Napi - Babos Tímea búcsúzott, Semenya ügyét tovább boncoltuk
Babos Tímea búcsúzott, Semenya ügyét tovább boncoltuk

2019/05/28 22:48

A Semenya-ügy 2.rész

Caster Semenya ügyénél nem folyik érdekesebb jelen pillanatban. (cikkünk első része ITT olvasható) A interszexuális futónő kálváriájával kapcsolatban szinte lehetetlen érzelmek nélkül nyilatkozni, hiszen nemcsak sportorvosi és doppingszakértői vélemények ütköznek, hanem emberjogi kérdések is gazdagon felmerülnek. Látszólag tehát a lehetetlenre vállalkozunk, amikor három szakembert, egy doppingszakértőt, egy szociológust és egy atlétikaszakértőt kérdezünk az ügyről.

Babos Tímea kiesett a Roland Garroson

Babos Tímea szettelőnyről kikapott, így búcsúzott az első fordulóban a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon. A magyar játékos azok után, hogy szerencsés vesztesként felkerült a selejtezőből a főtáblára, kedden a szabadkártyás ausztrál Priscilla Honnal csapott össze. Bő két hete, a franciaországi Cagnes-Sur-Merben rendezett torna nyolcaddöntőjében Babos nyerte kettejük meccsét 7:6, 7:6-ra.

Xavi Hernández lett az al-Szadd vezetőedzője

Xavi Hernandezt nevezték ki az al-Szadd labdarúgócsapatának vezetőedzőjévé. A katari bajnokcsapat - melyben a világ- és Európa-bajnok játékos 2015 óta szerepelt - kétéves szerződést kötött Xavival, akinek ez lesz első edzői megbízatása azok után, hogy május elején bejelentette visszavonulását. A kispadon a portugál Jesualdo Ferreirát váltja. A 39 éves, 133-szoros spanyol válogatott középpályás pályafutása során 767 alkalommal lépett pályára az FC Barcelonában. A katalán klub színeiben a többi között nyolc bajnoki címet és négy Bajnokok Ligáját nyert.

Del Potro sajnálja a rossz kezdést, Sascha Zverev pont ilyen meccsre számított

Juan Martín del Potro négy, Alexander Zverev ötjátszmás csatában, Naomi Osaka 0:6-ról fordítva nyert a Roland Garros első fordulójában, kedden, Viktoria Azarenka a két évvel ezelőtti párizsi bajnokot búcsúztatta. A harmadik játéknap nyilatkozataiból válogattunk.

Sportlövő-vk, München - Pekler három, Sidi hat tizedre volt a légpuska döntőjétől

Mindhárom magyar jól lőtt, ám egyikük sem jutott be a férfi légpuska döntőjébe a müncheni olimpiai kvalifikációs sportlövő világkupa-viadalon. A keddi versenynapon 144 puskás lépett lőállásba a 10 méteres számban, köztük a már tokiói kvótás Péni István, illetve a világ- és Európa-bajnok Sidi Péter, valamint a Pénihez hasonlóan ifjúsági olimpiai bajnok Pekler Zalán. A bajor fővárosban hagyományosan nagyon erős eredménnyel lehet csak a nyolcas döntőbe jutni, s nem volt ez másként ezúttal sem. Az utolsó, nyolcadik helyen döntőbe jutó - későbbi győztes - cseh Filip Nepejchal 629,5 kört ért el, egy hajszállal megelőzve a magyarokat, akik közül - a viadal honlapja szerint - Pekler mindössze három tizeddel maradt el tőle, s lett tizedik, míg Sidi hat tizeddel ért el kevesebbet (628,9 kör), amivel a 12. pozícióban zárt. Péni István 628,2 körrel a 22. helyet szerezte meg. A puskások és pisztolyosok idei harmadik vk-versenyén szerdán a női légpisztolyt, a női kisöbű sportpuska 3x40 lövéses számot, illetve a férfi gyorstüzelő pisztoly második napját rendezik meg.

Wilander és Corretja elárulta, kik jelenthetnek veszélyt a Nadal, Djokovic kettősre a Garroson

Az egyéniben hétszeres Grand Slam-győztes Mats Wilander, és a Roland Garroson kétszer is döntőző Alex Corretja, az Eurosport szakértői még a párizsi torna előtt egy interjúban elmondták, kik okozhatnak gondot a Roland Garroson a  két legnagyobb esélyesnek, Rafael Nadalnak és Nocak Djokovicnak.

A Bayern elnöke azt tanácsolja világbajnok védőjének, hogy váltson klubot

Bayern München elnöke, Uli Hoeness szerint azzal tenné a legjobbat magával Jerome Boateng, a bajor klub védője, ha távozna az egyesülettől. A focista 2011-ben igazolt a Manchester Citytől a Bayernhez, de egy ideje már arról cikkeznek, hogy elvágyódik az Allianz Arénából. A kispadon ülve nézte végig csapata 3-0-s győzelmét a Lipcsével vívott Német Kupa-döntőben, és a meccs utáni ünnepléshez sem csatlakozott.

Spanyol bundabotrány - Több élvonalbeli és másodosztályú labdarúgót letartóztattak

A spanyol rendőrség több élvonalbeli és másodosztályú labdarúgót letartóztatott fogadási csalás miatt. A hatóság egyelőre nem közölt részletes információkat a keddi akcióval kapcsolatban, de az EFE spanyol hírügynökség úgy tudja, több mérkőzést is befolyásoltak az elkövetők az első és másodosztályú spanyol bajnokságban. Az EFE szerint a Real Madrid két korábbi játékosa, Raúl Bravo és Borja Fernández is érintett, továbbá Carlos Arandát is megnevezi, aki több csapatban is megfordult a Primera Divisiónban. Rajtuk kívül még Agustín Lasaosát, a Huesca elnökét említették a letartóztatottak között.