Napi - Aranyérmes a női kard-, bronz a férfi párbajtőrcsapat, a Bayern a negyeddöntő kapujában, döntetlen Nápolyban

2020/02/26 08:35

A Bayern a negyeddöntő kapujában, döntetlen Nápolyban. A Bayern München a Chelsea otthonában simán, 3-0-ra nyert, míg a Napoli hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az FC Barcelonával a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének keddi első felvonásán. Londonban a gól nélküli első félidőt követően Serge Gnabry három percen belül két gólt szerzett; a német válogatott futballista brillírozik a brit fővárosban, a csoportkörben ugyanis négyszer volt eredményes a Tottenham Hotspur otthonában. A végeredményt az első két találatot előkészítő Robert Lewandowski állította be, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a párharcot. A lengyel csatárnak ez volt a 11. gólja a mostani kiírásban, ezzel megelőzte az élen Erling Braut Haalandot, ráadásul idegenben a kilencedik találatát jegyezte, ennek tekintetében pedig beállította Cristiano Ronaldo csúcsát a 2013/14-es szezonból. Nápolyban az első félidőben ugyan az FC Barcelona a labdabirtoklás tekintetében óriási fölényben volt, helyzetet ugyanakkor nem tudott kidolgozni, viszont a Napoli a belga Dries Mertens klubrekord-beállítást jelentő 121. góljával megszerezte a vezetést. A katalánok nem sokkal a fordulást követően Antoine Griezmann révén egyenlítettek és ugyan a Barcelona tovább támadott és a hazaiaknak is volt egy-két helyzete, az eredmény nem változott.

Aranyérmes a női kard-, bronz a férfi párbajtőrcsapat. A magyar női kardcsapat aranyérmet nyert, a férfi párbajtőr-együttes pedig a harmadik helyen végzett a horvátországi Porecben zajló kadet vívó Európa-bajnokságon. A Battai Sugár Katinka, Keszei Kira, Pápai Viktória Zoé, Fenyősi Zita összeállítású válogatott tagjai a gyengébben sikerült egyéni verseny után a keddi csapatküzdelmek során kiválóan vívtak, különösen előbbi kettő villogott. A verseny honlapja szerint a csapat a fehérorosz, a török, majd a román együttest legyőzve menetelt el a döntőig, melyben az oroszok felett 45-41-re diadalmaskodott. Férfi párbajtőrben a Kovács Gergely, Kó Benedek, Csabai Máté, Somody Soma alkotta négyes Törökország, Svédország és Svájc csapatán át jutott a négy közé. Ott az olaszokkal óriási csatát vívott és egyetlen tussal kapott ki, a bronzmérkőzés során viszont sikerült javítania, Franciaország 40-37-es legyőzésével pedig megszerezte a csapat a harmadik helyet. A nap harmadik versenyében az egyéni aranyérmes Szemes Gergővel felálló tőrcsapat a hetedik helyen zárt. A kadet korosztály szerdai zárónapja előtt a magyar küldöttség két-két arany- és bronzéremmel áll, mivel hétfőn Ondrik Konrád lett harmadik férfi kardban.

A jelenlegi és a korábbi világelső is továbbjutott. A jelenlegi világelső Ashleigh Barty és a korábbi ranglistavezető Karolina Pliskova is bejutott a harmadik fordulóba a 2,9 millió dollár (900 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás női tenisztornán. Az ausztrál játékos kedden a német Laura Siegemundot győzte le két játszmában, míg a cseh teniszező, a viadal 2017-es bajnoka az amerikai Bernarda Perát búcsúztatta mindössze 56 perc alatt.

Paire visszavágott Cilicnek. Benoit Paire három játszmában nyert a horvát Marin Cilic ellen a 2,8 millió dollár (849 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás férfi tenisztorna első fordulójában. A nyolcadik helyen kiemelt francia játékos négy meccslabdát hárított a 2 óra 32 perces összecsapáson. Paire mostani sikerével visszavágott riválisának a januári Australian Openen elszenvedett vereségért, ráadásul 2013 óta először győzte le Cilicet, aki ezt megelőzően sorozatban öt egymás elleni meccsükön diadalmaskodott.

Magabiztosan győzte le a hollandokat a magyar csapat. A magyar női vízilabda-válogatott magabiztos, 12-7-es győzelmet aratott Szentesen a holland csapat felett a világliga európai selejtezőjének negyedik fordulójában, kedden. Bíró Attila együttese ezzel a csoport élére ugrott. A csapat jövő vasárnaptól olimpiai selejtezőtornán szerepel, azonban a koronavírus miatt egyelőre nem biztos, hogy az előzetes tervek szerint Triesztben sorra kerülő eseményt az olaszországi helyszínen rendezik meg.

Női világliga, európai selejtező, 4. forduló:
Magyarország-Hollandia 12-7 (3-1, 1-3, 6-3, 2-0)

Babosék a negyeddöntőben. Babos Tímea és Kristina Mladenovic világbajnok duója negyeddöntőbe jutott a 2,9 millió dollár (900 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás női tenisztornán. Az Australian Open címvédő kettőse kedden a cseh Lucie Hradeckával és a szlovén Andreja Klepaccsal találkozott, és hamar 5:1-es hátrányba került. Ekkor sorozatban három gémet nyertek, de fordítani már nem tudtak. A második szettben ismét az ellenfél lépett el 3:1-re, ám Hradeckáék ekkor megtorpantak, és a magyar-francia duó kiegyenlített. A harmadik játszmát helyettesítő, tíz nyert pontig tartó döntő rövidítésben a rivális 5-1-re elhúzott, de Babosék 2-6-ról sorozatban nyolc pontot hoztak, ezzel megnyerték az 1 óra 27 perces meccset. A 26 éves Babos egyesben szerencsés vesztesként főtáblára került, de ott hétfőn az első fordulóban 6:3, 6:4-re kikapott a kazah Julija Putyincevától.