Napi - Az UEFA megbüntette a Honvédot, sima győzelemmel rajtolt Contével az Inter
Az UEFA megbüntette a Honvédot, sima győzelemmel rajtolt Contével az Inter

2019/08/26 23:09

Sima győzelemmel rajtolt Contével az Internazionale. Az Internazionale sima sikerrel kezdte az olasz labdarúgó-bajnokság új idényét: a milánóiak az első forduló hétfő esti zárómérkőzésén 4-0-ra nyertek a Lecce ellen. Ez volt az Inter első tétmérkőzése Antonio Conte vezetőedző irányításával. A hazaiaknál góllal mutatkozott be a Manchester Unitedtől igazolt belga Romelu Lukaku.

Serie A, 1. forduló:
Internazionale-Lecce 4-0 (2-0)

Simán kikaptak a magyarok Azerbajdzsántól. A magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra kikapott Azerbajdzsántól a budapesti társrendezésű Európa-bajnokság csoportkörének negyedik játéknapján, a Papp László Sportarénában hétfőn. A házigazda együttes az első szettben még tartani tudta a lépést az előző kontinenstornán negyedik helyezett riválisával, a másodikban azonban simán alulmaradt. A harmadik felvonásban megint nagy csatára késztette Jan De Brandt szövetségi kapitány együttese az azerieket, akik azonban 80 perc alatt így is győztek, második sikerüket szerezve a tornán. Az egy győzelemmel és két vereséggel álló magyar válogatott kedden szabadnapos, szerdán 18 órától pedig a horvátokkal vív sorsdöntő meccset, majd a hollandok ellen zárja a küzdelmet a C csoportban, amelyből az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Fuvocsics ismét az első fordulóban búcsúzott. Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután a hétfői játéknapon öt szettben kikapott a georgiai Nikoloz Baszilasvilitől. A nyíregyházi teniszező az első szettet még magabiztos játékkal nyerte, riválisa azonban ezt követően fordított és a végső siker közelébe került. A negyedik felvonás közepén aztán újra a magyar játékos ragadta magához a kezdeményezést és egyenlített, a mindent eldöntő ötödik játszmában pedig rögtön brékelt. Baszilasvili azonban visszavette az adogatását (3:3), Fucsovics következő szervájánál is övé lett a játék, és a folytatásban már nem hibázott, így 3 óra 41 perc után lezárta az összecsapást. A két játékosnak ez volt idén az ötödik egymás elleni összecsapása, a 27 éves Baszilasvili a májusi római salakpályás sikerét követően másodszor nyert. Fucsovics 2016, 2017 és tavaly után negyedszer is a főtábla első fordulójában búcsúzott New Yorkban.

Csaknem 10 millió forintos pénzbüntetést kapott a Honvéd. Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) etikai bizottsága 30 250 eurós (9,958 millió forint) pénzbüntetéssel és részleges stadionbezárással sújtotta a Budapest Honvéd labdarúgóklubját a román Universitatea Craiova ellen Európa-liga selejtezős párharcon történtek miatt. A kispesti egyesület hivatalos honlapja szerint az UEFA döntése értelmében a következő hazai nemzetközi mérkőzésen egy 4000 férőhelyes részt le kell majd zárnia a Honvédnak, amely a pénzbüntetés nagyobb részét, 20 ezer eurót a rasszista megnyilvánulások, 5250 eurót a csapat nem megfelelő viselkedése, további 5000 eurót pedig rendzavarásért kapott. A Honvéd emlékeztetett rá, ez az eljárás nem azonos a klubnak azzal a fellebbezésével, amely során személyes meghallgatást kértek az UEFA-tól a Romániában történtek miatt. Mint írták "erről egyelőre még nem kaptunk tájékoztatást." A kispesti együttes tizenegyes-párbajban bukta el az El-selejtezős párharcot, az augusztus 1-jén rendezett romániai visszavágó 120. percében, miközben a játékosok egymással "kakaskodtak", a játékvezető közvetlen közelében felrobbant egy pályára bedobott hanggránát. Emiatt több mint fél órát állt a játék, a tizenegyeseket pedig a negyedik játékvezető felügyelete mellett rúgták a játékosok. A Honvéd óvást nyújtott be a mérkőzés után, ezt az UEFA elutasította, a kispestiek azonban fellebbeztek. A Craiova 60 ezer eurós pénzbüntetést kapott az európai szövetségtől, amely akkor arról is döntött, hogy a román együttesnek három nemzetközi hazai mérkőzését zárt kapuk mögött kell játszania. A román csapat a harmadik fordulóban az AEK Athénnal szemben búcsúzott.

Sam Bennett először nyert szakaszt.Pályafutása során először nyert szakaszt a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen az ír Sam Bennett, aki a hétfői harmadik etapon bizonyult a legjobbnak. A 28 esztendős kerekes a hatodik ír versenyző, aki részsikert aratott a Vueltán, s az első az összetettben most az élen álló honfitársa, Nicolas Roche 2015-ös szakaszgyőzelme után. Roche a sprintbefutó során az első bolyban ért célba, ezzel megtartotta a piros trikót, előnye kettő másodperc maradt a 2016-os bajnok kolumbiai Nairo Quintanával, és nyolc másodperc a szintén kolumbiai Rigoberto Urannal szemben.