Napi - Balázs Attila negyeddöntős Rióban, a Leipzig idegenben, az Atalanta otthon szerzett előnyt

2020/02/20 07:49

Balázs Attila negyeddöntős. Balázs Attila negyeddöntőbe jutott a Rio de Janeiróban zajló, 1,9 millió dollár (576 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán. A selejtezőből szerencsés vesztesként főtáblára került magyar játékos rendkívül rosszul kezdte a Thiago Monteiro elleni mérkőzést, ugyanis bár megnyerte az első játékot, utána brazil ellenfele sorozatban hat gémet söpört be, így 31 perc után máris szettelőnybe került. A világranglistán jövő héttől pályafutása során először a legjobb százban szereplő Balázs ezt követően lemásolta az első játszma forgatókönyvét, csak fordítva, azaz 0:1 után három brékkel könnyedén a maga javára fordította a szettet. A továbbjutást eldöntő harmadik felvonásban Balázs 3:2-es vezetéséig mindkét fél megnyerte adogatójátékát, ekkor a magyarnak sikerült fogadóként - ráadásul semmire - nyernie. Ezt követően Balázs 5:3-as vezetésnél már a meccsért szervált, de ha adogatóként nem is, fogadóként utána sikerült lezárnia az 1 óra 52 perces találkozót. A legjobb nyolc között a világranglistán 133. spanyol Pedro Martínez vár Balázsra.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Balázs Attila-Thiago Monteiro (brazil) 1:6, 6:1, 6:4
Martínez (spanyol)-Andújar (spanyol) 6:1, 6:4
Garín (chilei, 3.)-Delbonis (argentin) 6:4, 6:3

A Leipzig idegenben, az Atalanta otthon szerzett előnyt. A Leipzig története első nyolcaddöntős fellépése alkalmával egygólos előnyt szerzett a tavaly döntős Tottenham Hotspur vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligájában szerdán. A német csapat jobban kezdett, a meccs elején a hazaiak kapusa, Hugo Lloris csak a kapufa segítségével tudott menteni, s bár később a túloldalon a magyar válogatott Gulácsi Péternek is volt egy bravúrja, alapvetően a Leipzig irányított, de gólt nem tudott szerezni. A folytatás angol helyzettel indult, Gulácsi pedig ismét remekül védett. Ezt leszámítva a szintén magyar válogatott Willi Orbán csapatkapitányt térdsérülése miatt továbbra is nélkülöző lipcseiek játszottak fölényben, amely Timo Werner értékesített büntetőjével góllá érett. Hátrányban magára talált a londoni gárda, de egyenlítenie nem sikerült, amihez Gulácsi is nagyban hozzájárult egy újabb bravúrral, amikor Giovani Lo Celso szabadrúgását a kapufára tolta. A másik szerdai mérkőzésen a BL-újonc Atalanta jószerivel el is döntötte a párharcot, ugyanis pályaválasztóként a bergamóiak Milánóban 4-1-es diadalt arattak a Valencia felett.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések:

Atalanta (olasz)-Valencia (spanyol) 4-1 (2-0)
gólszerzők: Hateboer (16., 63.), Ilicic (42.), Freuler (57.), illetve Cserisev (66.)

Tottenham Hotspur (angol)-Leipzig (német) 0-1 (0-0)
g.: Werner (58., tizenegyesből)

A Manchester City nyerte az elhalasztott mérkőzést. A Manchester City házigazdaként 2-0-ra legyőzte a West Ham United csapatát az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szerda esti zárómérkőzésén. A találkozót eredetileg február 9-én rendezték volna, de az orkánerejű szél miatt el kellett halasztani. A kieső helyen álló londoniak egyszer sem találták el ellenfelük kapuját, a második helyezett Manchester Citynek ez hét alkalommal sikerült.

Súlyos szegedi vereség Flensburgban. A MOL-Pick Szeged 34-26-ra kikapott a német Flensburg-Handewitt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, szerdán.

Eredmény, csoportkör, 13. forduló, A csoport:
Flensburg-Handewitt (német) - MOL-Pick Szeged 34-26 (17-11)

Jabeur megszorongatta az első kiemelt Halepet. Az első helyen kiemelt Simona Halep három szettben legyőzte a tunéziai Ons Jabeurt a 2,6 millió dollár (806 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében. Az első szettet az észak-afrikai, a másodikat a román játékos nyerte meg simán. A harmadik felvonásban Halep már 4:1-re is vezetett, végül mégis rövidítésre volt szükség. A ráadásban a korábbi világelső 6:3-ra elhúzott, három meccslabdája volt, de egyiket sem tudta kihasználni, mert Jabeur fordított (7:6), a rendkívül fordulatos, 122 perces találkozó utolsó két pontját azonban Halep szerezte.

Fourcade történelmi diadala. A 20 kilométeres férfi egyéni viadalt Martin Fourcade nyerte az olaszországi Antholzban zajló sílövő-világbajnokságon. A magyar indulók közül Panyik Dávid 101., míg Gyallai Soma 103. lett. A francia versenyző a 12. vb-aranyát gyűjtötte be, amellyel a norvég Emil Hegle Svendsent megelőzve feljött a második helyre az örökrangsorban a szintén norvég Ole Einar Björndalen (20 vb-aranyérem) mögé. Utóbbit ugyanakkor az egyéni győzelmeket tekintve - 11. elsőséggel - utolérte az élen.