Napi - A BL-győztes Liverpool szélsője továbbra is sérült, elődöntőben Babosék
A BL-győztes Liverpool szélsője továbbra is sérült, elődöntőben Babosék

2019/07/09 23:20

Egy ideig nem számíthat Shaqirire az FC Liverpool. Egy ideig nem számíthat a sérüléssel bajlódó Xherdan Shaqirire az FC Liverpool labdarúgócsapata. A svájci játékos várhatóan még az egy hónap múlva rajtoló bajnokság elején sem lesz bevethető. A 27 éves futballistának a vádlija fáj. "Shaq még mindig a válogatottbeli szereplésekor összeszedett sérüléssel bajlódik, és eltart egy ideig, amíg újra bevethető lesz" - mondta kedden Jürgen Klopp, a Bajnokok Ligája-győztes együttes vezetőedzője. Shaqiri júniusban, a Nemzetek Ligája négyes döntőjében sérült meg, éppen az angolok elleni bronzmérkőzésen. Az előző idényben ezüstérmes FC Liverpool augusztus 9-én az újonc Norwich City otthonában kezdi a Premier League új idényét, az a meccs lesz a szezonnyitó.

Gyurcsó gólt szerzett, a Hajduk nyert.  Hajduk Split kétgólos győzelmet aratott kedden a máltai Gzira vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában, így kedvező helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót. A magyar válogatott Gyurcsó Ádám kezdőként lépett pályára a horvát bajnokság negyedik helyezettjének színeiben, az első félidő végén pedig büntetőt hibázott, de a bal kapufáról kipattanó labdát már a hálóba továbbította, majd a 67. percben lecserélték. A Debreceni VSC, a Fehérvár FC és a Budapest Honvéd egyformán csütörtökön kezdi meg szereplését a sorozatban. A főtáblára jutáshoz négy párharcot kell megnyerni.

Taylor, Coleman és Miller-Uibo is parádézott, a magyar gátasok közel az olimpiai szinthez.A verseny legnagyobb sztárjai egytől egyig fantasztikus teljesítménnyel rukkoltak elő kedden a székesfehérvári Gyulai István Memorial - Atlétikai Magyar Nagydíjon, melyen női 100 gáton Kozák Luca és Kerekes Gréta is 13 másodperc alá került.

Szvitolina és Strycova is elődöntős női egyesben. Az ukrán Jelina Szvitolina és a cseh Barbora Strycova továbbjutásával kialakult az elődöntő mezőnye női egyesben a wimbledoni teniszbajnokságon. A nyolcadik helyen kiemelt Szvitolina a keddi negyeddöntőben kétszettes győzelmet aratott, de mindkét játszmában brékhátrányból kellett fordítania a cseh Karolina Muchova ellen. Az ukrán játékos pályafutása első Grand Slam-elődöntőjére készülhet, miután korábbi négy negyeddöntőjét elvesztette. A legjobb négy között a volt világelső román Simona Halep lesz a riválisa. A világranglistán 68., 22 éves Muchova 1999 óta az első női teniszező lehetett volna, aki debütálása alkalmával rögtön elődöntőbe jut Wimbledonban. Ami neki nem sikerült, az összejött honfitársának, a 33 esztendős Barbora Strycovának, aki meglepetésre egy szoros és egy sima szettben megverte a brit színeket képviselő, magyar származású Johanna Kontát. A négy negyeddöntő közül az ő összecsapásuk volt az egyetlen, ahol a nem kiemelt játékos győzött. A Grand Slam tornán szintén először elődöntős Strycova következő ellenfele - csütörtökön - a 37 éves, hétszeres wimbledoni bajnok Serena Williams lesz.

Viviani első sikere. Elia Viviani nyerte kedden a Tour de France országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszát, összetettben pedig a francia Julian Alaphilippe maradt az élen. A Reims és Nancy közötti 213,5 kilométer nem sok izgalmat tartogatott, sokáig egy háromfős szökevénycsoport tekert az élen, de a befutóhoz közeledve a karaván utolérte őket. A sprintben ezúttal az olasz kerekes bizonyult a leggyorsabbnak, akinek felvezetésében még éllovas csapattársa, Alaphilippe is részt vett. Viviani, aki centikkel előzte meg a norvég Alexander Kristoffot, pályafutása első diadalát aratta a Touron, míg a másik két háromhetes viadalon, a Giro d'Italián és a Vuelta a Espanán már nyolcszor ért elsőként a célba.

Hanga Ádám szerződést hosszabbított a Barcelonánál. Szerződést hosszabbított a Barcelona kosárlabdacsapatánál Hanga Ádám. A 30 éves, magyar válogatott játékos eredeti kontraktusa 2020. június 30-án járt volna le, de a felek megállapodtak az együttműködés folytatásában. Az új szerződés 2022-ig szól, további egyéves opcióval - olvasható a katalán klub honlapján. Hanga 2017 nyarán érkezett a Barcelonához, azóta két spanyol kupát nyert a csapattal, melynek színeiben eddig összesen 131 mérkőzésen lépett pályára a spanyol bajnokságban és kupában, valamint az Euroligában. A Barcelona hivatalos oldala kiemeli, hogy a magyar játékos 9,9-es átlagával a csapat második legeredményesebbje volt a legutóbbi bajnoki idényben, 8,8-cal pedig a harmadik az Euroligában.

Elődöntős a Babos, Mladenovic páros. Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős bejutott a legjobb négy közé a wimbledoni teniszbajnokság női párosversenyében. A duó eredetileg nyolcaddöntőt játszott volna kedden, de ellenfele - az Alize Cornet, Petra Martic francia, horvát páros - sérülése és visszalépése miatt már a legjobb nyolc között vívott mérkőzést. Az első szettet a hetedikként rangsorolt Nicole Melichar, Kveta Peschke amerikai, cseh kettős nyerte a negyeddöntőben, a folytatásban azonban már Babosék irányítottak. Ugyanolyan gyorsan kiegyenlítettek, mint ahogy hátrányba kerültek, majd a döntő játszmában korán brékelőnyt szereztek. Hét játékig őrizték is ezt az előnyt, de ekkor a rivális nyerte el az ő adogatásukat, majd 7:7-ig fej fej mellett haladtak a felek. Ekkor újabb brék következett, Babosék ismét előnybe kerültek, a szervajátékukban pedig 40-0-nél három meccslabdához jutottak, és ezek közül a harmadikat kihasználták. A meccs 2 óra 8 percig tartott. Az idén Australian Open-döntős, Roland Garros-győztes magyar, francia duó tavaly a legjobb nyolc között búcsúzott a füvespályás londoni tornán. A női párosban kétszeres Grand Slam-győztes Babos Tímea Wimbledonban eddig kétszer döntőzhetett ebben a számban, de 2014-ben Mladenoviccsal, majd 2016-ban a kazah Jaroszlava Svedovával is alulmaradt.

Halep és Serena Williams az elődöntőben. Simona Halep és Serena Williams bejutott az elődöntőbe női egyesben a wimbledoni teniszbajnokságon.Mindkét volt világelső nehéz mérkőzést nyert meg kedden. A hetedik helyen kiemelt Halep a kínai Csang Szaj-szajjal csapott össze a nyolc között, s bár az első szettben 4:1-es hátrányba került és további bréklabdákat kellett hárítania, sikerült rövidítésre mentenie, s ebben végül ő volt a jobb. A második játszma már egyoldalú küzdelmet hozott, a román játékos irányított. A tavaly döntős, hétszeres bajnok, 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes amerikai Serena Williams - az idei torna 11. kiemeltje - megnyerte ugyan az első szettet honfitársa, az előző körben a világelső ausztrál Ashleigh Bartyt kiejtő Allison Riskevel szemben, végül azonban döntő játszmára kényszerült. Riske nem adta könnyen magát, de 3:3 után a 37 éves Williams - aki legutóbb 2016-ban nyert Wimbledonban - "előhúzta" a legjobb játékát, s ha nehezen is, de a maga javára fordította a mérkőzést.