Napi - A Győr és a Fradi is győzött a BL-ben, Fucsovics-Medvedev döntő Szófiában
A Győr és a Fradi is győzött a BL-ben, Fucsovics-Medvedev döntő Szófiában

Hosszabbitás ·
2019/02/09 22:39

Fucsovics Márton bejutott a döntőbe az 524 ezer euró (166 millió forint) összdíjazású szófiai keménypályás férfi tenisztornán. A 27 éves magyar játékos - aki 47. a világranglistán - élete második ATP-elődöntőjére készült, ahol az 53. helyen álló Matteo Berrettini várt rá. Az olasz korábban az első helyen rangsorolt orosz Karen Hacsanovot és a hatodik kiemelt spanyol Fernando Verdascót is búcsúztatta a bolgár fővárosban. A magyar teniszező - aki eddigi egyetlen ATP-tornagyőzelmét tavaly Genfben aratta - a vasárnap 16 órakor kezdődő fináléban a harmadik kiemelt Daniil Medvedevvel csap össze. Az orosz játékos az elődöntőben a vártnál simábban győzte le a hetedikként rangsorolt francia Gael Monfilst.

A Ferencváros 25-23-ra győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában, szombaton, ezzel nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé. A két csapat nyolcadik alkalommal mérkőzött egymással a nemzetközi kupaporondon, a szlovénok ötször győztek, az FTC most harmadszor, de a szlovén fővárosban először.

Eredmény, Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 3. forduló:

Krim Mercator Ljubljana (szlovén) - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-25 (10-10)

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 33-29-re legyőzte a norvég Vipers Kristiansand csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában, szombaton. A magyar csapat továbbra is veretlen tétmérkőzésen a mostani idényben.

Győri Audi ETO KC-Vipers Kristiansand (norvég) 33-29 (19-14)

A Telekom Veszprém 29-26-ra legyőzte a spanyol Barcelona csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, szombaton. A két csapat 21. alkalommal találkozott egymással az európai kupaporondon, a mérleg a Veszprém szempontjából egy döntetlen, 14 vereség és immár hat győzelem.

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 11. forduló, A csoport:

Telekom Veszprém-Barcelona (spanyol) 29-26 (15-15)

A Balatonfüred öt góllal kikapott a spanyol BM Logrono La Rioja otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Eredmény, férfi EHF Kupa, csoportkör, 1. forduló, A csoport:

BM Logrono La Rioja (spanyol)-Balatonfüredi KSE 29-24 (14-9)

A magyar csapat 2-0-ra legyőzte a horvátokat a helyosztón a tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának tornáján Bath-ban, így harmadikként zárt. A magyarok szerdán a görögöket 2-1-re, majd csütörtökön a szlovénokat 3-0-ra verték, aztán pénteken nagy csatában 2-1-re kikaptak a házigazda britektől, így a bronzéremért csaptak össze a szombati helyosztón a horvátokkal. A magyar szövetség (MTSZ) honlapja szerint az idén junior párosban Australian Open-bajnok Nagy Adrienn első egyes Fed Kupa-mérkőzésén 6:3, 4:6, 6:4-re verte a világranglista 272. helyén jegyzett Tena Lukast, majd a legtapasztaltabb Fed Kupa-játékos, Jani Réka (308.) következett Jana Fett (262.) ellen. A rivális az első szettet 6:3-ra nyerte, s a másodikban Jani 5:2-re vezetett, amikor a horvát lábsérülés miatt feladta a meccset. A Babos Tímeát nélkülöző magyar női válogatott így 2-0-ra győzött, és megszerezte a bronzérmet, ami - mint azt az MTSZ híradása kiemelte - messzemenőkig túlszárnyalja a várakozásokat.

Az Újpest Simon Krisztián 93. percben szerzett góljával 1-1-es döntetlent játszott otthon a listavezető Ferencvárossal a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának szombati rangadóján. A zöld-fehérek 9 pontosra növelték előnyüket a címvédő MOL Vidi FC-vel szemben. Ez volt a 225. bajnoki rangadó a Ferencváros és az Újpest között, a zöld-fehérek 102. alkalommal diadalmaskodtak 62 döntetlen és 61 újpesti siker mellett.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

Újpest FC-Ferencváros 1-1 (0-1)

A vendég Diósgyőr hátrányból fordítva 2-1-re nyert a címvédő MOL Vidi FC ellen Székesfehérváron, a MOL Aréna Sóstóban, a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában.

MOL Vidi FC-Diósgyőri VTK 1-2 (1-2)

A Liverpool magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a vendég Bournemouth fölött az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szombati játéknapján, ezzel a tabella élére ugrott. Az Arsenal a sereghajtó Huddersfield Town otthonában diadalmaskodott 2-1-re, így november 25. óta először nyert idegenben.

Premier League, 26. forduló:

Crystal Palace-West Ham United 1-1 (0-1)

Huddersfield Town-Arsenal 1-2 (0-2)

FC Liverpool-Bournemouth 3-0 (2-0)

Southampton-Cardiff City 1-2 (0-0)

Watford-Everton 1-0 (0-0)

A Real Madrid 3-1-re győzött az Atlético Madrid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának fővárosi rangadóján. A Bajnokok Ligája-győztes vendégek a 16. percben Casemiro látványos ollózásával szereztek vezetést - a brazil védekező középpályás egy szöglet után felfejelt labdát hat méterről továbbított a kapuba -, a hazaiak kilenc perccel később a világbajnok Antoine Griezmann higgadt befejezésével egyenlítettek. A szünet előtt újra vezetéshez jutott a Real, Sergio Ramos büntetőből talált be. A 74. percben Gareth Bale megszerezte 100. gólját a Real Madrid színeiben, néhány perc múlva pedig Thomas második sárga lapja után emberhátrányba is került a hazai csapat, amivel el is dőlt a rangadó.

La Liga, 23. forduló:

Atlético Madrid-Real Madrid 1-3 (1-2)

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC meglepetésre sima, 3-0-s győzelmet aratott a második helyen álló, hazai pályán mindeddig százszázalékos Borussia Mönchengladbach otthonában a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapján. A berliniek több mint tíz után nyertek újra Mönchengladbachban. A listavezető Borussia Dortmund saját közönsége előtt úgy vesztett pontokat a Szalai Ádámot nélkülöző Hoffenheimmel szemben, hogy a 75. percben még 3-0-ra vezetett. Gulácsi Péter, a Leipzig magyar válogatott kapusa - a válogatott társ, Willi Orbán által irányított védelem támogatásával - sorozatban harmadik bajnokiján nem kapott gólt, ugyanakkor ezúttal a támadók sem találtak be, így hazai pályán gól nélküli döntetlennel zárult az Eintracht Frankfurttal vívott összecsapás.

Bundesliga, 21. forduló:

Borussia Dortmund-1899 Hoffenheim 3-3 (2-0)

SC Freiburg-VfL Wolfsburg 3-3 (1-1)

Hannover 96-1. FC Nürnberg 2-0 (1-0)

Borussia Mönchengladbach-Hertha BSC 0-3 (0-1)

RB Leipzig-Eintracht Frankfurt 0-0

Bayern München-Schalke 04 3-1 (2-1)

A kadétkorú Bárdos Ádám ezüstérmet szerzett formagyakorlatban a karatésok dániai korosztályos Európa-bajnokságának első napján. A 2020-as tokiói olimpia műsorán is szereplő küzdősport utánpótlásának aalborgi kontinensviadalán a Sportingbudo tehetsége már a 14-15 évesek 31 indulót felvonultató selejtezőjében remekelt, hiszen katájára - a képzelt ellenfelekkel vívott gyakorlatára - a legmagasabb pontszámot kapta nyolcfős csoportjában. Az elődöntő jelentette akadályt is sikerrel vette, csak a döntőben maradt alul spanyol riválisával szemben. A hazai szövetség elnöke, Mészáros János az MKSZ honlapján történelmi eredménynek nevezte Bárdos Ádám ezüstjét, mivel korábban magyar katás még soha nem jutott döntőbe kontinensviadalon.

A férfi váltóval olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert szombaton az 500 méteres versenyben a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának torinói záróállomásán. A szám 2016-os világbajnoka a negyed- és az elődöntőből is futamgyőztesként jutott tovább, ráadásul övé volt a leggyorsabb idő, így a négyfős fináléban a legjobb, egyes pozícióból indulhatott. Az MTK 23 éves sportolóját a rajtnál megelőzte a világbajnoki címvédő és olimpiai ezüstérmes dél-koreai Hvang Tae Hon, akitől Liu Shaolin nem tudta visszavenni a vezetést, így másodikként ért célba, melynek köszönhetően a szám vk-pontversenyében a harmadik helyre jött fel.

Az olimpiai és Európa-bajnok magyar férfi váltó lett a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának összetett győztese. A vk záróállomásán, az olaszországi Torinóban még pénteken kizárták a Burján Csaba, Krueger Cole, Liu Shaolin Sándor, Varnyú Alex összeállítású kvartettet, amivel veszélybe került az elsőség. Azonban az eredmények szerencsésesen alakultak, mivel a rá egyedül veszélyes kínaiak nem tudtak döntőbe jutni. Magyar staféta korábban még soha nem nyert összetett vk-t.

A magyar jégkorong-válogatott egy góllal kikapott az A csoportos olasz együttestől a bledi felkészülési torna szombati zárónapján. Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese a nyitónapon 4-1-es vereséget szenvedett a házigazda szlovénoktól, majd pénteken küzdelmes mérkőzésen 5-3-ra múlta felül a tartalékos fehérorosz gárdát. Az olaszokkal legutóbb a novemberi budapesti felkészülési négyes tornán találkozott a magyar válogatott, akkor a vártnál simább, 7-1-es hazai siker született a Tüskecsarnokban. Összességében pedig a két fél legutóbbi öt mérkőzése zárult magyar győzelemmel.

Eredmény (a magyar szövetség honlapjáról), Négy Nemzet Torna:

Olaszország-Magyarország 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

A norvég Kjetil Jansrud nyerte a férfi lesiklást, miután többszöri halasztást követően jó órányi késéssel megrendezhették a versenyt a svédországi Aréban zajló 45. alpesisí-világbajnokságon. A rajtot déltájra tervezték, de a nagy köd, a havazás és az erős szél miatt kétszer is módosítani kellett a kezdést A 33 esztendős, 2014-ben szuper-óriásműlesiklásban olimpiai bajnok Jansrud - aki honfitársánál, a mostani vb után visszavonuló Aksel Lund Svindalnál alig két századmásodperccel volt gyorsabb - első vb-címét érdemelte ki. A 36 éves, kétszeres olimpiai aranyérmes és ötszörös világbajnok Svindalt vigasztalhatja, hogy ő a harmadik olyan alpesi síző, aki hat vb-n is képes volt éremszerzésre. A szombati versenyen harmadikként az Aréban szuper-G-ben második osztrák Vincent Kriechmayr érkezett célba, 33 századdal lemaradva Jansrud mögött.