Napi - A Real után a Barca is búcsúzott a Király-kupától, győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar férfi jégkorong-válogatott az olimpiai selejtezőn

2020/02/06 23:09

A Real Madrid után a Barcelona is kiesett. Az FC Barcelona kiesett a labdarúgó spanyol Király Kupa negyeddöntőjében, miután csütörtök este 1-0-ra kikapott az Athletic Bilbao otthonában. A hazaiaknak mindössze két lövése találta el a kaput, ám a másodikból, Inaki Williams 93. perces fejeséből megszületett a győztes gól. Az elődöntő sorsolását pénteken rendezik, az első meccseket jövő szerdán, a visszavágókat március 4-én játsszák. A fináléra április 18-án kerül sor Sevillában. Legutóbb 2003-ban fordult elő, hogy a Barcelona, a Real Madrid és az Atlético Madrid sem jutott a legjobb négy közé a spanyol kupasorozatban.

Eredmények, negyeddöntő:
Athletic Bilbao-FC Barcelona 1-0 (0-0)

Györe a negyeddöntőbe jutott. Györe László (Laslo Djere) bejutott a negyeddöntőbe az argentínai Cordobában zajló, 546 ezer dollár (166,5 millió forint) összdíjazású salakpályás tenisztornán, miután csütörtökön két szettben legyőzte a spanyol Pedro Martínezt. A negyedik helyen kiemelt Györe (a világranglista 39. helyezettje) 1 óra 32 perc alatt kerekedett spanyol riválisa (150.) fölé.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Györe (Djere, szerb, 4.)-Martínez (spanyol) 6:3, 6:4

A Real Sociedad hétgólos meccsen búcsúztatta a Real Madridot. A Real Madrid meglepetésre hazai pályán búcsúzott a labdarúgó spanyol Király Kupa negyeddöntőjében, miután csütörtökön 4-3-ra kikapott a Real Sociedadtól.  Az első félidőben a jól védekező és veszélyesen kontrázó Real Sociedad Martin Ödegaard góljával szerzett vezetést a 22. percben. A 21 éves norvég középpályás a Real Madrid játékosa, de három éve folyamatosan kölcsönben szerepel, a baszkokhoz tavaly nyáron került. A hazaiak a második félidőben sem tudtak kellő nyomást gyakorolni, majd a vendégek támadója, Alexander Isak az 50. percben lesről talált a Real Madrid kapujába, de a gólt csak videobírós segédletet követően nem adta meg a játékvezető. A vendégek 20 éves  svéd támadója percekkel később duplán kárpótolta magát: az 54. és az 56. percben is érvényes találatot szerzett. A madridi szépítést követően - Marcelo volt eredményes - Isak az előkészítésből vette ki a részét: beadását a 69. percben Mikel Merina lőtte a kapuba. A hajrában nagy rohamra indult a Real Madrid, amely egy les miatt meg nem adott gólt követően a 81. percben megszerezte a második, a 93. percben pedig a harmadik találatát, egyenlítenie azonban a hátralévő három percben már nem sikerült.

Nem sikerült az újabb bravúr a Vasasnak. A Vasas Óbuda 3-0-ra kikapott a klubvilágbajnok olasz Coneglianótól a női röplabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, csütörtökön Érden. A magyar bajnok a zárófordulóban, február 18-án a román Alba Blaj csapatával játszik Nagyszebenben.

Eredmény, Bajnokok Ligája, D csoport, 5. forduló:
Vasas Óbuda-A. Carraro Imoco Conegliano (olasz) 0-3 (-12, -19, -13)

Kettős győzelemmel negyeddöntős a Békéscsaba. A Békéscsaba házigazdaként 3-2-re legyőzte a szlovén Calcit Kamnik csapatát a női röplabda Challenge Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott tovább. A párharc első felvonásán, január 23-án a magyar együttes vendégként 3-0-ra nyert, a negyeddöntőben pedig a görög Olimpiakosz Pireusz lesz az ellenfele. A 127 perces visszavágón a mezőny legeredményesebb tagja a csabaiak horvát ütőjátékosa, Mia Jerkov volt 22 ponttal.

Eredmény, nyolcaddöntő, visszavágó:
Swietelsky Békéscsaba-Calcit Kamnik (szlovén) 3-2 (-22, 16, 21, -23, 12)

Dopping miatt egyéves eltiltást kapott az olimpiai bajnok dél-afrikai úszó. Roland Schoeman olimpiai bajnok dél-afrikai úszó egyéves eltiltást kapott a doppingszabályok megszegéséért. A nemzetközi szövetség (FINA) csütörtökön közölte, hogy a 39 éves úszó eltiltása május 17-ig tart. Hozzátették: Schoeman szervezetében tavaly május 18-án egy versenyen kívüli ellenőrzés során találtak tiltott anyagokat. Az úszó 2004-ben tagja volt az olimpián 4x100 méteres gyorsúszásban aranyérmes dél-afrikai váltónak, 100 méter gyorson ezüstérmes, 50 méter gyorson pedig bronzérmesként zárt Athénban. Schoeman részt vett még a 2000-es, a 2008-as és a 2012-es olimpián is, viszont nem sikerült kijutnia a 2016-os riói játékokra. A sportoló tavaly úgy fogalmazott: szeretne még egy olimpián versenyezni.

A nyolcaddöntőben búcsúzott az első kiemelt Paire. Az első helyen kiemelt francia Benoit Paire a nyolcaddöntőben búcsúzott az indiai Púnában zajló, 610 ezer dollár (186 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. A világranglista 19. helyezettje csütörtökön az olasz Roberto Marcorától (174.) kapott ki két szettben, 1 óra 18 perc alatt. Utóbbi ellenfele a negyeddöntőben a hatodik helyen kiemelt ausztrál James Duckworth lesz.

Ousmane Dembélét műteni is kell. Ousmane Dembélét, az FC Barcelona labdarúgóját kedden Finnországban megműtik. A katalán klub csütörtöki közlése szerint a 22 éves francia támadót - akinek a hétfői edzésen szakadt el a combizma - Turkuban operálják meg, majd azt követően adnak tájékoztatást várható visszatérésének időpontjáról. A spanyol és a francia sajtó eközben szinte biztosra veszi, hogy Dembélé ebben a szezonban már nem lép pályára, és erősen megkérdőjeleződött a részvétele a nyári Európa-bajnokságon is.

Hári triplázott, sima siker az észtek elleni nyitányon. Győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar férfi jégkorong-válogatott a nottinghami olimpiai selejtezőtornán, miután a csütörtöki nyitómérkőzésen 4-1-re nyert az észt csapat ellen. Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese a nyitó harmadban szerzett vezetést Hári János találatával, aki a második húsz percben előbb emberelőnyből, majd - észt szépítést követően - felállt védelem ellen is gólt szerzett. A záró felvonásban Csányi Karol iratkozott fel az eredményjelzőre. A pénteki szünnap után szombaton az idei vb-rivális román együttessel találkozik a magyar válogatott, majd a vasárnapi záró találkozón a házigazda A csoportos britek ellen lép jégre. A négyes torna győztese jut a 2022-es pekingi téli ötkarikás játékok utolsó kvalifikációs körébe.

Görbicz Anita is tagja a női kézilabda-válogatott szakmai stábjának. Szakmai tanácsadóként Görbicz Anita is segíteni fogja Danyi Gábor és Elek Gábor szövetségi kapitányok munkáját a magyar női kézilabda-válogatottnál. A magyar szövetség (MKSZ) csütörtöki tájékoztatása szerint véglegessé vált a női válogatott szakmai stábjának összetétele a márciusban sorra kerülő győri olimpiai selejtezőre. Danyi Gábor és Elek Gábor, valamint Görbicz Anita mellett Bakos István kapusedző és Holanek Zoltán erőnléti edző is tagja a stábnak, Balogh László pedig a mentális felkészítésben segít a csapatnak.