Napi - A Fradi legyőzésével ismét bajnok a Győr, döntős a Babos-Mladenovic páros
A Fradi legyőzésével ismét bajnok a Győr, döntős a Babos-Mladenovic páros

2019/04/27 23:33

Bajnok a Barcelona. Története 26. bajnoki címét szerezte meg szombaton az FC Barcelona labdarúgócsapata. A katalánok a La Liga 35. fordulójában a Levante 1-0-ás legyőzésével biztosították be aranyérmüket. Előnyük három fordulóval a bajnokság zárása előtt kilenc pont, de jobb egymás elleni eredményüknek köszönhetően az Atlético Madrid már biztosan nem végezhet előttük, mivel a Barcelona házigazdaként 2-0-ra legyőzte a fővárosiakat, vendégként pedig 1-1-et ért el. A Barcelona a harmadik fordulóban állt a tabella élére, és két rövid megszakítást követően - a 8. és 13. kör után a Sevilla szorította le a második helyre - azóta is az első helyen volt. Az elmúlt 15 kiírásban ez volt a katalánok tizedik aranyérme, a Real Madrid ebben az időszakban négyszer, az Atlético Madrid egyszer ünnepelhetett bajnoki címet.

Ronaldo 600. gólja klubszínekben. A sorozatban nyolcadik bajnoki címét egy hete bebiztosító Juventus 1-1-es döntetlent játszott az Internazionale otthonában a labdarúgó Serie A 34. fordulójának szombati játéknapján. A torinóiaknál Cristiano Ronaldo egyenlített, az ötszörös aranylabdás portugál klasszisnak ez volt pályafutása 600. gólja klubszínekben. A 34 éves támadó a Sporting Lisboában 5, a Manchester Unitedben 118, a Real Madridban 450, a Juventusban pedig 27-szer volt eredményes.

Serie A, 34. forduló:
Internazionale-Juventus 1-1 (1-0)

Az FTC nyerte a csúcsrangadót az OSC ellen. A Ferencváros kezdheti a rájátszást az első helyről, miután öt góllal legyőzte a házigazda OSC-t a csúcsrangadón a férfi vízilabda ob I középszakaszának szombati zárófordulójában.

Eredmények, E.ON férfi ob I, középszakasz, 8. (utolsó) forduló:
A-Híd OSC Újbuda - FTC-Telekom Waterpolo 8-13 (1-2, 4-2, 1-4, 2-5)

A címvédő Ma Lung és a svéd Falck a férfi egyes döntőjében. A kétszeres címvédő kínai Ma Lung és a svéd Mattias Falck jutott be a férfi egyes vasárnapi fináléjába a budapesti asztalitenisz-világbajnokságon.

Thiem búcsúztatta Nadalt. Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal nem jutott döntőbe a 2,7 millió euró (850 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán, miután szombaton az elődöntőben két játszmában kikapott a harmadik helyen rangsorolt osztrák Dominic Thiemtől. A 11-szeres győztes Nadal címvédőként érkezett a tornára. Thiem döntőbeli ellenfele a 7. helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyev lesz.

Eredmények, elődöntő:
Thiem (osztrák, 3.)-Nadal (spanyol, 1.) 6:4, 6:4
Medvegyev (orosz, 7.)-Nisikori (japán, 4.) 6:4, 3:6, 7:5

Döntős a Babos, Mladenovic páros. Babos Tímea és Kristina Mladenovic bejutott a fináléba a 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna párosversenyében. Az első helyen kiemelt magyar, francia kettős a szombati elődöntőben rendkívül magabiztosan, mindössze négy játékot veszítve győzte le a Cornelia Lister, Renata Voracova svéd, cseh duót. Babosék a döntőben az Alexa Guarachi, Sabrina Santamaria chilei, amerikai párossal találkoznak.

Eredmény, páros, elődöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Cornelia Lister, Renata Voracova (svéd, cseh) 6:2, 6:2

Svédország a világbajnok. Svédország válogatottja nyerte a norvégiai vegyespáros curling-világbajnokságot. A szombati fináléban az Anna Hasselborg, Oskar Eriksson alkotta duó 6-5-re győzte le a Jocelyn Peterman, Brett Gallantriksson kanadai kettőst. Kiss Zsolt és Palancsa Dorottya pénteken a legjobb 16 között fejezte be szereplését, melynek köszönhetően indulhat a jövő évi olimpiai kvalifikációs vb-n.

Bottas nyerte az időmérőt. Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a Forma-1-es Azerbajdzsáni Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. Az összetettben második helyen álló 29 éves versenyzőnek idén ez a második - pályafutása nyolcadik - pole pozíciója, a legutóbbi viadalon, a Kínai Nagydíjon is ő indult az első helyről. Bottas mellől csapattársa, a címvédő és ötszörös világbajnok brit Lewis Hamilton indulhat, a harmadik rajtkocka pedig a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettelé (Ferrari) lesz. Két hete Sanghajban ugyanez volt a sorrend. Az időmérőt kétszer kellett megszakítani baleset miatt: a pálya legkeskenyebb részén előbb a Williams lengyel pilótája, Robert Kubica szállt bele a gumifalba, majd a kényszerszünet után pár perccel ugyanott Charles Leclerc törte össze az autóját, pedig a Ferrari monacói versenyzője mindkét szabadedzésen a leggyorsabbnak bizonyult. Az Azerbajdzsáni Nagydíjat vasárnap 14.10 órától rendezik meg.

Michelisz Norbert tizedik az első futamon a Hungaroringen. Michelisz Norbert a tizedik helyen ért célba a túraautó-világkupa (WTCR) mogyoródi versenyhétvégéjének első futamán szombaton a Hungaroringen. A Hyundai magyar pilótája mellett a 19 éves Tassi Attilát (Honda) az ugyancsak pontszerző 15. pozícióban intették le a kockás zászlóval, míg a szabadkártyásként rajthoz álló Tenke Tamás (Cupra), a Zengő Motorsport újonca a 24. lett. Az első futamon az argentin Néstor Girolami (Honda) rajt-cél győzelmet aratott, a második a francia Yvan Muller (Lynk & Co), a harmadik a szintén argentin Esteban Guerrieri (Honda) lett. A második és a harmadik versenyre vasárnap 15.30-kor és 17 órakor kerül sor.

Hosszú Katinka nyerte a nyitószámot. Történelmi győzelmet aratott Hosszú Katinka, ő nyerte ugyanis a Bajnokok Sorozata elnevezésű úszóviadal első versenyszámát. A háromszoros olimpiai bajnok a kínai Kuangcsou városában zajló esemény szombati nyitónapjának első futamában - a viadal honlapja szerint - 400 méter gyorson diadalmaskodott 4:05.16 perces idővel. A 29 éves klasszis emellett 200 méter pillangón gyűjtött be egy bronzérmet (2:11.95), míg 200 méter gyorson (2:02.56) és 100 méter háton (1:02.99) negyedik lett. A 3,9 millió dollár összdíjazású elitsorozatban egy számban csak négyen versenyeznek egymással, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA a legjobbakat, olimpiai bajnokokat, világbajnokokat, ranglistavezetőket hívja meg. A számok győztesei 10 ezer dollárt kapnak, a második helyezettek 8000, a harmadikok 6000 ezer, a negyedikek 5000 dollárt vihetnek haza, míg egy esetleges világcsúcs további 20 ezer dollárt ér. Hosszú vasárnap 200 méter háton és 200 méter vegyesen áll rajthoz. A sorozatnak három állomása van, a kínai viadal után május 11-12-én a budapesti Duna Arénában ugranak medencébe a legjobbak, majd május 31-én és június 1-én az egyesült államokbeli Indianapolisban mérik össze tudásukat 50 méteres medencében.

A Ferencváros legyőzésével ismét bajnok a Győr. A Győri Audi ETO KC végig vezetve 33-29-re győzött a Ferencváros otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel biztosította újabb címvédését. A győriek továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a május 18-án záruló idény tabelláját, és népligeti sikerükkel behozhatatlan előnyre tettek szert a második helyen álló fővárosiakkal szemben. Az ETO a bajnoki örökrangsorban utolérte a 15-szörös aranyérmes Vasast, 2005 óta csak két alkalommal (2007-ben és 2015-ben) nem nyert aranyérmet az NB I-ben, és továbbra is őrzi tavaly január 26. óta tartó veretlenségét tétmérkőzéseken.