Napi - A volt Real csatár 7 hónap után távozott Kolozsvárról, fölényesen nyert Máltán a magyar válogatott

2019/03/12 23:18

Negyeddöntős a Juventus és a Manchester City. A Juventus az Atlético Madrid, a Manchester City pedig a Schalke legyőzésével továbbjutott kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből.

Egygólos előnyt szerzett a Debrecen. A Debreceni VSC 1-0-ra legyőzte a vendég Mezőkövesdet a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első, keddi mérkőzésén. A találkozó egyetlen gólját Zsóri Dániel szerezte az 58. percben. A két csapat szombaton az OTP Bank Ligában játszott egymással, az eredmény akkor is 1-0 lett a hajdúságiak javára. A kupavisszavágót április 3-án rendezik.

Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:
Debreceni VSC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (0-0)

Elődöntős a címvédő Veszprém. A címvédő Veszprém csapata 30-21-re győzött Tatabányán a férfi kézilabda Magyar Kupa keddi negyeddöntőjében.

Megbüntették a Vidi vezetőedzőjét. A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága 300 ezer forintos pénzbüntetést rótt ki kedden Marko Nikolicra, a MOL Vidi FC vezetőedzőjére. A szerb trénernek azért kell fizetnie, mert a testület indoklása szerint "a mérkőzés lefújása után a játéktérre ment és ott a játékvezető személyére sértő kifejezést használt".

Kraft nyert Lillehammerben. Az osztrák Stefan Kraft nyerte kedden a síugrók világkupa-sorozatának lillehammeri versenyét. A kétszeres világbajnok versenyző sikeréhez kétség sem férhetett, mindkét sorozatban ő szállt a legmesszebbre, ráadásul másodjára - az egész mezőnyből egyedüliként - 140 méter fölé jutott. Mögötte a norvég szurkolók örömére a vasárnapi, oslói viadalon győztes Robert Johansson lett a második, míg harmadikként a világkupát már biztosan megnyerő japán Kobajasi Rjoju végzett. Kraft pályafutása 16., idénybeli negyedik vk-diadalát aratta.

Fölényesen nyert Máltán a magyar válogatott. A magyar férfi vízilabda-válogatott 24-8-ra győzött kedden Málta vendégeként a világliga selejtezőjében, a csoportkör hatodik, utolsó fordulójában.

Férfi világliga, selejtező, A csoport:
Málta-Magyarország 8-24 (2-6, 1-7, 3-6, 2-5)

Azonos napokon játszik a Győr és az FTC a negyeddöntőben. A címvédő Győr, valamint a Ferencváros is április 7-én vasárnap, illetve 13-án szombaton játszik a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Az európai szövetség kedden hozta nyilvánosságra a kezdési időpontokat, egyben hangsúlyozta, hogy a nyolcas mezőnyben csak Magyarország képviselteti magát két csapattal. A középdöntőben a 32-32-es döntetlennel zárult Győr-Ferencváros rangadót látták a legtöbben a helyszínen (5475 fő), és a címvédő győriek büszkélkedhetnek a legmagasabb átlagnézőszámmal (5420 fő). A dán Odense és a norvég Vipers Kristiansand első alkalommal jutott negyeddöntőbe a BL-ben, a Metz és a CSM Bucuresti, valamint a Ferencváros és a Rosztov-Don viszont már tavaly is megmérkőzött egymással a nyolc között, akkor a francia Metz és az orosz Rosztov-Don nyerte a párharcokat. Egyedül az ETO veretlen a mezőnyben, ráadásul ez a remek sorozat már 21 BL-meccs óta tart. A négyes döntőt május 11-én és 12-én a Papp László Budapest Sportarénában  rendezik.

Megszületett az első hazai aranyérem. A hazai szurkolók örömére Hanna Öberg nyerte a nők 15 kilométeres egyéni versenyét a svédországi Östersundban zajló sílövő-világbajnokság keddi napján. Ebben a számban hagyományosan olyan sportoló szokott győzni, aki hibátlanul céloz mind a négy lövészetnél, mert itt nem egy rövidke büntetőkör jár a célt tévesztő versenyzőknek, hanem hibánként egy büntetőpercet hozzáadnak az idejükhöz. A legjobbak közül ezúttal ketten találtak célba mind a húsz alkalommal, közülük pedig a táv olimpiai bajnoka több mint fél perccel gyorsabbnak bizonyult, mint a világkupában élen álló olasz Lisa Vittozzi. A bronzérmet a francia Justine Braisaz szerezte meg, ő egyet hibázott a lövészet során. A 23 éves Öberg nemcsak pályafutása első aranyát, hanem első érmét nyerte a világbajnokságokon. A svédek is első diadaluknak örülhettek a hazai rendezésű eseményen.

Eredmények női egyéni (15 km), világbajnok:
1. Hanna Öberg (Svédország) 31:45.9 perc (0 lőhiba)
2. Lisa Vittozzi (Olaszország) 32:17.3 (0)
3. Justine Braisaz (Franciaország) 32:17.5 (1)

Julio Baptista hét hónap után távozott Kolozsvárról. A brazil Julio Baptista hét hónap után távozott a román bajnoki címvédő CFR Cluj labdarúgócsapatától. A magyar válogatott Lang Ádámot is foglalkoztató klub keddi közleménye szerint közös megegyezéssel bontották fel a korábbi 47-szeres válogatott csatár szerződését. A 37 éves Baptista hét hónappal ezelőtt igazolt Kolozsvárra, de két bajnoki mérkőzésen összesen csupán 21 perc játéklehetőséget kapott, holott ő volt az egyik legjobban fizetett futballista a román élvonalban. A támadójátékos korábban a Real Madrid, az Arsenal és az AS Roma csapatát is erősítette, hazája válogatottjával pedig kétszer megnyerte a Copa Americát.

Nem tiltották el Gattusót az Inter elleni rangadó előtt. Nem tiltották el Gennaro Gattusót, az AC Milan labdarúgócsapatának vezetőedzőjét az Internazionale elleni, vasárnapi rangadó előtt. A trénert szombaton, a Chievo elleni bajnoki mérkőzés első félidejében a játékvezető a kispadtól a lelátóra küldte, ezért eltiltás fenyegette. Az olasz liga keddi fegyelmi döntése szerint azonban Gattusónak egyetlen mérkőzést sem kell kihagynia, viszont 15 ezer eurót (4,7 millió forint) be kell fizetnie, mert "megfélemlítő kifejezést használt az ellenfél egyik játékosával szemben". Az AC Milan a tabella harmadik helyén áll, az Inter egy ponttal lemaradva a negyedik. Rangadójuk vasárnap 20.30-kor kezdődik.