Napi - Négyszeres Grand Slam-bajnok lett Osaka, Mourinho alatt inog a pad, Norvégia mindent vitt

2021/02/21 05:09

Naomi Osaka lett az Ausztrál Open női bajnoka, miután a döntőben két szettben, 6:4, 6:3 arányban legyőzte Jennifer Bradyt. A mérkőzés az első szett végéig volt szoros, a másodikban már csak felvillanásai voltak a rengeteget hibázó amerikainak. Osaka ezzel pályafutása során második alkalommal lett bajnok Melbourne-ben, és immáron négyszeres Grand Slam-bajnoknak mondhatja magát.

Mintegy 30 millió fontot (12 és fél milliárd forint) kapna idény közbeni elbocsátása esetén José Mourinho, a Tottenham Hotspur labdarúgócsapatának vezetőedzője - az ESPN sportcsatorna híre szerint.

Norvégia mindent vitt. férfiak és a nők váltóversenyét is a norvégok nyerték szombaton a sílövők szlovéniai világbajnokságán, Pokljukában.

Tizenöt hónapos kihagyása után ismét megsérült a kanadai Bianca Andreescu, a 2019-es amerikai nyílt teniszbajnokság női győztese.

A hatodik helyen kiemelt Barbora Krejcikova, Rajeev Ram cseh, amerikai duó nyerte a vegyes párosok döntőjét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, szombaton Melbourne-ben.

Az Egyesült Államokban készül tovább Wayde van Niekerk, a férfi 400 méteres síkfutás olimpiai címvédője és világcsúcstartója.

Az Eintracht Frankfurt 2-1-re nyert vendége, a címvédő Bayern München ellen, a vendég Borussia Dortmund pedig 4-0-s győzelmet aratott szombaton a Schalke 04 felett a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján.

1999 óta először tudott nyerni az Everton az Anfield Roadon. Az Everton 2-0-ra nyert a címvédő Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati városi rangadóján.

Denver Nuggets a kanadai Jamal Murray, a Philadelphia 76ers pedig a kameruni Joel Embiid vezérletével győzött az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) alapszakaszának pénteki játéknapján.