Napi - A Puskás Akadémia kikapott a Flamengótól, Sharapova visszatér, Nadal pihen Wimbledon előtt

2019/06/10 22:45

Cosimo Inguscio helyettesíti majd a Groupama Arénában az eltiltott Marco Rossit a magyar labdarúgó-válogatott kedd esti Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésén, Wales ellen. A szövetségi kapitány az azerbajdzsáni kezdőcsapaton több helyen is változtatni fog. Részletek ITT.

A házigazda Puskás Akadémia 4-2-re kikapott a brazil Flamengótól a 12. Puskás Suzuki Kupa utánpótlás labdarúgótorna hétfői döntőjében.  A felcsútiak hatodik alkalommal játszottak finálét, nyerniük azonban még egyszer sem sikerült.

A spanyol labdarúgó-válogatott 3-0-s, magabiztos sikerrel tartotta otthon a három pontot a svédekkel szemben az Európa-bajnoki selejtezők hétfői játéknapján, így négy mérkőzést követően százszázalékos mérleggel áll az F csoport élén. A nagy fölényben futballozó házigazdák csak a második félidő közepén szereztek vezetést, Sergio Ramos 165. válogatottbeli fellépésén a 20. gólját szerezte. A hajrában újra büntetőhöz jutottak a spanyolok, ezúttal Álvaro Morata volt az ítéletvégrehajtó, nem sokkal később pedig Mikel Oyarzabal szerezte meg első gólját a nemzeti csapat színeiben.

Észak-Macedónia - Ausztria 1-4 (1-1)

Fucsovics Márton két helyet rontott, így az 52. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. Balázs Attila ismét a legjobb 200 között szerepel, miután múlt héten döntős volt a csehországi Prostejovban rendezett challengertornán. A magyar játékos 25 helyet javított, és így a 197. A ranglista élén nem történt változás: az első helyen a szerb Novak Djokovic áll, akit a Roland Garros győztese, a spanyol Rafael Nadal, valamint a svájci Roger Federer követ.

Babos Tímea egyesben öt, párosban három helyet javított a női teniszezők legfrissebb világranglistáján, így előbbiben a 143., utóbbiban a második helyen áll. A 26 éves soproni játékos vasárnap megnyerte a női párosok versenyét a Roland Garroson, társa, a francia Kristina Mladenovic ugyancsak három helyet lépett előre, és 80 pontos előnnyel áll a párosranglista első helyén. Egyesben Baboson kívül a legjobb 200 között már csak egy magyar található: Bondár Anna a 177.Az élen változatlanul a japán Oszaka Naomi áll, de utána nagy változások történtek: a Roland Garroson tavaly győztes román Simona Halep öt, döntőbeli ellenfele, az amerikai Sloane Stephens két helyet csúszott vissza. Az idei győztes ausztrál Ashleigh Barty eközben a 8. helyről feljött a 2. helyre, döntős ellenfele, a cseh Marketa Vondrousova 22 helyet javított, és a 16.

Rafael Nadallal kapcsolatos hírünk:

Nadal Wimbledon előtt kihagyja a füves tornákat | Hosszabbítás

Rafael Nadal nem indul a wimbledoni teniszbajnokság előtti füves tornákon. A 33 éves spanyol sportoló azt követően nyilatkozott erről, hogy karrierje során 12. alkalommal megnyerte a francia nyílt teniszbajnokságot. "Mindenki tudja, hogy szeretek füvön játszani, de azzal is tisztában lehet mindenki, hogy már nem vagyok képes sorozatban annyi héten át pályán lenni, mint nyolc vagy tíz éve" - mondta Nadal.

Az orosz Maria Sharapova négy és fél hónapos kihagyás után a jövő hétfőn kezdődő mallorcai füves teniszbajnokságon tér vissza a pályára. A korábbi világelső hétfőn jelentette be, hogy nagy örömmel fogadta el a szervezők szabadkártyáját. A 32 éves Sarapova január végén játszott legutóbb, a szentpétervári torna második fordulójában azonban játék nélkül feladta a mérkőzését. Egy hónappal később kisebb vállműtéten esett át, majd kihagyta a teljes salakpályás szezont.

Pályafutása során először vesz részt a jövő heti birminghami füvespályás női tenisztornán Venus Williams. A versenyeket rendező WTA hétfői híre szerint az ötszörös wimbledoni bajnok, 38 éves amerikai sztár szabadkártyával indul a viadalon. A korábbi világelső teniszező, aki 49 egyéni tornagyőzelemmel rendelkezik, korábban csak három alkalommal vállalt a wimbledoni viadalra felvezető tornát, 1997-ben, 1998-ban és 2011-ben Eastbourne-ben szerepelt.

Tizenhat magyar versenyző áll rajthoz kedden a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny siófoki prológján.

Tour de Hongrie, a lehetőség | Hosszabbítás

Tizenhat magyar versenyző áll rajthoz kedden a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny siófoki prológján. Az egyetlen hazai kontinentális csapat, a Pannon Cycling Team hat, illetve a válogatott hét magyar kerekese mellett Dina Márton a spanyol Kometa Cycling Teamben, Alberto Contador csapatában, míg Valter Attila a lengyel CCC Development Team, Rózsa Balázs pedig a luxemburgi Differdange-Geba színeiben indul.

Szita Zoltán a lengyel Wisla Plock kézilabdacsapatában folytatja pályafutását. A Telekom Veszprém honlapjának hétfői bejelentése szerint a saját nevelésű 21 éves balátlövőt a következő szezonra adták kölcsönbe a lengyel csapatnak. A Wisla Plock edzője, Xavier Sabaté korábban a veszprémieknél dolgozott, míg magyar szövetségi kapitányként Szita az ő irányítása alatt mutatkozott be a válogatottban. A lengyel csapat honlapján Adam Wisniewski sportigazgató kiemelte: legalább két évig számítanak Szitára, akinek jövőre lejár a szerződése a veszprémieknél, és így 2020 nyarától automatikusan az ő játékosuk lesz. Szita a veszprémiek első csapatában is kapott már szerepet, az elmúlt két idényben viszont a balatonfüredieknél játszott, ugyancsak kölcsönben.

A Hungaroring (Tenke Tomi) és a Szlovákiaring (Luca Engstler) után a Nürburgringen is csatlakozik egy szabadkártyás pilóta az Oscaro WTCR Túraautó Világkupa mezőnyéhez.

Nordschleife-kategóriagyőztes érkezik a WTCR-be | Hosszabbítás

A Hungaroring (Tenke Tomi) és a Szlovákiaring (Luca Engstler) után a Nürburgringen is csatlakozik egy szabadkártyás pilóta az Oscaro WTCR Túraautó Világkupa mezőnyéhez. A 30 éves finn Antti Buri egy Audi RS3 LMS-el áll majd rajthoz, amit a részben általa alapított AS Motorsport készít majd fel számára.

A St. Louis Blues nem tudott élni a lehetőséggel, hogy hazai pályán nyerje meg története első Stanley Kupáját. A vendég Boston Bruins ugyanis 5-1-re győzött ellene, és ezzel 3-3-ra módosította a két csapat párharcának állását. A bajnoki cím sorsa közép-európai idő szerint csütörtökön Bostonban dől el.

Eredmény, Stanley Kupa-döntő, 6. mérkőzés:
St. Louis Blues-Boston Bruins 1-5
A négy győzelemig tartó párharc állása: 3-3

Cristiano Ronaldo szívesen látná a Juventus labdarúgócsapatában Matthijs de Ligtet, a hollandok 19 éves védőjét. Az ötszörös aranylabdás portugál sztár a két válogatott vasárnap esti Nemzetek Ligája döntőjét követően mondta azt a Ajax Amsterdam fiatal futballistájának, hogy "jöjjön Torinóba". Az újságírók kérdésére a holland futballista csak annyit mondott, hogy most csalódott, mivel csapata 1-0-ra kikapott, és ezzel nem szeretne foglalkozni. De Ligt lehet a nyári átigazolási piac egyik legértékesebb játékosa, az Ajax együttesével a Bajnokok Ligájában elődöntős futballistáért olyan csapatok állnak sorban, mint a sorozat győztese, a Liverpool, vagy az FC Barcelona.

Nem indul az idei Tour de France országúti kerékpáros körversenyen Primoz Roglic, az előző évi viadal negyedik helyezettje. A szlovén kerekes nincs ott holland csapata, a Jumbo-Visma keretében, amelyet a júliusi Tourra neveztek. A 29 éves Roglic idén eddig kiemelkedő teljesítményt nyújtott, mindhárom egyhetes körversenyt megnyerte, amelyen rajthoz állt (az egyesült arab emírségekbelit, a tirrén-adriait és a romandiait), a Giro d'Italián pedig harmadikként zárt. A Tour de France-ra július 6. és 28. között kerül sor.

Bejelentette visszavonulását Tony Parker, aki 18 szezont játszott az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA). A 37 éves francia irányító 2001-ben került a San Antonio Spurshöz, ahol egészen 2018-ig szerepelt, ez idő alatt négy bajnoki címet nyert (2003, 2005, 2007, 2014), a 2007-es nagydöntőben pedig a sorozat legértékesebb játékosának (MVP) választották. A hatszoros All Star-válogatott kosaras a Charlotte Hornetsben fejezte be karrierjét.