Napi - A Djokovic vezette szerbek nyerték az ATP-kupát, tizenegyesekkel a Real Madridé a trófea

2020/01/13 07:37

Tizenegyesekkel a Real Madridé a trófea. A Real Madrid története során 11-edszer hódította el a labdarúgó Spanyol Szuperkupát, miután a vasárnapi fináléban tizenegyesekkel legyőzte a városi rivális Atléticót Szaúd-Arábiában. A rendes játékidő, majd az azt követő hosszabbítás sem hozott gólt és így döntést. A tizenegyespárbajban a Real mind a négy játékosa, Carvajal, Rodrygo, Modric és Ramos eredményes volt, míg az Atléticóból csak Trippier, Saúl és Thomas pedig hibázott.

Eredmény, döntő:
Real Madrid-Atlético Madrid 0-0 - 11-esekkel: 4-1

Római győzelmével élre állt a Juventus. A címvédő Juventus 2-1-re nyert az AS Roma vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel a tabella élére lépett.

Eredmények:
AS Roma-Juventus 1-2 (0-2)

Sima győzelemmel rajtolt a magyar női válogatott. A házigazda magyar válogatott vasárnap a papírformának megfelelően, a horvátok felett aratott sima (25-6) győzelemmel kezdte meg szereplését a Duna Arénában zajló Európa-bajnokságon. Bíró Attila együttese hétfőn 19 órától Szlovákia ellen folytatja. Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egyetlen tokiói indulási jog szerezhető meg. Az európai csapatok közül ez csak a vb-ezüstérmes spanyoloknak van meg.

Európa-bajnokság (Duna Aréna), nők, csoportkör, 1. forduló:
Magyarország-Horvátország 25-6 (5-1, 7-2, 7-1, 6-2)

Birminghamben gálázott a címvédő Machester City. A címvédő Manchester City 6-1-re győzött az Aston Villa vendégeként vasárnap az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának zárómérkőzésén. A manchesteriek a szünetben már 4-0-ra vezettek, és összességében fölényes sikert arattak a triplázó Sergio Agüero vezérletével. Az argentin csatár második góljával megelőzte a francia Thierry Henryt, aki eddig 175 találattal a Premier League történetének legeredményesebb külföldi játékosa volt. A 31 éves Agüero az összesített PL-góllövőlistán Frank Lamparddal holtversenyben a negyedik helyen áll, az első Alan Shearer 260 találattal. A dél-amerikai légiós 12. alkalommal ért el mesterhármast, ami rekord az angol bajnokságban. Itt Shearer 11 triplával a második, Robbie Fowler pedig kilenccel a harmadik.

Ismét a pontversenyben éllovas Geiger győzött. Akárcsak szombaton, vasárnap is a német Karl Geiger nyerte a síugrók világkupa-versenyét az olaszországi Val di Fiemmében. A második helyen - csakúgy, mint egy nappal korábban - az osztrák Stefan Kraft, a harmadikon pedig a Négysáncverseny újdonsült bajnoka, a lengyel Dawid Kubacki végzett. Győzelmével Geiger növelte előnyét a vk-pontversenyben.

Sainz újabb szakaszgyőzelemmel növelte előnyét összetettben. Az összetettben élen álló spanyol Carlos Sainz bizonyult a legjobbnak az autósoknál vasárnap a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali hetedik szakaszán. Az éllovas Sainz mögött ezúttal is két legnagyobb riválisa, a katari Nasszer al-Attijah, valamint a 13-szoros bajnok francia Stéphane Peterhansel végzett. A motorosoknál az argentin Kevin Benavides bizonyult a leggyorsabbnak. A szakaszt beárnyékolta a portugál Paulo Goncalves halála, aki a mért szakasz 276. kilométerénél szenvedett végzetes balesetet.

Luis Suárez négy hónapig nem játszhat. Térdműtétje után legalább négy hónapig nem játszhat Luis Suárez, az FC Barcelona uruguayi labdarúgója. A 32 éves támadó jobb térdében vasárnap végezték el a beavatkozást, és a klub tájékoztatása szerint alighanem vége a szezonjának.

Tizenkét év után hazai siker, Yule nyert műlesiklásban. A svájci Daniel Yule nyert a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi műlesikló versenyén Adelbodenben. A csapatban olimpiai bajnok hazai kedvenc mellett az összetett és a szakági vk-ban is éllovas norvég Henrik Kristoffersen, valamint az osztrák Marco Schwarz állt dobogóra. Yule győzelmével megszakadt a svájci versenyzők rossz sorozata Adelbodenben, ahol 2008 óta nem sikerült az első háromban végeznie hazai versenyzőnek. Szlalomban legutóbb Marc Berthod győzött svájciként Adelbodenben még 2007-ben, ugyanő a következő szezonban óriás-műlesiklásban bizonyult a legjobbnak.

A Djokovic vezette szerbeké a trófea. Novak Djokovic vezérletével a szerbek 2-1-re legyőzték a spanyolokat az első alkalommal kiírt tenisz ATP Kupa vasárnapi döntőjében. A sydneyi finálé első felvonásában Roberto Bautista Agut két szettben jobbnak bizonyult Dusan Lajovicnál, majd a slágermeccsen Djokovic 1 óra 57 perc alatt verte a világelső Rafael Nadalt. Utóbbit bár jelölték a párosra, végül nem lépett pályára. Helyette Feliciano López lett Pablo Carreno Busta társa, de két játszmában alulmaradtak a Djokovic és Viktor Troicki alkotta szerb párossal szemben. Az ATP Kupán tíz napon át 24 csapat csapott össze három városban, a viadal összdíjazása 15 millió dollár volt.