Napi - A Liverpool negyedszer hódította el a Szuperkupát, Balázs Attila és Piros Zsombor is nyolcaddöntős

2019/08/15 08:28

A Liverpool negyedszer hódította el a trófeát. A Bajnokok Ligája-győztes FC Liverpool szerdán 2-2-es döntetlent követően tizenegyesekkel 5-4-re legyőzte az Európa-ligában címvédő Chelsea-t a labdarúgó európai Szuperkupáért kiírt isztambuli mérkőzésen. A londoni csapat világbajnok francia csatára, Olivier Giroud találatával a 36. percben szerzett vezetést, a második félidő elején aztán Sadio Mané egyenlített. A ráadásban a szenegáli csatár ismét betalált, ám ezúttal a Chelsea is egyenlíteni tudott Jorginho büntetőjével. A tizenegyesrúgásokban a Liverpool bizonyult jobbnak, mivel az ötödik sorozatban Tammy Abraham lövését Adrian kivédte. Az FC Liverpool sikerével története során negyedszer hódította el a trófeát 1977, 2001 és 2005 után.

Európai Szuperkupa:
FC Liverpool (angol)-Chelsea (angol) 2-2 (0-1, 1-1, 2-2) - tizenegyesekkel: 5-4

Barty és Halep is orosz ellenfelet búcsúztatott. Az első helyen kiemelt Ashleigh Barty és a negyedikként rangsorolt Simona Halep is orosz ellenfelet búcsúztatott a Cincinnatiban zajló keménypályás tenisztorna női versenyének szerdai játéknapján. Az ausztrál Barty a korábbi világelső Marija Sarapovát győzte le két szettben, a román Halep pedig Jekatyerina Alekszandrova ellen nyert három játszmában. A férfiaknál Nisioka Josihito némi meglepetésre legyőzte Nisikori Kejt, a két japán teniszező először játszott egymással nemzetközi tornán.

Három szettben kikapott a szlovénoktól a magyar válogatott. A magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra kikapott a szlovénoktól a szombathelyi Savaria Kupa nemzetközi felkészülési torna szerdai zárómérkőzésén.

Savaria Kupa, 5. forduló:
Szlovénia-Magyarország 3-0 (23, 18, 19)
Görögország-Spanyolország 3-0 (21, 19, 19)

Balázs Attila és Piros Zsombor is nyolcaddöntős. Balázs Attila és Piros Zsombor is nyolcaddöntőbe jutott az olaszországi Cordenonsban zajló 69 ezer euró (22 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán. Az ATP honlapja szerint a harmadikként rangsorolt Balázs Attilának az első fordulóban nem kellett pályára lépnie, így szerdán az olasz Federico Arnaboldi legyőzésével (6:1, 6:3) kezdte szereplését egyesben, következő ellenfele pedig a 15. helyen kiemelt argentin Francisco Cerundolo lesz. Piros Zsombor az első körben a spanyol Gerard Granollers-Pujolt búcsúztatta (6:3, 6:1), majd a tizedikként rangsorolt horvát Nino Serdarusic ellen nyert (6:3, 7:5), a nyolcaddöntőben pedig a hatodik kiemelt szlovén Blaz Kavcic vár rá. A két magyar játékos párosa szintén jól kezdte a tornát, a svéd Markus Eriksson és a brazil Felipe Meligeni Rodrigues Alves duójának legyőzése (6:2, 6:2) után a másodikként rangsorolt Nikola Cacic, Antonio Sancic szerb, horvát kettős következik majd a negyeddöntőben.

Tovább erősít a Real Betis. A Real Betis labdarúgócsapata szerdán 28 millió euróért megszerezte az Espanyoltól Borja Iglesiast. A sevillai klub történetében a 26 éves csatár lett a második legdrágább játékos, a rekordot 1998 óta a brazil Denilson tartja 31,5 millióval. Átigazolásával Iglesias követte eddig vezetőedzőjét, Joan Francesc Ferrert - sportági becenevén Rubit -, aki az előző idényben, 12 év után, európai kupaporondra vezette az Espanyolt. Iglesias 17 góllal járult hozzá ehhez. A spanyol bajnokság elmúlt szezonjában tizedik Real Betis már 67 millió eurót költött a nyáron a keret megerősítésére. Mások mellett a francia középpályás, Nabil Fekir 19,5 millió euróért érkezett az Olympique Lyontól, a spanyol támadó, Juanmi pedig 8 millióért a Real Sociedadtól.

A címvédő csehek szabadkártyát kaptak a budapesti tornára. A címvédő Csehország szabadkártyát kapott a női tenisz Fed Kupa jövő áprilisi, budapesti döntőjére. A nemzetközi szövetség (ITF) szerdai közleménye emlékeztet arra, hogy a 11-szeres győztes csehek mellett a novemberi döntő két résztvevője, az ausztrál és a francia csapat, valamint a házigazda jogán a magyar válogatott is biztosan pályára lép a fináléban április 14-étől 19-éig.    A további nyolc hely a selejtezőkön talál gazdára február 7-én és 8-án. A jövő szerdán sorra kerülő sorsolást az Egyesült Államok, Fehéroroszország, Románia, Németország, Spanyolország, Svájc, Belgium és Nagy-Britannia kiemeltként, Lettország, Kanada, Japán, Szlovákia, Oroszország, Kazahsztán, Brazília és Hollandia pedig nem kiemeltként várja. Az ITF június végén jelentette be, hogy Magyarország rendezheti meg az átszervezés alatt álló Fed Kupa döntőjét 2020-ban, 2021-ben és 2022-ben. Eddig a finálét két csapat vívta, és valamelyik döntős volt a házigazda, a jövő évtől azonban egy helyszínen, egy hét alatt, a legjobb 12 válogatott részvételével rendezik meg az eseményt. Négy háromcsapatos csoportot alakítanak ki, a csoportok győztesei továbbjutnak, két elődöntőt játszanak, majd a nyertesek a fináléban küzdenek meg. Mindez azt jelenti, hogy egy hét alatt 45 mérkőzést játszanak le, a rendező ország csapata pedig alanyi jogon vesz részt a tornán. Budapesten 2020-ban és 2021-ben a Papp László Budapest Sportaréna ad otthont a döntőnek, edzésre a BOK Csarnokban lesz lehetőség, 2022-ben pedig az új, 20 ezer férőhelyes multifunkcionális sportcsarnokban kerül sor a tornára. A Fed Kupa története során Magyarország kétszer, 1963-ban és 1985-ben játszott negyeddöntőt. A legtöbb győzelmet eddig az Egyesült Államok (18), a címvédő Csehország (11) és Ausztrália (10) szerezte.