Napi - A Liverpool támadója újra edzésbe állt, Zverev simán jutott negyeddöntőbe
A Liverpool támadója újra edzésbe állt, Zverev simán jutott negyeddöntőbe

2019/05/21 23:19

Simán jutott negyeddöntőbe Zverev. Alexander Zverev könnyedén győzte le Ernests Gulbist az 525 ezer euró (171,2 millió forint) összdíjazású genfi salakpályás férfi tenisztornán. Az első helyen kiemelt német két sima szettben, bő egy óra alatt búcsúztatta kedden lett ellenfelét, aki mindössze három játékot nyert. Ellenfele a negyeddöntőben a bolíviai Hugo Dellien lesz.

Eredmények nyolcaddöntő:
Zverev (német, 1.)-Gulbis (lett) 6:2, 6:1
Dellien (bolíviai)-Tipsarevic (szerb) 7:6 (7-3), 6:3

Kanadai és orosz győzelem a csoportkör zárásásán. Kanada három góllal verte az amerikaiakat, ezzel az élen végzett az A csoportban a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon. A kassai mérkőzésen az amerikaiaknak is megvoltak a lehetőségeik, de a kanadaiak célratörőbben és eredményesebben játszottak. A B csoportban az oroszok hibátlan teljesítménnyel lettek elsők. A keddi játéknap utolsó pozsonyi összecsapásán az első harmadban ugyan hátrányba kerültek a svédekkel szemben, de a másodikban hat gólt ütöttek, így a harmadik szakaszra nem maradt izgalom.

Auger-Aliassime a második negyeddöntős. Felix Auger-Aliassime közel kétórás mérkőzésen búcsúztatta John Millmant az 525 ezer euró (171,2 millió forint) összdíjazású lyoni salakpályás férfi tenisztornán. A negyedikként rangsorolt kanadai az első szettet rövidítésben nyerte meg, a másodikat pedig úgy, hogy 6:5-ös vezetésénél elvette ausztrál ellenfele adogatójátékát. A negyeddöntőben az amerikai Steve Johnsonnal találkozik majd.

Auger-Aliassime (kanadai, 4.)-Millman (ausztrál) 7:6 (7-3), 7:5
Johnson (amerikai)-Herbert (francia, 7.) 7:6 (8-6), 5:7, 6:1

Démare szakaszsikere, változatlan összetett.A francia Arnaud Démare nyerte kedden a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott. A Ravenna és Modena közötti 145 kilométeres, teljesen sík etap utolsó három kilométerén a spanyol Francisco Ventoso vállalkozott bátor szökésre, ám 800 méterrel a cél előtt befogták. A mezőnyt azonban egy bukás szakította ketté, a sprinterek közül a német bajnok Pascal Ackermann esett el. Az utolsó métereken a győzelemért így egy kisebb csoport hajrázott, ebben a Démare bizonyult leggyorsabbnak az olasz bajnok Elia Vivianit, illetve Ackermann csapat- és honfitársát, Rüdiger Seliget megelőzve. Mivel a bukás az utolsó három kilométeren belül történt, mindenki a győztesével azonos időt kapott, s ezáltal nem változott az összetett állása. Így az olasz Valerio Conti viselheti a rózsaszín trikót szerdán is, amikor a Carpi és Novi Ligure közötti 206 kilométeres szakasz vár a versenyzőkre. A mezőny összesen 3578,8 kilométert tesz meg a jövő vasárnapi veronai befutóig.

Eredmények 10. szakasz, Ravenna-Modena, 145 km:
1. Arnaud Démare (francia, Groupama-FDJ) 3:36:07 óra
2. Elia Viviani (olasz, Deceuninck-Quick Step) azonos idővel
3. Rüdiger Selig (német, Bora-Hansgrohe) a. i.

Egy hónap múlva rajt, bemutatták az érmeket. Pontosan egy hónappal a rajt előtt kedden bemutatták a minszki Európa Játékok érmeit. Az ünnepélyes prezentációra Mir várkastélyában került sor, miután a Rómából indult - és Budapestet is érintő - fáklyaváltó éppen ezen a napon érkezett a fehérorosz fővárostól 85 kilométerre délre fekvő településre. A szervezők keddi közlése szerint a júniusi multisport esemény legfőbb szimbóluma, a paparac kvetka mágikus virág megjelenik az érmeken is, amelyek a hagyományos módon klasszikus kör alakúak. Egy-egy medál átmérője 9,5 centiméter - ez arra utal, hogy Fehéroroszországnak 9,5 millió lakosa van -, a súlya pedig 540 gramm. Összesen 1084 érmet - 329 aranyat és ezüstöt, valamint 426 bronzot - készítenek a II. Európa Játékokra, minden medál hátuljába belevésik a sportágat és a versenyszámot, amelyben az illető versenyző dobogós helyezést ért el. A versenyt június 21. és 30. között rendezik Minszk 12 sportlétesítményében. Ötven ország több mint 4000 sportolója - köztük várhatóan több mint 120 magyar - verseng majd 15 sportágban. Cselgáncsban, kajak-kenuban, ökölvívásban és tollaslabdában a játékok egyben Európa-bajnokságnak is számítanak, míg asztaliteniszben, íjászatban, karatéban és sportlövészetben tokiói kvótát is osztanak. További négy sportágban - atlétikában, cselgáncsban, kerékpárban és tollaslabdában - olimpiai kvalifikációs ranglistapontokat lehet gyűjteni, illetve szintet teljesíteni.

Delbonis lesz Fucsovics ellenfele. Az argentin Federico Delbonis lesz a címvédő Fucsovics Márton első ellenfele az 525 ezer euró (171,2 millió forint) összdíjazású genfi salakpályás férfi tenisztornán. A világranglistán 84. dél-amerikai játékos kedden, az első fordulóban a selejtezőből érkezett Grigor Dimitrovot búcsúztatta. A 28 éves bolgár korábban játszott elődöntőt Wimbledonban és az Australian Openen is, ATP-világbajnoki címe után a harmadik volt a rangsorban, de mostanra a 47. helyre csúszott vissza, amire 2012 óta nem volt példa. A világranglistán 38. Fucsovicsnak egyesben az első találkozója lesz a salakspecialista Delbonis elleni nyolcaddöntő, a negyedik helyen kiemelt magyar teniszező erőnyerőként nem lépett pályára a nyitókörben.

Eredmények 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Ramos (spanyol)-Mannarino (francia, 6.) 6:7 (2-7), 6:3, 6:2
Delbonis (argentin)-Dimitrov (bolgár) 1:6, 6:4, 6:2
Sousa (portugál)-Mayer (argentin) 6:2, 6:7 (6-8), 6:4

Márton Anita hetedik Nankingban. A súlylökő Márton Anita a hetedik helyen végzett a kínai Nankingban rendezett keddi nemzetközi versenyen. A nemzetközi szövetség honlapja alapján az olimpiai bronzérmes, fedettpályás világ- és kétszeres Európa-bajnok magyar sportoló idei legjobbjától (18,81 méter) elmaradva, 18,19 méterrel zárt. A számot a hazai közönség előtt szereplő, szabadtéri világbajnoki címvédő Kung Li-csiao nyerte 19,84 méterrel.

Stollár búcsúzott a selejtezőben. Stollár Fanny kiesett a selejtező első fordulójában a francia nyílt teniszbajnokságon. A világranglistán 162. játékos kedden a magyar származású, svájci színekben versenyző Tímea Bacsinszkyval (94.) találkozott, akit a harmadik helyen emeltek ki a szervezők. A volt top 10-es ellenfél - aki kétszer is elődöntőt vívott a Roland Garroson - az első szettben háromszor elvette Stollár adogatását, majd a másodikban 5:4-nél brékelt, és másfél óra alatt 6:3, 6:4-re győzött.

Babos továbbjutott a selejtezőben. Babos Tímea bejutott a selejtező második fordulójába kedden a francia nyílt teniszbajnokságon. A világranglistán 138. soproni teniszező a kvalifikáció első körében a montenegrói Danka Koviniccsal (183.) találkozott. A két játékos ezt megelőzően egyszer, a 2016-os pekingi tornán csapott össze, akkor Babos két játszmában nyert. A torna honlapja szerint párizsi mérkőzésük is hasonlóan indult, mint a három évvel ezelőtti: Babos hamar brékelte ellenfelét, majd az első felvonásban összesen háromszor vette el 24 éves riválisa adogatását, így 38 perc után előnybe került. A második szettre sem változott sokat a találkozó képe: a 26 esztendős magyar teniszező ugyan egy adogatójátékát elvesztette, de mivel ő ismét háromszor vette el ellenfeléét, 1 óra 26 perc után ünnepelhette a továbbjutást. Babos Tímea a következő körben az olasz Martina Trevisannal (157.) találkozik.

Firmino újra edzésben. Kedden újra edzésbe állt Roberto Firmino, a Liverpool támadója, aki a csapattal együtt reménykedhet abban, hogy pályára léphet a labdarúgó Bajnokok Ligája jövő szombati, madridi döntőjében. A klub a honlapján azt közölte, hogy az izomsérüléséből felépült brazil támadó első gyakorlása jól sikerült, bár egyelőre könnyített edzésmunkát végzett, s a következő napokban is "speciális program" alapján készül majd. Firmino az angol bajnokság utolsó három fordulóját kihagyta. A BL döntőjében a Tottenham Hotspur lesz a Liverpool ellenfele.