Napi - A házigazda spanyolok nyerték a Davis-kupát, megint nem tudott nyerni a ManUnited

2019/11/25 08:25

Visszavette harmadik helyét a Sevilla. A Sevilla 1-0-ra győzött a Valladolid vendégeként, így ismét a harmadik helyen áll a spanyol labdarúgó-bajnokságban.  A Sevilla győztes gólját Ever Banega szerezte büntetőből.

La Liga, 14. forduló:
Real Valladolid-Sevilla 0-1 (0-1)

Hosszúék nem lesznek ott a döntőben. Hosszú Katinka csapata, az Iron a harmadik helyen végzett a Nemzetközi Úszóliga (ISL) londoni állomásán, így eldőlt, hogy nem lesz ott a sorozat Las Vegas-i fináléjában. A magyar csapatban Szabó Szebasztián remekül úszott, és 50 méter pillangón 22.13 másodpercre javította saját rövidpályás országos csúcsát. A 22.20-as korábbi rekordot november elején a Duna Arénában érte el. A brit fővárosban a Chad Le Clos fémjelezte Energy Standard diadalmaskodott. A kaszinóvárosban sorra kerülő nagydöntőben Európát az Energy Standard mellett a Bernek Pétert és Kapás Boglárkát is foglalkoztató London Roar képviseli, míg a házigazdáktól a Cali Condors és a Los Angeles Current úszói versenyeznek majd.

A házigazda spanyolok diadalmaskodtak. A házigazda spanyol válogatott nyerte meg az idei tenisz Davis Kupát, miután a Kanada elleni, vasárnapi döntőben Roberto Bautista Agut sikerét követően Rafael Nadal is győzött. A világelső Nadal a kanadaiak élteniszezőjével, Denis Shapovalovval vívta a finálé második egyes találkozóját Madridban, amiből alig félóra telt el, és a spanyol sztár már szettelőnyben volt. A 6:3-as játszma után a másodikban nagy csatát vívtak a felek, egészen a rövidítésig mindenki hozta az adogatásait, majd a tie-breakben 8-7-nél Nadal fogadóként értékesítette meccslabdáját. A spanyolok ezzel hatodszor (2000, 2004, 2008, 2009, 2011, 2019) hódították el a trófeát, míg Kanada története első fináléjában alulmaradt.

Egy góllal veszített a Fehérvár. A Fehérvár 4-3-ra kikapott a Znojmo otthonában vasárnap az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszában. A magyar gárda az első két harmadot követően 2-2-re állt, a zárószakasz elején azonban két gólt is kapott, s a hajrában már csak szépítésig jutott. A Fehérvár 20 mérkőzésen szerzett 22 pontjával a kilencedik helyen áll a 11 csapatos mezőnyben.

Eredmény:
HC Orli Znojmo (cseh)-Hydro Fehérvár AV19 4-3 (0-0, 2-2, 2-1)

Negyedik lett a női kardcsapat Orleans-ban. Negyedik helyen végzett a magyar női kardcsapat az orleans-i vívó világkupa-versenyen. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a Battai Sugár, Katona Renáta, Márton Anna, Pusztai Liza összeállítású válogatott a németeket (45-38), majd az olaszokat (45-31) búcsúztatta, mielőtt az elődöntőben kikapott az oroszoktól (26-45). A harmadik helyért a magyarok az ukránokkal találkoztak, és kilenctusos (36-45) vereséget szenvedtek, ám az olimpiai kvalifikáció szempontjából így is "értékes negyedik hellyel gazdagodtak" - áll a szövetség beszámolójában.

Norvég siker az egyéni szezonnyitón. A norvég Daniel-Andre Tande nyerte a szezon első egyéni versenyét a síugrók világkupa-sorozatában a lengyelországi Wislában. A váltakozó irányú és erősségű szél nagyban befolyásolta a viadal végkimenetelét, a világbajnok német Markus Eisenbichler például az utolsó, 50. helyen zárt, és mindössze 73 méterre repült. A szlovén Anze Lanisek, aki másodikként zárt, pályafutása során először állhatott dobogóra a világkupában.