Napi - Balázs Attila óriási bravúrral jutott a második fordulóba Budapesten, magyar nyolcaddöntős női és férfi párosban az asztalitenisz vb-n
Fotó: huntennis.hu

2019/04/23 23:30

Gulácsival és Orbánnal jutott döntőbe az RB Leipzig. A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig jutott elsőként a labdarúgó Német Kupa fináléjába: a keddi elődöntőben vendégként 3-1-re múlta felül a Hamburger SV csapatát. A lipcseieknél a kezdőcsapatban kapott lehetőséget a magyar válogatott két alapembere, akik végigjátszották a találkozót. A vendégek a 12. percben szereztek előnyt, a házigazdák a 24. percben egyenlítettek. A második félidő elején öngóllal jutott másodszor is vezetéshez a lipcsei gárda, amely Emil Forsberg 72. percben elért találatával bebiztosította a továbbjutását. A mérkőzés egyetlen sárga lapját Orbán kapta az 58. percben. Az RB Leipzig története első döntőjére készülhet a Német Kupában. A másik elődöntőben szerdán a Bayern München a Werder Bremen vendége lesz, a finálét május 25-én a berlini Olimpiai Stadionban rendezik.

Német Kupa, elődöntő:
Hamburger SV-RB Leipzig 1-3 (1-1)

Minden idők leggyorsabb PL-gólját szerezte a Southampton. Premier League történetének leggyorsabb góljával egy pontot szerzett a bennmaradásért küzdő Southampton a Watford vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójából elhalasztott és kedden pótolt mérkőzésén. A középkezdés után Craig Cathcart utolsó emberként előre akarta rúgni a labdát, de az őt megtámadó és előtte felugró Shane Longot találta el, aki lecsapott a labdára, majd a kimozduló hazai kapus felett a kapuba emelt, így 7.69 másodperc után vezetést szerzett. A hazaiak az utolsó percben egyenlítettek. A régi rekordot 2000 óta Ledley King tartotta, aki a Tottenham Hotspur színeiben 9.9 másodperc alatt talált a Bradford kapujába. A 33. fordulóból lejátszott találkozón a Bajnokok Ligájában elődöntős Tottenham nagyon megszenvedett a vendég Brightonnal, de a 89. percben a dán Christian Eriksen távoli lövésével megszerezte a győztes gólt, így megerősítette harmadik helyét.

Premier League, elmaradt mérkőzések:
33. forduló:
Tottenham Hotspur-Brighton 1-0 (0-0)
31. forduló:
Watford-Southampton 1-1 (0-1)

A Vidi az első döntős. A bajnoki címvédő MOL Vidi FC jutott elsőként a labdarúgó Magyar Kupa fináléjába, mivel az elődöntős párharc kedd esti visszavágóján 3-0-ra legyőzte vendégként a Debrecen csapatát. A székesfehérvári együttes egy héttel korábban saját közönsége előtt 1-0-ra nyert, így kettős sikerrel, 4-0-s összesítéssel jutott tovább. Az MK-döntőben hatodszor szerepelhet a Vidi, az előző öt próbálkozásából csak 2006-ban hódította el a trófeát. A másik elődöntős párharc visszavágóját szerdán 15 órától rendezik, azon a másodosztályú Soroksár fogadja a Honvédot, amely az első mérkőzésen 2-1-re győzött. A finálét május 25-én rendezik a Groupama Arénában.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó:
Debreceni VSC-MOL Vidi FC 0-3 (0-0)

Bertens nehezen bírt a világranglista 681. helyezettjével. A 6. helyen kiemelt holland Kiki Bertens két szettben bizonyult jobbnak a német Anna-Lena Friedsamnál a 886 ezer dollár (253 millió forint) összdíjazású stuttgarti salakpályás női tenisztorna első fordulójában. Bertensnek (aki a világranglista 7. helyezettje) az első játszma megnyerésére egy óra sem volt elég, a másodikban viszont bő fél óra alatt kerekedett Friedsam (681.) fölé.

Minnen (belga)-Cibulkova (szlovák) 7:5, 6:3

Életben tartotta reményeit az Huesca. A kiesés elől menekülő Huesca 2-0-ra legyőzte a vendég Eibart a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának keddi nyitómérkőzésén. A begyűjtött három ponttal elmozdult a sereghajtó pozícióból az Huesca, amely hét nyeretlen bajnoki és sorozatban négy döntetlen után győzött újra, ám hátránya így is öt pont a 17. Levantével szemben, amely egy meccsel kevesebbet játszott.

La Liga, 34. forduló:
Huesca-Eibar 2-0 (0-0)

Fucsovics két szettben kikapott Cicipasztól. Fucsovics Márton két játszmában vereséget szenvedett az ötödik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasztól a 2,7 millió euró (850 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztorna második fordulójában. Az első szettben a világranglistán 36. magyar játékos hiába vette el két alkalommal esélyesebb ellenfele szervajátékát, mivel négy adogatógémjéből csak az elsőt tudta hozni, így Cicipasz (8.) 34 perc alatt játszmaelőnybe került. A folytatásban a két játékos sokkal jobban megbecsülte az adogatójáték adta előnyöket, ennek következtében 4:4-ig úgy hozták a szervagémjüket, hogy a fogadó egyszer sem jutott bréklabdához. Utána azonban Fucsovics pillanatnyi elbizonytalanodása elég volt Cicipasznak a brékhez, majd nullára kiszervált gémmel megnyerte az 1 óra 10 percig tartó meccset.

Magyar nyolcaddöntős női és férfi párosban, Madarász bravúrja egyesben. A keddi napon jelentősen megfogyatkozott a még versenyben lévő magyarok száma a budapesti asztalitenisz-világbajnokságon, de egy-egy női és férfi páros bejutott a legjobb 16 közé, Madarász Dóra révén pedig még egyesben is áll hazai játékos. Egyesben rajta kívül mindenki búcsúzott, a férfiaknál az egyformán a selejtezőből feljutott Majoros Bence, Lakatos Tamás, Ecseki Nándor és Szudi Ádám a 128-as főtábla első fordulójában, míg a nőknél Póta Georgina, Fehér Orsolya, Bálint Bernadett, Hartbrich Leonie az első, Pergel Szandra pedig a második körben. Póta sorsolása szerencsétlen volt, már az első fordulóban egy ázsiai (tajvani) riválist kapott, s hat szettben kapott ki. Pergel és Madarász a nyitókörben legyőzte európai (görög, illetve francia) riválisát, majd előbbi a folytatásban már nem bírt a japán Kato Mijuval, utóbbi viszont bravúrral továbbjutott. A 22. helyen kiemelt, kínai származású, holland Li Jiét győzte le 4-3-ra úgy, hogy 1-3-ról fordított. A következő ellenfele - szerdán - a kilencedik helyen kiemelt szingapúri Feng Tien-vej lesz. Párosban is hasonló tettet hajtott végre a Madarász, Pergel duó, amely a második fordulóban ugyancsak 1-3-as szetthátrányban volt, ráadásul az ötödikben is 1-5 volt az állás, s innen sikerült visszakapaszkodni és nyerni egy francia kettős ellen. A nyolcaddöntőben a második helyen kiemelt kínai Szun Jing-sa, Vang Man-jü páros vár rájuk. Póta és a svéd Matilda Ekholm kiesett ebben a szakaszban, miután 4-1-re alulmaradt Li Jiével és a lengyel-kínai Li Qiannal szemben. Póta számára ezzel véget is ért a vb. Férfi párosban is lesz magyar a 16 között, az ötödik helyen kiemelt Ecseki, Szudi duó a második körben azt a brazil kettőst verte meg 4-1-re, amelytől tavaly, a szlovéniai World Tour-verseny elődöntőjében simán kikapott. A magyaroknak egy selejtezőből indult portugál páros lesz a következő riválisa. A szerdai versenynapon így négy hazai érdekeltségű meccsen is lehet majd szurkolni, 10 órától a vegyes páros nyolcaddöntőjében, majd sorrendben női egyesben, női párosban és férfi párosban.

Györe nyert, Valkusz szerdán játszik. A szerb színekben versenyző Györe László (Laslo Djere) bejutott a második fordulóba az 586 140 euró (184,6 millió forint) összdíjazású budapesti férfi salakpályás tenisztornán. A világranglistán 33. vajdasági magyar játékos kedden a 78. helyen álló lett Ernests Gulbisszel találkozott, aki 2014-ben még a top 10-ben szerepelt. A rendkívül stabilan ütő Györe - a viadal ötödik kiemeltje - egy-egy korai bréket követően 4:4-nél vette el ismét riválisa adogatását, majd magabiztosan hozta a szettet. A folytatásban a közönségből "hajrá, Laci" kiabálásokkal bíztatott teniszező ismét lépéselőnybe került, csakhogy Gulbis visszazárkózott, aki a játszmát lezáró rövidítést két meccslabdát hárítva nyerte. Az utolsó felvonásban hatalmas küzdelem zajlott a pályán, az újabb tie-breaket viszont Györe nyerte. Az összecsapás három órán át tartott. Mivel ekkor már sötétedni kezdett a viadal helyszínén, a szervezők szerdára halasztották a keddi program zárómeccsét a szabadkártyás Valkusz Máté és az olasz Jannik Sinner között. Valkusz edzője, Kuhárszky Zoltán felemás érzésekkel beszélt arról, hogy a vasárnap Monte-Carlóban döntős szerb Dusan Lajovic visszalépett, s helyette szerencsés vesztesként Sinner került szembe tanítványával:  "Lehet, hogy Lajovicot most el lehetett volna kapni, hosszú hét van mögötte" - mondta a tréner az MTI-nek. "Ez a 17 éves olasz fiú viszont az év egyik felfedezettje, idén már négy kisebb tornát nyert, úgyhogy biztosan nem lesz könnyű ellene" - tette hozzá.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Györe (szerb, 5.)-Gulbis (lett) 6:4, 6:7 (6-8), 7:6 (7-2)
Haase (holland)-Fabbiano (olasz) 6:7 (4-7), 6:3, 6:2
Balázs Attila-Hubert Hurkacz (lengyel) 6:3, 6:4
Millman (ausztrál, 6.)-Kecmanovic (szerb) 6:1, 6:2
Gojowczyk (német)-Harris (dél-afrikai) 7:5, 6:4
Herbert (francia)-Geraszimov (fehérorosz) 6:3, 6:2

Az ötödik magyar győzelem nyolcaddöntőt ért. Ötödik mérkőzését is megnyerte a magyar kettős a norvégiai vegyespáros curling-világbajnokság csoportküzdelmeiben, így Kiss Zsolt és Palancsa Dorottya biztosította helyét a nyolcaddöntőben. A 48 csapatos vb-n a B csoportban szerepelnek a magyarok, akik az osztrákok, a törökök, a hollandok és a brazilok legyőzése után kedden a hozzájuk hasonlóan eddig százszázalékos svájciakat 10-3-ra múlták felül. A 2013-ban és 2015-ben világbajnok magyar duó a meccs feléig 5-0-s előnyt épített fel, onnan a rivális 5-3-ra felzárkózott, de a hetedik felvonást a Kiss, Palancsa kettős öt kővel megnyerte, így az utolsó endet már nem játszották le a felek. A magyarok mostani sikerüknek köszönhetően már két körrel a vége előtt biztosították helyüket a legjobb 16 között, ami egyúttal azt is jelenti, hogy Magyarország jövőre, az immár olimpiai kvalifikációs vb-n is biztosan indulhat. Kiss és Palancsa a hátralévő két fordulóban Tajvan és Guyana párosával találkozik. A hat csoportból a legjobb kettő mellett a négy legjobb átlaggal rendelkező harmadik jut a nyolcaddöntőbe.

Kevin Anderson kihagyja a salakpályás szezont. Kevin Anderson könyöksérülése miatt kihagyja a salakpályás teniszidényt, így nem lép pályára a Roland Garroson sem. A tavaly Wimbledonban, két éve a US Openen döntős dél-afrikai játékos kedden közösségi oldalán jelentette be, hogy jobb könyökének hosszan elnyúló problémái miatt Estorilban, Madridban és Rómában sem indul. A 32 éves, 2,03 méter magas Anderson a legfrissebb, hétfői férfi világranglistán a hatodik helyet foglalja el, ám a naptári évben mindössze tíz mérkőzést játszott sérülése miatt.

Stollárék párosa búcsúztatta a 2. kiemeltet. Stollár Fanny és svájci társa, Xenia Knoll negyeddöntőbe jutott a 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna páros versenyében. Stollárék a keddi nyolcaddöntőjében a második kiemelt duóval, a belga Kirsten Flipkensszel és a svéd Johanna Larssonnal mérkőztek meg, és bizonyultak jobbnak két szettben. Az első játszmát simán nyerték, majd a másodikban is vezettek már 5:1-re, amikor a rivális egyenlített a szettben. Akkor azonban Stollárék elvették az ellenfél adogatójátékát, majd hozták a sajátjukat, és a második meccslabdával lezárták az 1 óra 15 percig tartó összecsapást. A magyar játékos és társa a negyeddöntőben a chilei Alexa Guarachi és az amerikai Sabrina Santamaria párosával mérkőzik meg. Egyesben Babos a selejtezőből szerencsés vesztesként került fel a főtáblára, ahol kedden sikerrel vette az első fordulót, Stollár és Bondár Anna viszont a selejtező első fordulójában kikapott vasárnap. Babos párosban a francia Kristina Mladenovic oldalán az első kiemelt a török metropoliszban, nyolcaddöntős mérkőzésükön a Cagla Büyükakcay, Pemra Özgen alkotta hazai duóval találkoznak szerdán.

Balázs Attila a második fordulóban. Balázs Attila bejutott a második fordulóba a Hungarian Open elnevezésű, 586 140 euró (184,6 millió forint) összdíjazású budapesti férfi salakpályás tenisztornán. A világranglistán 246. magyar játékos nem igazán ideális körülmények között lépett pályára a lengyel Hubert Hurkacz ellen a Sport11 központban, ugyanis kora délután nagy eső zúdult a fővárosra, így több mint egy órát csúszott a mérkőzés. A kezdéskor még mindig borult ég és erős szél fogadta a játékosokat, a maroknyi szurkoló kabátban és sapkában, pokrócokba burkolózva bíztatta a hazai Davis Kupa-válogatott erősségét. A 196 centis Hurkacz eddig remek idényt tudhat maga mögött: Dubajban és Indian Wellsben is legyőzte a japán Nisikori Kejt, Kaliforniában megverte a francia Lucas Pouille-t és a kanadai Denis Shapovalovot, majd Miamiban az osztrák Dominic Thiem sem bírt vele. A 30 éves Balázs frissen mozgott a 10 fokban, az 52. helyen álló ellenfele - aki hosszú nadrágban és hosszú ujjú pólóban teniszezett - alaposan "beragadt", és tíz perc elteltével a magyar játékos 3:0-ra vezetett. Az előny a nyitószett végéig kitartott, Hurkacz nem találta a ritmust a vizes, lassú talajon, így fél óra elteltével Balázs játszmaelőnybe került. Az ATP-rangsorban lévő 194 helyes különbség a folytatásban sem mutatkozott meg, a múlt héten Tuniszban negyeddöntős hazai kedvenc hamarosan újra brékelt, így 3:1-re elhúzott. A 22 éves Hurkacz 4:3-nál jutott először bréklabdákhoz, de Balázs mindhármat hárította, és 5:3-nál már a győzelem küszöbén állt. A lengyel egyszer még hozta a szervajátékát, három meccslabdát még kivédett, de 1 óra 19 perc elteltével már mehetett a hálóhoz gratulálni. "Köszönöm, hogy ilyen időben is kijöttetek szurkolni, sokat jelent ez a győzelem"- mondta a mérkőzés után Balázs, akire a nyolcaddöntőben a hatodik helyen kiemelt ausztrál John Millman (39.) vár. A folytatásban a centerpályán a szerb színekben versenyző, vajdasági magyar Györe László (33., Laslo Djere) csap össze a lett Ernests Gulbisszal (78.), majd Valkusz Máté (323.) következik az olasz Jannik Sinner (314.) ellen. A további meccsek kezdési időpontjai egyelőre bizonytalanok, mivel ismét eleredt az eső a XI. kerületben.