle egy touchdown-átadást, amivel lezárta a találkozót. A Vikings sikerében nagy szerepe volt a futó Dalvin Cooknak, aki 28 labdacipelésből 94 yardot szerzett, közte két touchdownnal.

A Liverpool 1-0-ra legyőzte a városi rivális Evertont vasárnap a labdarúgó FA Kupában. Az első félidőben az Everton több nagy helyzetet dolgozott ki, mint a fiatal csapattal felálló Bajnokok Ligája-győztes Vörösök, ám a második játékrészben a 19. születésnapját a hónap végén ünneplő Curtis Jones pazar csavarása eldöntötte a találkozót.

A Torino 2-0-ra győzött az AS Roma otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának vasárnapi játéknapján. A fővárosiak az ezt megelőző hat fordulóban veretlenek voltak a Serie A-ban.