Napi - Az Ajax és a holland válogatott korábbi legendája lett a friss MLS-győztes edzője, hat gólt rúgott a Tottenham Liverpoolban

2018/12/23 23:40

Harmadik győzelmét szerezte meg a Vallecano. Az utolsó előtti helyen álló Rayo Vallecano hazai pályán 2-1-re legyőzte a tizedik Levantét a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén. A házigazdáknak ez csupán a harmadik sikerük volt a mostani kiírásban.

La Liga, 17. forduló:
Rayo Vallecano-Levante 2-1 (1-0)

Döntetlennel zárult az őszi szezon. A Hoffenheim hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a Mainz ellen a német labdarúgó-bajnokság idei utolsó, 17. fordulójának zárómérkőzésén, vasárnap. A hazai együttesben Szalai Ádám az 59. percben lépett a pályára. A magyar válogatott csatárának együttese a hetedik helyen zárta a bajnokság első felét.

Bundesliga, 17. forduló:
Hoffenheim-Mainz 1-1 (1-1)

Hat gólt szerzett Liverpoolban a Tottenham. A Tottenham Hotspur 6-2-re győzött az Everton vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A londoni csapat játékosai közül Harry Kane és a dél-koreai Szon Hung Min duplázott, rajtuk kívül Dele Alli és Christian Eriksen volt eredményes.

Premier League, 18. forduló:
Everton-Tottenham Hotspur 2-6 (1-3)

Az esélyesek jutottak az elődöntőbe. A címvédő Nyíregyháza, a bajnok Békéscsaba, az Extraligában listavezető Vasas, illetve a Jászberény jutott a női röplabda Magyar Kupa legjobb négy csapata közé. Az előző szezonban MK-bronzérmes Vasas az NB I-es Balatonfüred, míg a Jászberény az ugyancsak NB I-es MTK ellen jutott tovább. A címvédő nyíregyháziak szombaton az NB I-ben veretlenül listavezető Kaposvár legyőzésével jutottak a négy közé, míg vasárnap a Békéscsaba a hozzá hasonlóan az Extraligában szereplő Újpest csapatát búcsúztatta. Az elődöntőben a Nyíregyháza a Jászberénnyel, a Békéscsaba a Vasassal találkozik, az oda-visszavágós párharcokat január 31-ig kell lejátszani. A sorozat bronzmérkőzését és fináléját február 17-én rendezik egy később kijelölendő semleges helyszínen, várhatóan az Érd Arénában.

Emberhátrányban mentett pontot a Sevilla. A Sevilla 1-1-es döntetlent játszott a Leganés otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi játéknapján. A vendégek már az ötödik percben hátrányba kerültek, ráadásul argentin középpályásukat, Franco Vázquezt az első félidő végén kiállították. A második felvonásban mindössze egyetlen kaput eltaláló lövése volt a Sevillának, de abból Wissam Ben Yeddernek sikerült egyenlítenie a 91. percben.

Leganés-Sevilla 1-1 (1-0)

Frank de Boer lett a címvédő Atlanta United vezetőedzője.  A holland Frank de Boer lett az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS) címvédő Atlanta United vezetőedzője. A klubot 2014-ben alapították, először a 2017-es szezonban vett részt az MLS küzdelmeiben, és a második idényében aranyérmet nyert. A csapat vezetőedzője az argentin Gerardo Martino volt, aki korábban az FC Barcelonát is irányította, majd hazája válogatottjának szövetségi kapitánya volt. Darren Eales elnök a klub honlapján vasárnap elmondta, a 48 éves De Boer már bizonyított a fiatal játékosok fejlesztésében, illetve spanyolul és angolul is kiválóan beszél. Carlos Bocanegra alelnök azt emelte ki, hogy a futballról alkotott felfogása, a nagy intenzitású, támadó játékstílus miatt esett a korábbi kiváló hátvédre a választásuk. Frank de Boer játékosként az Ajax és az FC Barcelona csapatában érte el legnagyobb sikereit, a holland válogatottban 112 alkalommal szerepelt. Edzőként 11 éve tevékenykedik, előbb az Ajax utánpótlásában, majd hazája válogatottjának szakmai stábjában dolgozott, 2010 és 2016 között az Ajax, majd egy-egy rövid időszakban az Internazionale és a Crystal Palace vezetőedzője volt.

Samuel Umtiti egy hét múlva visszatér Barcelonába. Samuel Umtiti, az FC Barcelona világbajnok labdarúgója egy hét múlva visszatér a klubjához, és ott folytatják a sérült térdének gyógykezelését. A katalán klub vasárnap megerősítette, hogy a 25 éves francia középhátvéd egy hét múlva visszatér, azt követően pedig konzervatív kezelésben részesítik. Umtiti bal térde szeptember végén sérült meg, azóta csak egyszer, november 24-én az Atlético Madrid elleni rangadón lépett pályára. Az elmúlt hetekben Dohában gyógyult, az FC Barcelona szerint felépülése a várakozásoknak megfelelően alakul.

Nainggolant fegyelmi okokból eltiltotta az Inter. Az Internazionale fegyelmi okokból eltiltotta Radja Nainggolant, a csapat belga labdarúgóját. A milánói klub vasárnap rövid közleményben tudatta a lépést, indoklás és a büntetés időtartamának ismertetése nélkül, de az olasz sajtó úgy tudja, a játékos a hét utolsó napján már nem először késett el az edzésről, emiatt kapott büntetést. A 30 éves futballista nyáron igazolt az Interhez az AS Romától, az értéke 38 millió euró. Nainggolan az elmúlt időszakban a bokájával bajlódott, de a szombati, Chievo elleni idegenbeli bajnokin (1-1) több mint egy órát a pályán volt. Eltiltása miatt szerdán, a Napoli elleni rangadón nem játszhat. Az Inter jelenleg harmadik a Serie A-ban, a hátránya nyolc pont a Napolival és 16 az éllovas Juventusszal szemben.

Megsérült a Celta Vigo válogatott csatára. A szombati, FC Barcelona elleni bajnokin megsérült Iago Aspas, a Celta Vigo válogatott labdarúgója. A klub közlése szerint a csatár a jobb combját fájlalja és előreláthatólag egy hónapig lesz harcképtelen. A 31 éves játékos a Celta házi gólkirálya, tíz találatával a bajnokság góllövőlistáján a negyedik helyen áll. A szombati találkozót az éllovas Barcelona nyerte 2-0-ra, a Celta Vigo jelenleg a tizedik helyen áll.

A hajrában szerzett góllal győzte le a sereghajtót a Valencia. A Valencia a 94. percben szerzett góllal győzte le 2-1-re a sereghajtó, vendég Huescát a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnap déli mérkőzésén. A hazai csapatnak három vereség és tíz döntetlen mellett ez volt a negyedik sikere a mostani szezonban.     La