Napi - A címvédő Djokovic a nyolcaddöntőben, győzött a Fradi és az OSC is a BL-ben
A címvédő Djokovic a nyolcaddöntőben, győzött a Fradi és az OSC is a BL-ben
Fotó: MTI

2019/10/10 07:21

Kétgólos hátrányból játszott döntetlent Dortmundban Argentína. Az argentin labdarúgó-válogatott kétgólos hátrányból felállva döntetlent játszott Dortmundban a házigazda német együttessel szerdai felkészülési mérkőzésén. A dél-amerikai csapatban Lionel Messi három hónapos eltiltása nyomán nem léphetett pályára.

Eredmények:
Németország-Argentína 2-2 (2-0)

Hazai sikerrel nyitott az OSC. Hazai sikerrel kezdte szereplését az A-Híd OSC-Újbuda a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában: a fővárosi együttes szerdán 13-10-re diadalmaskodott a horvát Mladost Zagreb felett a csoportkör nyitófordulójában. Az összecsapáson a házigazdák legeredményesebb játékosa a nyáron igazolt szerb olimpiai bajnok, Andrija Prlainovic volt négy találattal. Az újbudaiak jövő héten újra hazai medencében játszanak, amikor is a német Waspo Hannover csapatát fogadják.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:
A-Híd OSC-Újbuda - Mladost Zagreb (horvát) 13-10 (3-1, 3-2, 4-5, 3-2)

Győzelemmel rajtolt a címvédő Ferencváros. Győzelemmel kezdte szereplését a címvédő Ferencváros a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában: Varga Zsolt együttese szerdán 15-12-re diadalmaskodott a német Waspo Hannover felett a csoportkör nyitófordulójában. Az egyetlen negyedig szoros összecsapáson a házigazdák legeredményesebb játékosa a nyáron igazolt Zalánki Gergő volt három találattal. A zöld-fehérek jövő héten újra hazai medencében játszanak, amikor is a francia CN Marseille csapatát fogadják.

FTC-Telekom Waterpolo - Waspo Hannover (német) 15-12 (3-3, 6-3, 4-3, 2-3)

Második meccsét is elvesztette a Berettyóújfalu. Második mérkőzésén is kikapott a hazai rendezésű tornán a magyar bajnok Berettyóújfalu a futsal Bajnokok Ligája csoportkörében. A magyar együttes - azt követően, hogy kedden 5-0-ás vereséget szenvedett a spanyol Murciától - szerdán az orosz KPRF csapatával szemben maradt alul 5-1 arányban. A Berettyóújfalu pénteken a kazah Kairat ellen harcolhatja ki a továbbjutást. A csoportból három csapat jut tovább az elitkörbe, és a házigazda magyar együttes dolgát jelentősen nehezíti, hogy három olyan riválissal került egy négyesbe, amely Európa közvetlen élmezőnyébe tartozik, és esélyesnek számít a végső győzelemre is.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
KPRF (orosz)-Berettyóújfalu 5-1 (2-0)
Murcia (spanyol)-Kairat (kazah) 3-2 (1-1)

A címvédő Djokovic a nyolcaddöntőben. A címvédő és világelső Novak Djokovic magabiztos győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe a Sanghajban zajló, 8,3 millió dollár (2,5 milliárd forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. A 32 éves szerb - aki erőnyerőként csak a 32 között kapcsolódott be a küzdelmekbe - szerdán 1 óra 10 perc alatt bizonyult jobbnak a kanadai Denis Shapovalovnál. Djokovic remek formában érkezett a dél-kínai metropoliszba, mivel vasárnap szettveszteség nélkül megnyerte a tokiói versenyt. Az ötödik helyen kiemelt Alexander Zverev az első szettben alaposan megszenvedett a francia Jeremy Chardyval: a 22 éves német a rövidítésben három szettlabdát hárított, majd a hatodik játszmalabdáját értékesítette. A nap utolsó meccsén a múlt heti, pekingi viadal győztese, a negyedikként rangsorolt osztrák Dominic Thiem is egy szoros szettel kezdett a spanyol Pablo Carreno-Busta ellen, a második felvonásban azonban felőrölte riválisa ellenállását, így - érvényesítve a papírformát - ő is ott van a legjobb 16 között.