Napi - A címvédő Vidi otthon kapott ki a Puskás Akadémiától, idegenben győzött a Szeged és a Veszprém

2019/02/02 23:11

Az éllovas Juventus nem bírt otthon a Parmával. Az éllovas Juventus otthon döntetlent játszott a Parmával az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján, a vendégek a 93. percben szerezték az egyenlítő találatukat. A hazaiaktól Cristiano Ronaldo, a vendégektől Gervinho duplázott a mérkőzésen, amelynek második félidejében 12 perc alatt négy találat született. A Juventus továbbra is őrzi veretlenségét a Serie A 2018/19-es idényében, 19 győzelem mellett harmadszor ért el döntetlent.

Serie A, 22. forduló:
Juventus-Parma 3-3 (1-0)

Böde csereként volt a listavezető Ferencváros nyerőembere. A listavezető Ferencváros a cserejátékos Böde Dániel találatával 1-0-ra legyőzte a vendég Budapest Honvédot a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának rangadóján szombaton.

OTP Bank Liga, 19. forduló:
Ferencváros-Budapest Honvéd 1-0 (0-0)

Messi duplájával kétgólos hátrányból mentett pontot az éllovas Barcelona. A cívmédő és éllovas Barcelona hazai pályán kétgólos hátrányból egyenlítve mentett pontot a Valencia ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, szombaton. A katalánoknál Lionel Messi duplázott, az ötszörös aranylabdás argentin sztár legutóbbi kilenc mérkőzésén mindig a kapuba talált.

La Liga, 22. forduló:
FC Barcelona-Valencia 2-2 (1-2)

A Napoli visszavágott a Sampdoriának. A Napoli otthon 3-0-ra legyőzte a Sampdoriát az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján. A két együttes őszi mérkőzésén az akkor házigazda Sampdoria ugyancsak 3-0-ra bizonyult jobbnak a nápolyiaknál.

Napoli-Sampdoria 3-0 (2-0)

Idegenben győzött a Szeged és a Veszprém. A Szeged és a Veszprém is idegenben győzött a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A címvédő szegediek a Budakalász otthonában bizonyultak jobbnak öt góllal, a veszprémiek Csurgón kerekedtek a házigazdák fölé hét találattal.

Eredmény:
CYEB Budakalász - MOL-Pick Szeged 28-33 (14-21)
Csurgói KK-Telekom Veszprém 24-31 (11-15)
DVTK-Eger - Ferencvárosi TC 26-24 (13-11)

Döntetlent játszott a Ferencváros a Győrrel. A Ferencváros csapata 32-32-es döntetlent játszott a címvédő Győri Audi ETO-val a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában, szombaton Érden.

Eredmény Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. forduló, 2. csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 32-32 (16-15)

Radoki János a bajnok otthonában aratott győzelemmel debütált a kispadon. A Puskás Akadémia nagy meglepetésre 3-0-s győzelmet aratott a második helyen álló, címvédő MOL Vidi FC otthonában, a MOL Aréna Sóstóban, a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában.

MOL Vidi FC - Puskás Akadémia FC 0-3 (0-1)

Kobajasi Rjoju szezonbeli tizedik sikere. A japán Kobajasi Rjoju nyerte meg a síugrók oberstdorfi világkupa-állomásának szombati versenyét. Az összetettben élen álló versenyző mögött a német Markus Eisenbichler végzett a második helyen, míg az osztrák Stefan Kraft lett a harmadik. A legutóbbi Négysáncversenyen négy győzelemmel első Kobajasi Rjoju a tizedik elsőségét szerezte meg az idényben.

Eredmények:
1. Kobajasi Rjoju (japán) 427,0 pont (224 métmer/234 méter)
2. Markus Eisenbichler (német) 426,5 (219,5/237,5)
3. Stefan Kraft (osztrák) 421,7 (213/230)

Magabiztos Chelsea-siker, Higuaín és Hazard is duplázott. Az argentin Gonzalo Higuaín és a belga Eden Hazard duplájának is köszönhetően a Chelsea 5-0-ra legyőzte a Huddersfield Town együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati játéknapján. Előbbinek ez volt az első bajnoki mérkőzése a Stamford Bridge-en, utóbbi pedig már 200 gólból vette ki részét a klub történetében (116 gól/84 gólpassz).

Premier League, 25. forduló:
Chelsea-Huddersfield Town 5-0 (2-0)

Kikapott a Bayern, döntetlent játszott a Dortmund. Az éllovas Borussia Dortmund, valamint a címvédő Bayern München sem tudott nyerni vendégként a német labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában szombaton, de előbbi hét pontra növelte előnyét.

Kohlschreiber legyőzte Szintait, 5-0-ra nyertek a németek. Az újonc Szintai Dávid tét nélküli mérkőzésen kikapott szombaton Philipp Kohlschreibertől, így a németek 5-0-ra legyőzték a magyarokat a tenisz Davis Kupa frankfurti selejtezőjében. A Fraport Arenában rendezett párharc utolsó meccsén Köves Gábor szövetségi kapitány úgy döntött, hogy lehetőséget ad a bemutatkozásra Szintainak. A 21 éves játékos még sosem jutott a top 1000-en belülre a világranglistán, míg rutinos ellenfele volt már negyeddöntős Wimbledonban, nyolc ATP-tornán diadalmaskodott, és jelenleg a 32. helyen jegyzik. Szintai remekül állta a sarat az esélyesebb Kohlschreiber ellen, a közönség kiegyenlített labdameneteket és színvonalas csatát láthatott. Egy-egy hárított bréklabdával jutottak el a rövidítésig, melyben ugyancsak fej fej mellett haladtak, aztán 5-5 után a szolnoki kötődésű teniszező a maga javára billentette az 55 perces játszmát. A folytatásban 1:2-nél jött a kiváló mérkőzés első brékje, a magára találó német csakhamar 4:1-re meglépett, közben Szintai egy ízben a háta mögött ütötte vissza a labdát. A megfogyatkozott közönség örömére a hazai kedvenc végigvitte előnyét, majd 31 perc alatt egyenlített. A tét nélküli mérkőzés miatt nem harmadik szett, hanem döntő rövidítés következett, s ebben a magyar teniszező 3-1 után sorozatban hét labdamenetet veszített, így végül Kohlschreiber ünnepelhetett. A találkozó 1 óra 38 percig tartott. A magyar és a német együttes 1936 óta hatodszor találkozott egymással a DK-ban, s a németek már 4-2-re vezetnek. A Davis Kupa idei reformja nyomán a 12 selejtező győztesei - köztük a németek is - részt vehetnek novemberben a 18 csapatos madridi döntőben, amelynek már biztos résztvevője az előző évben elődöntős horvát, francia, spanyol és az amerikai válogatott, valamint a szabadkártyás argentin és brit csapat. A magyar válogatott szeptemberben osztályozót játszik majd a világcsoportban maradásért.

Eredmény DK-selejtező, Frankfurt:
Philipp Kohlschreiber-Szintai Dávid 6:7 (5-7), 6:3, 10-5 - döntő rövidítés

Shiffrin újabb sikerével rekordközelben. A pénteki óriás-műlesiklásban holtversenyben aratott sikerét követően szombaton műlesiklásban már egyedül diadalmaskodott Mikaela Shiffrin a női alpesi sízők világkupa-sorozatának maribori állomásán. A kétszeres összetett világkupagyőztes amerikai szupersztár ezzel már a 13. szezonbeli vk-győzelmét ünnepelhette, amely egyéni csúcs számára. Shiffrin egyetlen sikerre van attól, hogy beállítsa a svájci Vreni Schneidernek az 1988/89-es idényben felállított rekordját. A második helyen a svéd Anna Swenn Larsson végzett, míg a harmadik a svájci Wendy Holdener lett, aki pályafutása során 20. alkalommal állhatott dobogóra műlesiklásban, de nyerni még nem tudott.

Eredmények, női műlesiklás:
1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 1:42.60 perc (1. futam: 50.05 mp/2. futam: 52.55 mp)
2. Anna Swenn Larsson (svéd) 1:43.37 (51.14/52.23)
3. Wendy Holdener (svájci) 1:43.75 (51.95/51.80)