A  Vidi legyőzte a Fradit, a férfi vízilabdázók az év csapata a FINA-nál

A Vidi legyőzte a Fradit, a férfi vízilabdázók az év csapata a FINA-nál

Hosszabbitás ·
2018/12/16 22:36

A második helyen álló MOL Vidi FC házigazdaként 2-1-re legyőzte a listavezető Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 18., idei utolsó fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén. A címvédő fehérváriak győzelme azt jelenti, hogy öt pontra megközelítették az FTC-t a bajnoki tabellán.

OTP Bank Liga, 18. forduló:
MOL Vidi FC-Ferencvárosi TC 2-1 (1-1)

A házigazda Liverpool nyerte az angol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi rangadóját: a Vörösök a Manchester United elleni 3-1-es sikerrel nemcsak a veretlenségüket őrizték meg, hanem ismét a tabella élére ugrottak, az előnyük továbbra is egy pont a címvédő Manchester Cityvel szemben.

Premier League, 17. forduló:
FC Liverpool-Manchester United 3-1 (1-1)
Brighton-Chelsea 1-2 (0-2)
Southampton-Arsenal 3-2 (2-1)

A címvédő és listavezető FC Barcelona 5-0-ra győzött a Levante vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának vasárnapi játéknapján. A valenciai mérkőzésen Lionel Messi mesterhármasig jutott, rajta kívül Luis Suárez és Gerard Piqué volt eredményes.

La Liga, 16. forduló:
Levante-FC Barcelona 0-5 (0-2)
Huesca-Villarreal 2-2 (1-0)
Espanyol-Real Betis 1-3 (1-1)
Sevilla-Girona 2-0 (0-0)

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig házigazdaként 4-1-re legyőzte a Mainzot a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának vasárnapi játéknapján. A lipcseiek nyolc mérkőzés után is veretlenek hazai pályán a Bundesligában. Mindkét magyar válogatott játékosuk, a kapus és a csapatkapitány is végig a pályán volt, klubtársaik közül Yussuf Poulsen és Timo Werner is két gólt szerzett.

Bundesliga, 15. forduló:
RB Leipzig-FSV Mainz 05 4-1 (2-1)
Eintracht Frankfurt-Bayer Leverkusen 2-1 (1-0)

A Napoli 1-0-ra győzött a Cagliari otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának vasárnapi játéknapján. A meccs egyetlen gólját a nápolyiak lengyel csatára, Arkadiusz Milik a 91. percben szerezte.

AS Roma-Genoa 3-2 (2-2)

Kalmár Ákos hetedik lett 1500 méter gyorson a kínai Hangcsouban rendezett rövidpályás úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján. A 18 éves magyar versenyző a szombati előfutamból egyéni csúcsát több mint hét másodperccel megjavítva (14:31.94) jutott a fináléba. A döntőben Kalmár a táv elején szinte lemásolta egy nappal korábbi teljesítményét, ötszáz méter után nyolc századdal volt rosszabb az ideje az előfutamhoz képest, ezzel a nyolcadik helyen haladt. Egy kilométernél másfél másodpercre nőtt a hátránya előző napi idejéhez képest, azonban az amerikai Zane Grothe mellett elment és a hetedik helyre jött fel.

A magyarok ezzel befejezték szereplésüket a kínai nagyvárosban, közülük csak Hosszú Katinka szerzett érmet: a háromszoros olimpiai bajnok a keddi nyitónapon 400 méter vegyesen, szerdán 200 méter pillangón védte meg címét, valamint 100 méter háton lett második, pénteken 100 méter vegyesen, szombaton pedig 200 méter vegyesen nyert. Kalmár és Hosszú mellett még két magyar úszhatott döntőt, Bernek Péter és Gyurta Gergely 400 méter vegyesen, előbbi negyedik, utóbbi ötödik lett.

Hosszú Katinka lett az év női úszója a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetségnél (FINA). A háromszoros olimpiai bajnok a kínai Hangcsouban rendezett rövidpályás világbajnokságot követő gálán vette át az elismerést. A pontversenybe az idei világkupa-sorozatban, illetve a most befejeződött vb-n nyújtott teljesítmény számított bele.

Háfra Noémi is bekerült a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság álomcsapatába. Az európai szövetség szavazásán csütörtöktől szombatig posztonként öt jelöltre lehetett voksolni a torna okostelefonos alkalmazása segítségével. A győzteseket vasárnap hirdették ki. A Ferencváros junior világbajnok balátlövője a német Emily Bölk, a montenegrói Djurdjina Jaukovic, a dán Anne Mette Hansen és a francia Orlane Kanor előtt végzett az első helyen posztján.

A világbajnok és házigazda francia női kézilabda-válogatott nyerte az Európa-bajnokságot, miután a vasárnapi döntőben 24-21-re legyőzte az olimpiai címvédő Oroszországot. Sikerével a francia válogatott - amely egy olimpiai és öt világbajnoki döntő után első alkalommal játszott kontinensbajnoki finálét - kijutott a 2020-as tokiói ötkarikás játékokra, míg az oroszoknak továbbra sincs Európa-bajnoki címük.

Eredmény, döntő:
Franciaország-Oroszország 24-21 (13-12)
a 3. helyért:
Hollandia-Románia 24-20 (15-8)

A 90 kilogrammos Tóth Krisztián ezüstérmet nyert az olimpiai kvalifikációs cselgáncs világkupa-sorozat évzáró versenyén, a kantoni Mesterek Tornáján. A Pénzügyőr SE 24 éves, világranglista-3. versenyzője a viadal honlapja szerint orosz, cseh, majd holland riválissal szemben verekedte be magát a döntőbe, ahol ipponnal kikapott a spanyol színekben induló, világbajnok Nikoloz Sherazadishvilitől.

A
Ferencváros 1996 óta először nyerte meg a férfi vízilabda Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben hat góllal legyőzte a Miskolcot a Komjádi Uszodában.

Eredmény, BENU férfi Magyar Kupa, döntő:
FTC-Telekom Waterpolo - PannErgy-Miskolci VLC 10-4 (4-2, 2-1, 2-1, 2-0)

Az UVSE csapata nyerte a női vízilabda Magyar Kupát, miután a sorozat vasárnapi döntőjében ötgólos győzelmet aratott a BVSC felett. A Komjádi Uszodában rendezett, végig igen egyoldalú összecsapás legeredményesebbje a három gólig jutó Szücs Gabriella volt. A BVSC - amely a hajrában tudta kozmetikázni az eredményt - játékosai mind a négy ötméteresüket elrontották. Az UVSE sorozatban ötödször hódította el a trófeát.

Női vízilabda Magyar Kupa, döntő:
UVSE - BVSC-Zugló Diapolo 10-5 (3-0, 2-0, 1-1, 4-4)

A magyar férfi vízilabda-válogatott lett az év csapata a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetségnél (FINA). Az elismerést Chilkó Márton Universiade-győztes játékos vette át a kínai Hangcsouban rendezett rövidpályás úszó-világbajnokságot követő gálán. A pontversenybe a FINA által szervezett idei két esemény, azaz a világliga és a világkupa eredményei számítottak bele, előbbiben a magyar csapat ezüstérmes lett, utóbbit pedig megnyerte.

A magyar küldöttség nyolc érmet, egy aranyat, három ezüstöt és négy bronzot szerzett Japánban, a kerekesszékes vívó világkupaversenyen. Ezzel az együttes - Kína és Oroszország mögött - a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton. Nemcsik Zsolt szövetségi kapitány beszámolója alapján a kiotói viadal csütörtöki nyitónapján a kardozóknál Osváth Richárd (A kategória) a világranglista vezetőjeként magabiztosan menetelt a döntőig, ahol azonban kikapott, így másodikként zárt. A nőknél ugyanebben a kategóriában Hajmási Éva ugyancsak ezüstérmes lett, míg a B-ben Madarászné Mező Boglárka a harmadik helyen végzett.

Zakar Kristóf személyében magyar győztest avattak egyesben a kopogós pingpong Európa-bajnokságon, amelyet szombaton és vasárnap rendeztek meg Budapesten, a III. kerületi High Life Sportban. A verseny különlegességét az adta, hogy az asztaliteniszben mára megszokott, szoft ütőborítások helyett szivacs nélküli, úgynevezett kopogós ütőkkel bonyolítják le.

Az osztrák Marcel Hirscher sikerét hozta a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának Alta Badia-i óriásműlesikló versenye. A hétszeres összetett vk-győztes - egyben a szakági címvédő - Hirscher az első futamban a leggyorsabb, a másodikban pedig a második legjobb időt síelte, így sikeréhez kétség sem férhetett: több mint két és fél másodperccel utasította maga mögé a második helyezett francia Thomas Fanarát. A dobogó harmadik fokára az ugyancsak francia Alexis Pinturault állhatott fel. Hirscher pályafutása 61. vk-sikerét aratta, s átvette a vezetést az összetett világkupa pontversenyében.