Bale megint hetekre kidőlt, Djokovic legyőzője nyerte a dohai tornát

Már csak matematikai esély maradt a továbbjutásra. A magyar férfi röplabda-válogatott 3-2-re kikapott Svájc csapatától az Európa-bajnoki selejtező ötödik fordulójában szombaton, így már csak matematikai esélye maradt a továbbjutásra. A magyar csapatnak ez volt a negyedik veresége a csoportkörben.

Eredmény, Európa-bajnoki selejtező, 5. forduló, F csoport:
Magyarország-Svájc 2-3 (22, 22, -20, -21, -8)

A Siófok győzelemmel kezdte a csoportkört. A Siófok KC hazai pályán négy góllal legyőzte a dán Herning-Ikast csapatát a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének első fordulójában. A hazaiak először a 11. percben vezettek három góllal (6-3), és ezt Andrea Kobetic vezérletével később növelni is tudták. A második félidő elején egy 4-0-s sorozattal felzárkóztak a dánok, de a hajrá a Siófoknak sikerült jobban. A mezőny legeredményesebb játékosa, a horvát Kobetic 17 lövésből 11 gólt dobott. A Siófok a második fordulóban, jövő szombaton a TusSies Metzingen vendégeként lép pályára, a német együttesben Korsós Dorina és Hársfalvi Júlia személyében magyar légiósok is szerepelnek. A hat fordulóból álló csoportkör február 10-ig tart, minden csoportból az első és a második helyezett jut a negyeddöntőbe.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, B csoport:Siófok
KC - Herning-Ikast (dán) 25-21 (14-11)

A listavezető 15 góllal legyőzte a sereghajtót. A címvédő és listavezető Győri Audi ETO KC 15 góllal győzött a sereghajtó egri Eszterházy SC otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján. Ezen a meccsen tért vissza a pályára a győriek válogatott játékosa, Tomori Zsuzsanna, akinek térdszalagja március 22-én szakadt el és öt nappal később operálták meg.

Eredmények:
Eszterházy SC-Győri Audi ETO KC 20-35 (13-14)
FTC-Rail Cargo Hungaria - Kisvárda Master Good SE 35-27 (19-12)
Érd HC-DVSC Schaeffler 29-25 (15-13)
Alba Fehérvár KC - GVM Europe-Vác 26-23 (14-14)
MTK Budapest - EUbility Group-Békéscsaba 26-26 (15-13)

Fabregas búcsúzott, a Chelsea továbbjutott. Álvaro Morata két góljával a Chelsea 2-0-ra legyőzte a másodosztályú Nottingham Forest együttesét szombaton a labdarúgó angol FA Kupa harmadik fordulójában, így a legjobb 32 közé jutott. A találkozó hőse mégsem a duplázó spanyol támadó, hanem honfitársa, a kapitányi karszalagot viselő Cesc Fabregas volt. A 31 éves középpályás ugyanis - aki a 30. percben, 0-0-nál kihagyott egy büntetőt - egybehangzó sajtóhírek szerint az utolsó mérkőzését játszotta a londoni klub színeiben, sőt az angol klubfutballban is, amelyben karrierje során két időszakban összesen 12 és fél idényt töltött. Maurizio Sarri vezetőedző a 85. percben cserélte le a spanyol játékost, akit a szurkolók felállva tapsoltak meg. Fabregas könnyes szemmel hagyta el a pályát, közben integetett az őt éltető nézőknek, majd megsimogatta a mezén lévő Chelsea-címert, illetve fogadta csapattársai közül David Luíz és Eden Hazard ölelését. Fabregas 2003-tól 2011-ig az Arsenal játékosa volt, majd három barcelonai idényt követően 2014-ben igazolt a Chelsea-hez. Az angol sajtó kész tényként kezeli, hogy a napokban az AS Monacóhoz szerződik, amelynek edzője, Thierry Henry csapattársa volt az Arsenalban.

Djokovic legyőzője nyerte a döntőt. A hetedik helyen kiemelt spanyol Roberto Bautista Agut nyerte meg az 1,3 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású keménypályás dohai férfi tenisztornát, mivel a szombati döntőben három szettben legyőzte a cseh Tomas Berdychet. A 30 éves bajnok - aki az elődöntőben a világelső Novak Djokovicot búcsúztatta - karrierje kilencedik versenyén diadalmaskodott. Fucsovics Márton a nyolcaddöntőben búcsúzott, Djokovictól kapott ki három szettben.

Eredmény, döntő:
Bautista Agut (spanyol, 7.)-Berdych (cseh) 6:4, 3:6, 6:3

Fordított az Alavés a Valencia ellen. Az Alavés 2-1-re legyőzte a vendég Valenciát a spanyol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati játéknapján. A Valencia a 14. percben szerzett előnyét mindössze hét percig tudta megtartani, majd az Alavés még a szünet előtt átvette a vezetést. A második félidőben nem változott az eredmény. Az Alavés házigazdaként veretlen a bajnoki idényben: eddig öt győzelem és négy döntetlen a mérlege. A Valencia legutóbb december elején kapott ki tétmérkőzésen - akkor a Real Madrid vendégeként maradt alul 2-0-ra bajnoki összecsapáson -, azóta háromszor nyert - például a Bajnokok Ligája csoportkörében a Manchester United ellen -, kétszer döntetlent játszott.

La Liga, 18. forduló:
Alavés-Valencia 2-1 (2-1)
Valladolid-Rayo Vallecano 0-1 (0-1)

Shiffrin Zágrábban is legyőzhetetlennek bizonyult. Az összetettben címvédő amerikai Mikaela Shiffrin győzött műlesiklásban a női alpesi sízők szombati világkupa-viadalán Zágrábban. Az összetettben nagy fölénnyel éllovas sztár mögött ezúttal is a szlovák Petra Vlhova zárt másodikként, a harmadik helyen a svájci Wendy Holdener végzett. A kétszeres olimpiai bajnok Shiffrin 52. vk-győzelmét aratta, műlesiklásban pedig 37. alkalommal végzett elsőként vk-futamon, ezzel tovább javította rekordját.

Eredmények, női műlesiklás:
1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 2:01.09 perc (1. futam 59.70 másodperc/2. futam 1:01.39 perc)
2. Petra Vlhova (szlovák) 2:02.34 (1:01.04/1:01.30)
3. Wendy Holdener (svájci) 2:02.84 (1:00.85/1:01.99)

Solskjaer rekordot állított be a Manchester Unitednél. Ole Gunnar Solskjaer vezetőedzőként klubrekordot állított be a Manchester Unitednél azzal, hogy első öt mérkőzését megnyerte. Az MU szombaton 2-0-ra legyőzte a másodosztályú Readinget az FA Kupa harmadik fordulójában - és jutott be a legjobb 32 csapat közé -, s az együttes a norvég szakember december 19-i kinevezése óta őrzi hibátlan mérlegét. A kupamérkőzés előtt sorozatban négy bajnoki meccset nyert az MU, amelynek gólkülönbsége ebben az időszakban 16-3. A 45 éves Solskjaer a legendás Sir Matt Busby klubcsúcsát állította be, aki szintén öt győzelemmel kezdett az 1946/47-es idényben. A rekorddöntésre jövő vasárnap kerülhet sor, akkor a tabellán hatodik Manchester United a harmadik helyezett Tottenham Hotspurnél vendégeskedik a Premier League 22. fordulójában.

Gareth Bale-re hetekig nem számíthat a Real Madrid. Combsérülés miatt hetekre kidőlt Gareth Bale, a Real Madrid walesi futballsztárja. A 29 éves csatár csütörtökön a Villarreal ellen 2-2-vel zárult bajnoki mérkőzésen sérült meg, és a szünetben le kellett cserélni. A fővárosi klub nem részletezte Bale állapotát, aki azonban sajtóhírek szerint 2-4 hétig nem léphet pályára. A Tottenham Hotspurtől 2013-ban világrekordot jelentő 100 millió euróért érkezett játékost a jelenlegi idényben sok bírálat érte amiatt, hogy nem tudta betölteni a támadósorban a Juventusba igazolt Cristiano Ronaldo helyét, és 15 bajnokin csak négy gólt szerzett.

Federerék megvédték a címüket. A Roger Federer és Belinda Bencic alkotta svájci csapat megvédte címét a Hopman Kupán, a teniszezők Perth-ben rendezett nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán. A szombati döntőben Federerék - akárcsak tavaly - 2-1-re legyőzték a német Alexander Zverevet és Angelique Kerbert, akiknek meccslabdájuk volt a harmadik szett rövidítésében. A németek legutóbb 1995-ben nyertek az ausztráliai tornán. A 37 esztendős Federer harmadszor nyerte el a Hopman Kupát, először 18 éve, 2001-ben ünnepelhetett Martina Hingis oldalán.

Svájc-Németország 2-1

Kiesett a US Open bajnoka. Az elődöntőben kiesett a US Open-címvédő Oszaka Naomi a brisbane-i keménypályás tenisztorna női versenyében. A világranglistán ötödik japán játékost Leszja Curenko búcsúztatta, aki 22 hellyel mögötte áll a WTA-rangsorban. Az eddigi négy döntőjét megnyerő ukrán teniszező ellenfele a cseh Karolina Pliskova lesz a fináléban. A japán szurkolókat Nisikori Kej sikere vigasztalhatta a férfiak versengésében, aki 2016-ban gyűjtötte be legutóbbi, 11-edik trófeáját. A 29 éves játékos az orosz Danyiil Medvegyevvel száll szembe vasárnap.