Napi - Babos Tímea nyert Párizsban, Monacóban Hamilton volt a leggyorsabb
Babos Tímea nyert Párizsban, Monacóban Hamilton volt a leggyorsabb

2019/05/23 23:29

Roland Garros - Babos Tímea ismét nyert a selejtezőben

Babos Tímea három szettben legyőzte az olasz Martina Trevisant a francia nyílt teniszbajnokság női egyes selejtezőjének második fordulójában, csütörtökön. A világranglistán 138. magyar teniszező a montenegrói Danka Kovinic (183.) után a kvalifikáció második körében az olasz Martina Trevisannal (157.) találkozott, aki még sosem szerepelt Grand Slam-torna főtábláján. A párizsi viadal honlapja szerint az ellenfél kezdett jobban, 2:0-ra meglépett, ám ezután Babos kétszer is elvette az adogatását, és negyven perc alatt szettelőnybe került. A folytatásban a rivális 4:1-re elhúzott, majd 5:2-nél ismét brékelt, és mivel Babos játszmalabdánál beütötte harmadik kettős hibáját, Trevisan bő másfél óra elteltével kiegyenlített. A döntő felvonásban két gyors "brékcserére" is sor került, majd Babos 5:5 után ismét elvette olasz ellenfele adogatását, és végül az első meccslabdáját kihasználva megnyerte a 2 óra 34 perces találkozót. A magyar játékos tavaly a főtábla nyitófordulójában búcsúzott. A főtáblára jutáshoz - amelyen magyar részről alanyi jogon csak Fucsovics Márton szerepel - három mérkőzést kell nyerni. Babos következő ellenfele a világranglista 140. helyén álló bolgár Aliona Bolsova Zadoinov lesz. Korábban Stollár Fanny és Balázs Attila is kiesett a selejtezőben.

Monacói Nagydíj - Hamilton volt az első szabadedzés legjobbja

Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Monacói Nagydíj csütörtöki első szabadedzésén. Az ötszörös vb-győztes - címvédő és a pontversenyben élen álló - Hamilton mögött másodikként a holland Max Verstappen (Red Bull) végzett, míg a harmadik köridőt a brit csapattársa, a finn Valtteri Bottas érte el. A Ferrari két versenyzője, a monacói Charles Leclerc, valamint a négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel a negyedik, illetve az ötödik lett.

Giro d'Italia - Benedetti szakaszgyőzelme, Polanc átvette a rózsaszín trikót

Az olasz Cesare Benedetti nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 12. szakaszát, amelyen a szlovén Jan Polanc átvette az összetett első helyét. A Cuneo és Pinerolo közötti 146 kilométeres etapon egy jelentősebb szökevénycsoport lépett el a mezőnytől, majd az első kategóriás Montoso megmászása során több részre szakadt. Az utolsó kilométeren egy ötfős boly sprintelt a győzelemért, a hazai közönség előtt versenyző Benedetti mögött honfitársa, Damiano Caruso, valamint az ír Eddie Dunbar zárt. A 31 esztendős versenyző először nyert szakaszt háromhetes viadalon. A rózsaszín trikót az Emirates hatodikként beérkező szlovén kerekese, Jan Polanc vette át csapattársától, az eddigi éllovas olasz Valerio Contitól, aki jelentős lemaradással, 10:37 perc hátránnyal ért célba.

Azarenka: "Már nem a tenisz, hanem a kisfiam az életem"

Lelkileg meglehetősen mélyen és bizonytalanul kezdte a szezont Victoria Azarenka , ami természetesen a játékán is meglátszott. Ezért aztán úgy döntött, hogy igénybe veszi egy pszichológus segítségét. Edzője, Wim Fissette  arról mesélt, mit profitált ebből Vika, és hogyan talált újból magára, hogyan lett ismét magabiztos a pályán.

21 éves szerb tehetség lehet Ronaldo utódja a Real Madridnál

A mögöttünk álló idény finoman szólva is felejthetően sikeredett a Real Madrid számára: a Bajnokok Ligájából már a legjobb 16 között búcsúzott, a spanyol bajnokságot csak a harmadik helyen zárta, messze lemaradva a rivális Barcelonától és a Király Kupában is a katalánoktól kapott ki. Leginkább a támadósor szorul erősítésre, amit a Frankfurt 21 éves tehetségével, Luka Joviccsal turbózhat fel a klub.

Tizenegy gólos veszprémi siker a döntő első meccsén

A Veszprém házigazdaként 35-24-re legyőzte a címvédő Szegedet a férfi kézilabda NB I döntőjének első, csütörtöki mérkőzésén. A szünetben még a vendégek vezettek egy góllal, de a második félidőben a hazaiak Mikler Roland bravúros védéseire alapozva 14-2-es sorozatot produkáltak. A Veszprém legeredményesebb játékosa Dragan Gajic volt kilenc góllal, a túloldalon Joan Canellas nyolcszor volt eredményes. A két csapat a mostani idényben negyedszer találkozott egymással, a Veszprém három vereség után először győzött, a Szeged pedig első alkalommal kapott ki a bajnoki szezonban. A visszavágóra vasárnap 18 órától kerül sor Szegeden.

Bundesliga - Nem szerzett előnyt az osztályozón a Stuttgart

A Stuttgart hazai pályán nem szerzett előnyt a labdarúgó Bundesliga osztályozóján, miután a párharc első mérkőzésén csütörtökön 2-2-es döntetlent játszott az Union Berlinnel. Az élvonalbeli pontvadászatban 16. helyen zárt VfB és a másodosztály harmadikja hétfőn a fővárosban mérkőzik meg újra.

Jégkorong-vb - Finnország és Csehország az elődöntőben

A finn és a cseh válogatott bejutott az elődöntőbe a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon. A csütörtök esti negyeddöntőben a finnek nagy csatában múlták felül az ősi rivális, címvédő svédeket, míg a csehek jó harmadik harmadbeli teljesítményükkel verték az ötkarikás ezüstérmes németeket. A szombati elődöntőben az olimpiai bajnok oroszok a finnekkel, míg a kanadaiak a csehekkel találkoznak.

Karrierje egyik legnagyobb kihívása előtt áll Roger Federer

Ezen a héten a selejtezőkkel elrajtolt a 2019-es Roland Garros, vasárnap pedig a főtábla küzdelmei is megkezdődnek. Várhatóan azzal a Roger Federerrel a mezőnyben, aki három év szünet után döntött úgy, hogy visszatér a francia fővárosba. Talán ő sem tudja, mire lehet képes, de egy dolog biztos: senki sem fogja lebecsülni a svájci klasszist.